وضعیت بحرانی در شبکه های اجتماعی/ اختیار مدیریت فضای مجازی در دست ما نیست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 62 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:28 ب.ظ، سه شنبه، 3 بهمن، سال 1396 نظرات بدون نظر

رییس پلیس فتای استان به دلیل نبود سرورها در داخل کشور مدیریت این بخش از عهده ما خارج است اما می شود تا حدودی آن را کنترل و با آموزش آسیبهای احتمالی مردم را آگاه کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از دانشجوسلام؛ سروان سروان وحید صاحبکاران در جمع هیئات مذهبی گلستان گفت: باید مردم را نسبت به واقعیت های فضای مجازی آشنا کنیم تا دچار مشکل نشوند.

رییس پلیس فتای استان افزود: برای اینکه تشکل های مذهبی به پلیس کمک کنند باید خود از فضای مجازی و آسیب های این حوزه اطلاع داشته باشند.

وی تصریح کرد: تا سال ۹۴ بیشترین جرایم در فضای مجازی در رابطه با کلاهبرداری مالی و بانکی بود اما از سال ۹۵ به بعد، جرایم بیشتر هتک حیثیت و نشر اکاذیب بوده است.

صاحبکاران ادامه داد: ضربه ای که به خانواده ها در بحث هتک حیثیت وارد می شود به هیچ وجه قابل جبران نیست از اینرو خانواده ها خصوصا بانوان باید مواظب حضور خود در شبکه های اجتماعی باشند.

رییس پلیس فتای استان بیان کرد: متاسفانه قبح بسیاری از ارتباطات در فضای مجازی شکسته شده و افرادی که در فضای واقعی حاضر نیستند با مرد غریبه ای اظهار دوستی کنند در فضای مجازی این کار را می کنند در حالی که همان خطرات و آسیب ها را دارد.

وی ریشه بیشتر ارتباط گیری ها در فضای مجازی را در عدم آگاهی افراد خواند و توضیح داد: می توان ادعا کرد ۹۹ در صد افرادی که عکسها و فیلمهای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند از روی نا آگاهی این کار را انجام می دهند.

صاحبکاران گفت: اساس وجود شبکه های اجتماعی بر پایه جاسوسی است و همه اطلاعاتی که در آن تبادل می شود مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و از این طریق ذائقه جامعه مخاطب خود را شناسایی و برای آنها برنامه ریزی می کنند.

وی افزود: متاسفانه  به دلیل نبود سرورها در داخل کشور مدیریت این بخش از عهده ما خارج است اما می شود تا حدودی آن را کنترل و با آموزش آسیب های احتمالی مردم را آگاه کرد.

ریییس پلیس فتا گفت: در سال های گذشته تنها پلیس خطرات آسیب های اجتماعی را برای مردم عنوان می کرد اما امروز باید همه گروه ها و خانواده ها وارد شوند و هر کس ارشاد کردن را از خانواده خود شروع کند و تا این آسیب ها کاهش یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر