وضعیت نامطلوب پرجمعیت ترین وزارتخانه دولت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 723 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:42 ق.ظ، یکشنبه، 27 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

وزارت آموزش و پرورش پرجمعیت ترین وزارتخانه دولت جمهوری اسلامی است که هیچ گاه شرایط اقتصادی، رفاهی، تفریحی و حتی درمانی مناسبی که درخور شأن کارمندانش باشد را نداشت.

29613از ابتدای انقلاب تاکنون همواره قشری زحمتکش و تاثیرگزار در جامعه وجود داشتند که از وضعیت اقتصادی خود ناراضی بوده اند و اکنون که کشورمان تا حدودی در شرایط اقتصادی نامطلوبی به سر می برد نارضایتی و مشکلات این قشر هم افزایش یافته است.

قشری که در جامعه ایرانی با عنوان قشر فرهنگی آن را می شناسیم.

وزارت آموزش و پرورش پرجمعیت ترین وزارتخانه دولت جمهوری اسلامی است که هیچ گاه شرایط اقتصادی، رفاهی، تفریحی و حتی درمانی مناسبی که درخور شأن کارمندانش باشد را نداشت.

در حالی که ارگان ها و وزارتخانه های دیگر چندین برابر این وزارتخانه از امکانات و مزایای مناسب بهره مند بودند.

از همه دلایل موجود که بگذریم یکی از دلایل می تواند فعالیت های اقتصادی ارگان های دیگر باشد که جنبه پشتیبانی مالی از کارمندانشان را دارد.

همانطور که برخی سازمان ها و نهاد ها، بانک و بیمه مربوط به خود را دارند که تسهیلات ویژه ای را برایشان ارائه می دهد و یا مراکز رفاهی و تفریحی متنوعی را در نقاط تفریحی کشور ایجاد کرده تا ضمن درآمد زایی، تعطیلات مناسبی را برای کارمندانشان ایجاد کنند و بسیاری موارد دیگر، وزارت آموزش و پرورش نیز با برنامه ریزی بهتر از ابتدای انقلاب تاکنون می توانست شرایطی بسیار مطلوب تر برای معلمان و مدیران و کارمندان خود مهیا کند.

این نوشته تنها بیان شرایط موجود می باشد تا شاید مسئولین محترم این وزارتخانه کمی پاسخگو شوند و به فکر بیفتند، وگرنه اگر کار به نقد و بیان مشکلات عدیده فرهنگیان برسد کتابی قطور و مقالاتی سریالی باید نگاشته شود که خواندنش از حوصله مخاطبین خارج است.

اما باز اگر مخاطبین و مسئولین محترم به دانستن ریزِ مشکلات فرهنگیان علاقه داشته باشند در نوشته های بعدی عرض خواهم کرد.

تنها یک جمله می ماند؛ که حقیقتا باید بدان فکر کرد: مسئولین خادم ملتند…

” و أنَّ إلی رَبِّکَ المُنتَهَی”

نویسنده رادکانا: آوینی جوان

ارسال نظر