وصیت‎نامه‎های شهدا باید جایگزین بنرهای خوانندگان سبک اروپایی شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 278 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:14 ب.ظ، شنبه، 3 مهر، سال 1395 نظرات بدون نظر

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه کردکوی با انتقاد از نصب بنرهای رنگارنگ کنسرت‎های خوانندگان سبک اروپایی در سطح شهر، گفت: عکس و وصیتنامه‎های شهدا باید جایگزین بنرهای این چنینی شود تا جوانان بدانند چشمان هزاران شهید به آنها دوخته شده است.

img_7922به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، در دومین روز از هفته دفاع مقدس فرمانده سپاه کردکوی، مسؤول تعلیم و تربیت سپاه این شهرستان، معاون فرماندار کردکوی و جمعی از مدیران ادارات این شهر با حضور در گلزار شهدا ضمن قرائت فاتحه با عطر افشانی و نثار گل به مزار شهیدان با آرمان‎های والای شهدا تجدید میثاق کردند.

حجت‎الاسلام علی رضایی در این مراسم با تبریک دهه امامت و ولایت و هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: شهادت افتخار بزرگی است که خداوند در قرآن کریم به طور مستقیم به موضوع شهادت اشاره کردند و فرمودند: «هرگز گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.»

*پس از شهدا ادامه دهنده راه آنها نبوده‎ایم

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان کردکوی با بیان اینکه باید در صبر و استقامت مادران و پدران شهدا تفکر کرد، با اشاره به داستان حضرت یوسف (ع)، گفت: حضرت یعقوب (ع) وقتی حضرت یوسف (ع) را از دست می‎دهد با اینکه 11 پسر دیگر دارد و با وجود اینکه از زنده بودن فرزندش اطمینان دارد از دوری و فراغ فرزندش نابینا می‎شود.

رضایی با بیان اینکه پس از شهدا نتوانستیم ادامه‌دهنده راه آنها باشیم، گفت: در اشاعه فرهنگ شهدا در جامعه مؤفق نبوده‎ایم.

وی با اشاره به امانت‎داری و رعایت حقوق بیت‎المال توسط شهدا، بیان داشت: پس از شهیدان مسؤولان زیادی بودند که هزاران میلیارد تومان گرفتند، آن مسؤولان و شهدا رفتند و برنگشتند اما رفتن شهدا کجا و رفتن آن مسؤولان کجا.

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان کردکوی با بیان اینکه ارادت به شهدا تنها در گرفتن عکس یادگاری خلاصه شده است، ابراز داشت: حال و هوای کوچه و خیابان‎های ما که بوی دفاع مقدس و شهدا را نمی‎دهد گواه این مسئله است که در تداوم راه شهدا مؤفق نبودیم.

 رضایی با انتقاد از نصب بنرهای رنگارنگ از خواننده‎ها و کنسرت‎های اروپایی، گفت: فرهنگ شهدا در وصیت‎نامه‎های آنها نهفته است حال به جای نصب وصیت‎نامه‎های شهدا در سطح شهر بنرهای ترانه‎خوان‎های سبک اروپایی نصب شده است.

* حقیقت زندگی در وصیت‎نامه‎های شهدا نهفته است

مسؤول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان کردکوی افزود: باید عکس و وصیت‎نامه‎های شهدا را در سطح خیابان نصب کنیم تا جوانان بدانند هزاران شهید به آنها چشم دوخته است.

 وی با بیان اینکه شادی جوانان در یافتن حقیقت خلاصه می‎شود و حقیقت را باید در وصیت‎نامه‎های شهدا جست‎وجو کرد، یادآور شد: جوانان زیادی بودند که به طرفداری یا به دنبال حرفه فوتبالیست‎ها و بازیگران و امثال آن رفتند اما نتوانستند گمشده خود را پیدا کنند زیرا گمشده جوانان در آرمان‎های شهدا پیدا می‎شود.

رضایی خاطرنشان کرد: امروز باید ببینیم خواسته و فرهنگ جوانان در چیزی نهفته است و نظر شهدا را در منش و رفتار جوانان، در ولایت‎مداری و دینداری آنها جویا شویم و آن را به نسل جوان انتقال دهیم./فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر