وضعیت اشتغال جوانان از مرز بحرانی گذشت/به فکر حل معضل بیکاری باشید
تعداد بازدید تعداد بازدید: 122 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:40 ب.ظ، جمعه، 22 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

سخنگوی اسبق وزارت صنعت گفت:براساس آمارهای رسمی کشور، حجم بیکاران رو به افزایش است که این موضوع حل بحران اشتغال را سخت‌تر می‌کند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ علیرضا شجاعی ،سخنگوی اسبق وزارت صنعت در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت:بر اساس برنامه ششم توسعه دولت موظف است که نرخ بیکاری را از 12.5درصد به 8 درصد کاهش دهد و حتی اگر بر فرض مثال دولتمردان بتوانند 4تا 5 میلیون شغل جدید هم ایجاد کنند،فقط توانسته اند نرخ بیکاری را بر روی عدد 12.5 ثابت نگه دارند و در واقع برای رسیدن به آنچه در برنامه ششم توسعه تعیین شده ،حداقل باید 6 میلیون شغل جدید در کشور ایجاد شود.

وی در ادامه افزود:براساس آمارهای رسمی کشور، حجم بیکاران رو به افزایش است که  این موضوع حل بحران اشتغال را سخت‌تر می‌کند.

مشاور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی تصریح کرد:بر اساس قانون اگر نرخ بیکاری گروه سنی در کشور بیش از نرخ متوسط باشد،این گروه سنی در حالت بحران قرار می گیرد و در حال حاضر متاسفانه آمار بیکاری گروه جوانان از 12.5 درصد بیشتر بوده و باید بگوییم که اشتغال جوانان در حالت بحران قرار دارد.

وی با انتقاد از مطالبی که کاندیداهای ریاست جمهوری در مورد اشتغال بیان کرده اند ،تاکید کرد:متاسفانه در گفتگوها  و مناظرات بیشتر شاهدیم که کاندیداها به راه حل عملی برای حل معضل بیکاری اشاره نکرده و فقط صورت مسئله را توضیح می دهند.

شجاعی در پایان پیشنهاد داد:بهتر است که کاندیداها به جای بیان اطلاعاتی که مردم تا حد زیادی از آن اطلاع دارند به فکر ارائه راهکار عملی برای حل معضل بیکاری جوانان باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر