ورود جدی مجلس به رفع فیلتر برخی از شبکه های اجتماعی‬
تعداد بازدید تعداد بازدید: 718 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:01 ب.ظ، یکشنبه، 18 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: تأکید دوباره و حساست رهبری بر مسئله فرهنگ، تلنگری برای مسئولان و متولیان فرهنگ است چرا که فرهنگ به تمام زیربنای فکری مردم مربوط می‎شود.

radkanaبه گزارش رادکانا، علی نعمت چهاردولی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ملایری ها با بیان اینکه مقام معظم رهبری زیرساخت فکری و راه نجات جامعه اسلامی را در فرهنگ ناب محمدی می دانند، گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دقیقا به فکر ضربه زدن به باورها و ارزش‎های اسلامی هستند.

وی با اشاره به توهین‎هایی که به مقدسات و ولایت فقیه شده است، افزود: ریشه این اقدامات مسائل فرهنگی است.

به اهمیت حفظ باورها و ارزش‎ها و خون شهدا اشاره و اظهار کرد: در عرصه‎های مختلف باید مراقب باشیم و از آرمان‎های نظام حراست کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن مدت‎هاست که هجوم خود را آغاز و برای این کار بسیار هزینه کرده است، تصریح کرد: رسانه‎های بی شماری علیه این نظام مشغول به کار هستند و همگی جنگ فرهنگی را آغاز کرده اند.

چهاردولی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال‎هاست که بر مسئله فرهنگ تأکید دارند، خاطرنشان کرد: تأکید دوباره و حساست رهبری بر این مسئله تلنگری برای مسئولان و متولیان فرهنگ است.

وی با بیان اینکه متولیان فرهنگ سازمان‎های مختلفی هستند و این امر تنها به چند سازمان منتهی نمی شود، بیان کرد: آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگ و ارشاد، سازمان اوقاف، دانشگاه‎ها، روحانیت، مساجد و … در مقابل ترویج فرهنگ ناب محمدی مسئول هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: هر کسی باید به سهم خود در راه اشاعه فرهنگ ناب محمدی قدم بردارد و کار را با فعالیت چند اداره و سازمان خاص تمام شده نداند.

وی با بیان اینکه زیربنای فرهنگ ما در سیستم نظام آموزش و پرورش است، افزود: باید معلمان و دانش آموزان و مدارس را در زمینه فرهنگ تقویت کنیم.

چهاردولی با اشاره به اینکه متاسفانه امروز روی فرهنگ سرمایه گذاری نمی شود، گفت: سرمایه ای که برای امنیت و مسائلی چون انرژی هسته ای گذاشته می شود، باید به مسئله فرهنگ نیز اختصاص داده شود.

وی با تأکید بر اینکه سرمایه گذاری بر روی مسئله فرهنگ نسبت به سایر مسائل باید قوی تر و بیشتر باشد، اظهار کرد: نبایداجازه دهیم فرهنگیان جامعه به سمت روزمرگی حرکت کنند و به دلیل دغدغه معیشت و رفاه از تربیت صحیح و انتقال فرهنگ ناب اسلامی به دانش آموزان غافل شوند.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت تأکید کرد: اعتبار و سرانه ای که برای مدارس قرار می دهند باید بیشتر از دانشگاه‎ها باشد.

وی با بیان اینکه رهبری حق دارند درباره مسئله فرهنگ به مسئولان تلنگر بزنند، گفت: مسئله فرهنگ یک مسئله ملی است و باید همه در این مسیر وارد عرصه شوند.

چهاردولی با اشاره به اینکه رهبری می دانند که در بعضی مسائل کوتاهی می شود، اظهار کرد: فرهنگ به تمام زیربنای فکری مردم مربوط می شود.

وی با اشاره به لبیک وزیر ارشاد به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت ویژه به مسئله فرهنگ و از سوی دیگر رفع فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک در برخی استان‎ها، تصریح کرد: باید حرف و عمل مسئولان یکی باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه امیدوارم وزیر ارشاد این مسئله را مدنظر قرار دهد، تأکید کرد: همه نمایندگان خصوصا کمیسیون فرهنگی مجلس در زمینه رفع فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک قطعا به طور جدی وارد شده و پیگیری می کنند.

ارسال نظر