وقتی شهرداران گلستان در کیش، مات می شوند!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 604 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:10 ب.ظ، یکشنبه، 27 بهمن، سال 1392 نظرات ۲ نظر

به نظر می رسد سفر شهرداران گلستان به کیش بیشتر جنبه تفریحی داشته و در نهایت به مات شدن آنان در روابط کاری و اداری آینده با ۲ سازمان میزبان برنامه خواهد شد.

thumb271-d6680e1282852bbaee04b43f7085a524به گزارش رادکانا به نقل از پایگاه عدالت خواهان گلستان؛ منابع موثق خبری اطلاع دادند که قرار است به میزبانی و محوریت 2 سازمان استانی ، همه شهرداران شهرهای مختلف استان گلستان به یک سفر به ظاهر کاری به مقصد کیش بروند تا از یک نمایشگاه که از دستاورد شهرداری ها در آنجا دایر شده است بازدید کنند.

در این سفر که قرار است از تاریخ 26 تا 29 بهمن ماه به مدت 4 روز برگزار شود ، بناست یکی از معاونین استاندار گلستان ، به همراه مدیران زیر مجموعه معاونتش و یکی از بستگان استاندار نیز حضور داشته باشند.

از این برنامه ، با توجه به اهمیت اصل برنامه ، بزرگی ترکیب اعزامی و منظورهای مهم مد نظر در آن ، تا حال حاضر هیچ گونه خبر و اطلاع رسانی رسمی صورت نگرفته است.

البته شواهد و قرائن دیگری حکایت از این دارد که 2 سازمان استانی میزبان این سفر ؛ به دلیل عضویت همه شهرداران در شورای استانی خود ، به رای و نظر شهرداران شهرهای مختلف استان برای تصویب بودجه خود نیاز دارند.

که با توجه به ترکیب جدید شوراهای منتخب مردم پس از انتخابات 24 خرداد و انتصاب شهرداران جدید در همه شهرهای استان ، این سفر می تواند به نوعی زمینه آشنایی بیشتر طرفین موضوع و تعمیق روابط مورد نظر میزبانان را به همراه داشته باشد .

هزینه اولیه گفته شده برای برگزاری این سفر ، حدود 30 میلیون تومان برآورد شده و زمان پرواز ترکیب اعزامی ساعت 13:30 دقیقه روز جمعه تاریخ 25 بهمن ماه از ترمینال 4 فرودگاه مهر آباد تهران به سمت کیش است.

البته قراربوده در این سفر ، رؤسای شوراها را هم ببرند که پس از گزارش شدن موضوع به استاندار ، موضوع رفتن آنها کنسل می شود.

در این میان گفته شده حسین صادقلو شهردار گرگان به دلیل مشغله کاری زیاد و نهایی نشدن بودجه شهرداری گرگان به این سفر نمی رود.

قابل توجه اینکه ، برگزاری چنین سفرهایی علیرغم اینکه هیچ دستاورد مشخصی برای استان و مردم آن ندارد و ضمن تحمیل هزینه های سنگین به بیت المال ، به وجود آمدن برخی روابط نامناسب در سیکل امورات کاری و ادرای را در سطوح بالای استانی موجب می شود.

چه اینکه هر یک از 2 مدیر سازمان های میزبان این سفر می توانستند با رسانه ای کردن سفر مذکور ، نتایج حاصله از این سفر و تاثیر آن در وضعیت استان را نیز به اطلاع مردم برسانند.

با این اوصاف به نظر می رسد سفر شهرداران گلستان به کیش بیشتر جنبه تفریحی داشته و در نهایت به مات شدن آنان در روابط کاری و اداری آینده  با 2 سازمان مذکور منجر خواهد شد.

لذا لازم به نظر می رسد از سوی مسئولین در اصل انجام این سفر ، اهداف و برنامه های مورد نظر در آن چه آشکار و چه پنهان ، دستاوردهای احتمالی ، عوارض منفی ناشی از آن و … توجه و بازنگری دقیقی صورت گیرد و در صورت وجود هر گونه شبهه و خدشه ای از انجام آن ممانعت به عمل آید تا ضمن جلوگیری از هدر رفتن بیت المال ، جلوی ساختن بنایی نا میمون در مناسبات روابط ادرای و مالی در استان بسته شود.

* سایت هایی که قبلا این خبر را منتشر کرده اند : ساجد نیوز، کلاله خبر، طو، گلستان ما،

بی سواد قرن می گوید:

کوک کن ساعتِ خویش !
که شهرداران استان ما البته به غیر از صادقلو، شبِ پیـش
دسته گل دادن به آب
و در آغوش سحر رفتن به خواب

کوک کن ساعتِ خویش !
رفتگر مُرده و این کوچه دگر
خالی از خِش خِشِ جارویِ شبِ رفتگر است

کوک کن ساعتِ خویش !
اعتباری به خروسِ سحری نیست دگر
و در این شهر سحرخیزی نیست
و سـحر نـزدیک است

بی سواد قرن می گوید:

هر موضوعی که برنامه ریزی و اجرا میشه دو تا رویکرد داره یکی رویکرد بیرونی و یکی رویکرد درونی ، که رویکرد بیرونی این سفر بازدید از دستاورد مدیریت شهری کشور هستش که البته نود در صد شهردارن اصلا تو باغ نیستن ، رویکرد بیرونی دستاورد خودشونه (شهرداران کیش و مات ) که بعد از نمک گیر شدن برای مدیران پسماند و همیاری که به همراه خواهد آورد .خدا قوت….

ارسال نظر