ورشکستگی آموزشگاه‎های کامیپوتر در شهر گرگان به دلیل دور زدن اصل ۴۴ قانون اساسی / آموزشگاه‎های بدون مجوز دولتی با استانداردهای کم به کارمندان دولت مدرک می‎دهند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 313 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:45 ب.ظ، دوشنبه، 30 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

رئیس انجمن صنفی فناوری اطلاعات شهرستان گرگان گفت: در صورتی که بر اساس آیین نامه فنی و حرفه‎ای مجوز آموزش مهارت‎هایی که بخش خصوصی در آن ورود پیداه کرده را ندارد اما این نهاد با تغییر اسم دوره‎های آموزشی نسبت به این مهم اقدام می‎کند.

به گزارش سرویس علمی رادکانا، سیده عظم سادات موسوی در گفت‎گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج با بیان اینکه انجمن صنفی فتاوری اطلاعات شهرستان گرگان 23 عضو دارد، گفت: این انجمن از سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرده و به عنوان رابطی بین فنی‎و حرفه‎ای و آموزشگاه‎ها بشمار می‎رود.

وی دریافت هزینه‎های بالا و عدم حمایت بخش دولتی باعث شده که آموزشگاه‎ها با مشکلات مالی رو به رو باشند و از سوی دانشجویان و کسانی که نیز به دنبال مهارت هستند یا از آموزش ها صرف نظر می‎کنند و یا سعی می کنند آموزش های خود را از منابع دیگر چون اینترنت کسب کنند.

رئیس انجمن صنفی فناوری اطلاعات شهرستان گرگان با بیان اینکه وضعیت اشتغال آموزشگاه‎های ما تا سال 1390 تقریبا خوب بوده و بعد از این سال‎ها به دلایل مختلف از جمله عدم حمایت با مشکل رو به رو شده است.

موسوی ادامه داد: با فضاهای کوچکی که آموزش‎گاه‎های ما در شهر گرگان دارند سطح آموزشی آنها بالاتر از دانشگاه‎ها بوده چرا که بسیاری از دانشجویان را به خود جذب کرده است.

وی گفت: یکی از مشکلات اساسی ما این است که اساتید دانشگاه به صورت غیر حرفه‎ای و بدون آنکه مدرکی را ارائه کنند نسبت به آموزش مهارت‎های کامپیوتر و حسابداری اقدام می‎کنند.

رئیس انجمن صنفی فناوری اطلاعات شهرستان گرگان با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه‎ای که پروانه تاسیس ما را ارئه می‎کند باید در این مسیر ما را یاری کنند، افزود: امروز کافی‎نت‎ها و یا موسسات دیگر در این مسیر بدون هیچ گونه مجوزی به آموزش ورود پیدا کردند که این امر هم باعث شده که مراجعان با هزینه‎های گزاف مالی رو به رو شوند و از سوی به اشتغال ما در این بخش ضربه وارد شود.

موسوی با بیان اینکه بیش از 32 آموزشگاه در شهر گرگان در این انجمن صنفی داریم، یادآور شد: مهارت‎های هفت گانه، ارائه شش دیپلم مورد تایید آموزش و پرورش که شامل هفت تا هشت درس می‎شود، برنامه نویسی برای دانشجویان و حسابداری با کامپیوتر از جمله آموزش‎هایی است که ما در انجمن ارائه می‎کنیم.

وی با بیان اینکه موسسات دولتی از جمله فرهنگ ارشاد اسلامی نیز به برخی آموزش‎ها اقدام می‎کنند، خاطر نشان کرد: این موسسات تلاش می‎کنند به دلیل مالی کلاس‎ها و دوره‎ها را کوتاه‎تر برگزار کند که از استانداردها آموزشی کم کرده و همچنین منجرب به آسیب به آموزشگاه های ما در سطج شهر گرگان شود.

رئیس انجمن صنفی فناوری اطلاعات شهرستان گرگان با بیان اینکه در مدت دو ماه فرهنگ ارشاد اسلامی شش مدرک ارائه می‎کند که هیچ گونه استانداردی ندارد، افزود: بیشتر مراجعین این آموزشگاه کارمندان دولت هستند که در مدت کوتاه مدرک کسب کنند.

موسوی با بیان اینکه این آموزش‎ها بدون مجوز است، افزود: آموزش و پرورش ؛ شهرداری و فرهنگ ارشاد اسلامی به این نوع آموزش‎ها اقدام کردند و این در حالی است که این نهادها می‎توانستند با قرارداد با مجموعه آموزشگاه‎های گرگان علاوه بر صرفه جویی در امکانات از آموزش استاندارد بهره‎مند شوند.

وی با بیان اینکه مرکز ای تی فنی و حرفه‎ای نیز به آموزش مهارت‎های کامپیوتر مبادرت می‎کند، بیان داشت: این در حالی است که طبق آیین نامه فنی و حرفه‎ای، این اداره حق ندارد نسبت به آموزش مهارت‎هایی که بخش خصوصی در آن ورود پیدا کرده اقدام کند.

رئیس انجمن صنفی فناوری اطلاعات شهرستان گرگان با بیان اینکه فنی و حرفه‎ای با تغییر اسم آموزش و با همان سر فصل‎های آموزشی که در آموزشگاه‎ها صورت می‎گیرد نسبت به آموزش اقدام می‎کند، ابراز داشت: سه بار این موضوع را متذکر شدیم و اگر این رویه ادامه داشته باشد آموزشگاه‎های شهرستان گرگان با ورشکستگی رو به رو می‎شوند.

موسوی با بیان اینکه پنج آموزشگاه‎های ما تا به امروز به دلیل مشکلات مالی و اشتغال با تعطیلی رو به رو شدند، افزود: انتظار داریم مسئولان با رعایت اصل خصوصی سازی و 44 نسبت به مشکلات آموزشگاه‎های ما اقدام کند.

ایزدپناه خبرنگار افتخاری خبرگزاری بسیج گرگان

انتهای پیام/

ارسال نظر