وهابی‌ها آرامگاه « جعفر طیار » در اردن را به آتش کشیدند + عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 554 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:49 ب.ظ، شنبه، 14 اردیبهشت، سال 1392 نظرات بدون نظر

تنها دو روز پس از نبش قبر « حجر بن عدی » از یاران حضرت امام علی(ع) در دمشق ، وهابی‌ها آرامگاه برادر امیرالمومنین(ع) در جنوب اردن را به آتش کشیدند.

jafar-tayyarهنوز دو روز از اهانت به آرامگاه « حجر بن عدی » از یاران امام علی(ع) در دمشق نگذشته است که صدها تند روی تکفیری در « کرک » واقع در جنوب اردن مقام « جعفر بن ابی طالب » را به آتش کشیدند.

پنجشنبه گذشته ، آرامگاه حجربن عدی کندی که به دست معاویه به شهادت رسید، به وسیله مزدوران و تروریست‌های سلفی سوریه نبش قبر شد. گروهک‌های تروریستی ، ابتدا ضریح حجر بن عدی را در منطقه « عدرا » تخریب و سپس نبش قبر کردند.

بنا بر این گزارش ، جسد « حجر بن عدی » هنوز سالم بوده و تروریست‌ها ، پیکر وی را به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند.

آرامگاه جعفر بن ابیطالب معروف به جعفر طیار ، در منطقه « المزار » در استان کرک واقع در جنوب اردن قرار دارد و برای فرقه اسماعیلی که یکی از فرقه‌های شیعی است ، اهمیت خاصی دارد.

در حالی که تجاوزها و اهانت‌های پیاپی به مقدسات اسلامی و قبور اولیاء الله از سوی وهابی‌ها خشم جهان اسلام را برانگیخته است ، مقامات اردن در قبال این اهانت به آرامگاه جعفر بن ابیطالب، سکوت کرده و رسانه‌های این کشور نیز از انتشار این خبر خودداری کرده‌اند. / پایگاه خبری « عربی پرس »

ارسال نظر