وزش نسیم تغییرات در دانشگاه های گلستان /امروز در دانشگاه منابع طبیعی گرگان و دانشگاه گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 698 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:12 ق.ظ، دوشنبه، 23 دی، سال 1392 نظرات یک نظر

دو دانشگاه مهم گرگان و استان گلستان فردا شاهد تغییر در سطح روسای خود خواهند بود .

thumb271-fee29dc15e42341328e64a7a4ae07851به گزارش رادکانا، بالاخره وزش نسیم تغییرات به فضای دانشگاه های استان رسید و امروز با حضور یکی از معاونان وزیر علوم  2 دانشگاه بزرگ گرگان و استان گلستان، رؤسای جدید خود را خواهند شناخت.

* دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان

دکتر علی نجفی نژاد جایگزین دکتر رامین رحمانی می شود .

مراسم تودیع و معارفه ساعت 10 صبح امروز در تالار خلیج فارس این دانشگاه برگزار می شود .

* دانشگاه گلستان                                      

دکتر فرهاد یغمایی جایگزین دکتر عباس قربانی می شود .

مراسم تودیع و معارفه ساعت 14 عصر امروز در سالن شهید مطهری این دانشگاه برگزار می شود . 

* نکات قابل توجه :

1. دکتر علی نجفی نژاد از معاونت های سابق دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی بوده است .

2. دکتر فرهاد یغمایی هم سابقه طولانی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان داشته و این روزها مسئولیت ریاست موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی میرداماد گرگان را نیز بر عهده داشت . 

3. نجفی نژاد و یغمایی هر دو از گزینه های طیف جریان ملی – مذهبی و مشارکتی گرگان هستند که توانستند از گزینه های مد نظر جریان اتحادیه انجمن های اسلامی در این زمینه پیشی بگیرند . رقابت برای تصاحب کرسی های دانشگاهی مهم استان گلستان بین دو جریان یاد شده در ماه های اخیر به شدت در جریان بود .

4. دکتر رامین رحمانی به مدت 8 سال سکان ریاست دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان را در دست داشت و در ماه های اخیر در پی تحصن و اعتراضات صنفی جمعی دانشجویان دانشگاه ، دچار چالش هایی گردید و زمزمه های تغییر وی از میان همین خواسته های دانشجویان قوت گرفت .

5. دکتر عباس قربانی رئیس دانشگاه گلستان به دلیل عملکرد ارزشی و چهره شاخص اصولگرایی بودن خود ، بارها و به بهانه های مختلف مورد تخریب جریانات افراطی سیاسی قرار گرفت که شاید مهمترین این تخریب ها در زمان حمایت همین افراطیون از ” وزیر شدن توفیقی برای وزارت علوم ” رقم خورد که واکنش های متفاوتی را در پی داشت و در نهایت در آن مقطع عقیم ماند .

سروش می گوید:

عجب نسیمی شده

احتمالا نسیمش به کردکوی هم برسه

ارسال نظر