وقتی دکلها به هزارپیچ می پیچند ! + عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,950 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:53 ق.ظ، سه شنبه، 1 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

تپه هزار پیچ که نام دیگر آن ” سوگله ” است یکی از مناطق زیبا و توریستی شهر گرگان است . این تپه یکی از بزرگ‌ترین تپه‌های گردشگری شمال کشور است و کمتر گرگانی وجود دارد که خاطره ای با این تپه و نمای زیبا و چشم نواز آن نداشته باشد.

1392.4.31.001به گزارش رادکانا،  با وجود این که بسیاری از کارشناسان و افراد مطلع معتقدند منطقه گردشی هزارپیچ گرگان پتانیسل بالایی را برای جذب گردشگران دارد.

این منطقه به خاطر چشم انداز زیبایی که از گرگان دارد بعنوان بام گرگان مطرح است و این موضوع که بعد از ناهارخوران و النگدره ، تنها فرصت باقیمانده برای توسعه گردشگری گرگان این منطقه است برکسی پوشیده نیست.

تپه هزار پیچ از مناطق بکر گردشگری و طبیعی گرگان است و خبر این که این تپه به محیطی گردشگری تبدیل خواهد شد در رسانه ها پخش شده بود اما امروز  شاهد این موضوع هستیم که اتفاقاتی در هزار پیچ در حال صورت گرفتن است .

این روزها تعداد دکلهای هزار پیچ روز به روز در حال افزایش است و نمای خوبی را که این تپه زیبای گردشگری در گذشته داشته از آن گرفته است و این دکل ها و  فنس کشی حریم آنها ، آن نما و منظره را از دید بازدید کنندگان و گردشگران گرفته است .

1392.4.31.001 5
اخیرا هم در کنار این دکل جدید گود برداری بزرگی شده که معلوم نیست در این محل چه چیزی سبز خواهد شد واین ساخت و ساز ها در بام گرگان باعث کاهش گردشگری در این شهر شده است.

یکی از اهالی گرگان که با خانواده خود برای تفریح به این محل آمده است می گوید این روزها هزارپیچ دیگر حال و هوای گذشته را ندارد و دلش تنگ شده برای گذشته ای که این تپه دکلی نداشت و نمایی که زیبایی آن جان فزا بود .

1392.4.31.001 1
میثم می گوید که هزار پیچ یکی از بهترین مکانهای توریستی گرگان است که متا سفانه امروز در تسخیر دکلها است و جا برای تماشای چشم انداز گرگان وجود ندارد امروز وقتی به هزار پیچ می آیم بیشتر دید را فنسهای اطراف دکلها گرفته است .

حال جای این سوال باقیست که با این روند  ساخت و  ساز در تپه هزار پیچ ، آیا دیگر چیزی از چشم انداز این تپه زیبا باقی خواهد ماند و یا فقط یادو خاطره ای از زیبای می ماند ؟

آیا برای نصب این دکلها نمی شد محل دیگری در نظر گرفت و این دکل ها را در قسمت دیگری از این تپه نصب کرد که به چشم انداز این تپه زیبا و توریستی آسیب نرسد . این سوالاتی است که اکثر مردم وگردشگران و بازدید کنندگان از خود می پرسند.

1392.4.31.001 4
در پایان از مسئولین پر مشغله در خواست می کنیم که فکری به حال این طبیعت کم نظیر کنند مطمئنا با از دست دادن آن ، خسارات جبران ناپذیری به این شهر و صنعت گردشگری آن وارد خواهد آمد و در پایان از  تمامی علاقه مندان به محیط زیست و گردشگری انتظار است تا این موضوع را پیگیری نمایید .

1392.4.31.001 2

ارسال نظر