وقتی منبر تعطیل و فیسبوک و قلیان آزاد شود ، اگر امتحان بدهیم مردود می شویم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 439 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:03 ب.ظ، چهارشنبه، 14 خرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

فرمایشات شما تا زمانی درست است که یک بستر کاملا مطابق با اهداف و آرمانهای آن جامعه متصور و اساتید متعهد و هدایت گر و عاقبت خواه زمام امور مردم را در دست بگیرند نه اینکه در یک جامعه منبری که عاقبت اسنانها را شکل می دهد را تعطیل و فیسبوک که دام خطرناک انحرافات است باز شود.

???? ??????به گزارش رادکانا، مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی شامگاه گذشته در مسجد گلشن گرگان برگزار شد . این مراسم با حضور مردم استان و آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان ، دکتر صادقلو استاندار گلستان ،طهماسبی معاون سیاسی امنیتی و مرگدری معاون برنامه ریزی استاندار برگزار شد و سخنران آن هم حجت الاسلام مجید انصاری بود .

البته سخنان مجید انصاری بیشتر جنبه اعتدالی داشت تا جایی که بارها نقش تدابیر رهبری در اهداف نظام را تاثیر گذار دانست وو از ایشان تشکر کرد .

اما در فراز هایی از سخنان انصاری مواردی مشاهده شد که خالی از نقد نیست ، مثلا ایشان گفته مثل ما در این دنیا مثل کنکوری است که دانشجویان مختار و آزادند که در آن امتحان بدهند ، می خواهند جواب درست یا غلط بدهند ، نتیجه هم پای خودشان و اگر کسی دست دانشجو را بگیرد آن آزمون ارزشی ندارد .

جناب انصاری ! فرمایشات شما تا زمانی درست است که یک بستر کاملا مطابق با اهداف و آرمانهای آن جامعه متصور و اساتید متعهد و هدایت گر و عاقبت خواه زمام امور مردم را در دست بگیرند نه اینکه در یک جامعه منبری که عاقبت انسانها را شکل می دهد را تعطیل و فیسبوک که دام خطرناک انحرافات است باز شود ؛ آنوقت بگوییم که فرد خودش امتحان بد داده است . اینجا استاد مقصر است که در یک مقطع زمانی زمام امور را در دست داشته ولی بجای اینکه مردم را خوب به سمت امتحان هدایت کند ، آنها را گمراه کرده تا نتیجه غلط بگیرند و زندگی شان را تباه سازند.

وقتی یک شخصیت دولتی و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قلیان را آزاد اعلام کند و بخشی از جامعه مانند مجلس و دیوان عدالت اداری آن را ممنوع کنند، جوان ایرانی در این تشتت و سردرگمی چگونه امتحان بدهد ، فیسبوک هم همین طور ، زمانی که قانون ان را رد کرده و لی معاونین و وزرا از آن استفاده می کنند مردم در یک تشکیک می مانند و این باعث می شود که بخش هایی از مردم که قدرت درک پایین تری از مسائل و فهم سیاسی دارند خیلی راحت رفوذه شوند.

اینجاست که حرف شما اشکال پیدا می کند و بواقع باز هم مشکل به بالا بر می گردد که تا زمانی که اصلاحات از مقامات و مسئولین شروع نشود سخن گفتن از آنها در میان مردم بیهوده است ، مردم به شدت اوضاع و رفتارهای مسئولان را رصد می کنند و حتی کراوت گذاشتن یک مسئول فعلی نظام را ممکن است به عنوان یک الگوی اسلامی تعبیر کنند .

آقای انصاری در بخش هایی دیگری از سخنان خود با به میان آوردن تجلیل امام از بسیجیان به این موضوع وارد شد که ورود نظامیان به عرصه سیاست آسیب است ؟ ، سخن ما با شما اینست که آیا مهمترین نهادی که در شکل گیری و دوام انقلاب نقش داشته و خونش را بخاطر حفظ نظام به زمین ریخته حق ندارد دلواپس مشکلات و مسائل کشور باشد.

آیا بیش از 20 میلیون بسیجی حق ندارند یک رسانه ، یک سایت و یک تریبون در اختیار داشته باشند تا حداقل از هجمه شبهات و تفکرات نادرست در کشور اسلامی جلوگیری کنند .

چرا از سخن امام (ره) تفسیر به رای خود و در دفاع از جناح مطبوع خود استفاده می کنید ، همین امام راحل (ره) بارها در وصیت نامه خود تحت عناوین مختلف گفته نگذارید انقلاب دست نااهلان و نامحرمان بیفتد و اشاره کرده که بسیجیان هیمشه در صحنه باشند و از انقلاب دفاع کنند ولی امروز می بینیم افرادی در برخی مناصب هستند که مصداق همان نااهلان و نامحرمانند و برای اینده نظام خطرناک هستند.

آقای انصاری اشاره داشتند که حتی یک فساد هم نباید در نظام اسلامی وجود داشته باشد ، خب آقای انصاری این را مردم عادی بهتر از من و شما می دانند اما وظیفه جلوگیری و نگذاشتن فساد در نظام کار مردم است یا مسئولانی چون شما که در کسوتهای مختلفی چون نمایندگی مجلس ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون رئیس جمهور انجام وظیفه کرده و همچنان هم مسئول هستید و همین فسادهای بزرگی که امروز شاهدیم از دل فعالیت هایی بیرون آمد که شماها هم ناظر بودید و می توانستید اعتراضات سختی بکنید و جلوی آنها را بگیرید .

ارسال نظر