پارک شهر کردکوی خلوتگاه اختلاط پسران و دختران/استعمال سیگار توسط بانوان+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,523 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:00 ق.ظ، یکشنبه، 3 خرداد، سال 1394 نظرات ۷ نظر

پارک شهر کردکوی با توجه به فضای اندکی که برای خانواده ها دارد، اما در گوشه های این پارک اتفاقاتی از سوی برخی از جوانان دختر و پسر صورت می گیرد که باعث نارضایتی شهروندان شده است و باعث شده تا مسیر جامعه را به سمت دیگری بکشاند.

DSC09847 - Copyبه گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، پیامبر (ص) فرمودند: «بین مردان و زنان فاصله و جدایی بیندازید، زیرا هنگامی که آنان رودروی یکدیگر قرار گرفتند و با هم رفت و آمد داشتند جامعه به دردی مبتلا می‌شود که درمان نخواهد داشت».

در حالیکه وجود پارک‌ها در مناطق مختلف شهری از ملزومات موثر و مفید شهرداری است، به ویژه در فضای کنونی شهریمان که زندگی آپارتمان نشینی روز به روز در حال گسترش است و پارک‌ها فضایی است تا برای ساعاتی افراد امکان رهایی از زندگی مدرن شهری و چهاردیواری‌های تنگ و فرهنگ خشک آپارتمان نشینی را پیدا کنند اما متأسفانه عدم دقت در نوع ارائه این تفریحات و فضاسازی برای استفاده از آنان با توجه به بافت فرهنگی جامعه ایرانی، زمینه را برای رشد ناهنجاری اجتماعی و تفریح بدون فرهنگ دینی فراهم نموده است.

در واقع امروزه رشد فرهنگ غلط در پارک‌ها با تخریب و تنزل فرهنگ اسلامیمان گره خورده است!

DSC09846

پارک شهر کردکوی با توجه به فضای اندکی که برای خانواده ها دارد، اما در گوشه های این پارک اتفاقاتی از سوی برخی از جوانان دختر و پسر صورت می گیرد که باعث نارضایتی شهروندان شده است و باعث شده تا مسیر جامعه را به سمت دیگری بکشاند.

حضور بی مهار دختران و پسران در پارک شهر و معاشرت های نامتعارف آنان در انظار عمومی هم از دیگر رفتارهای ناهنجار موجود در این مکان ها است.

دختران و پسرانی که بهترین مکان برای اختلاط بعد از امتحانات را پارک شهر را انتخاب می کنند و ساعاتی را بدون کوچکترین مزاحمی با یکدیگر به گفتگو می بپردازند.

بی شک حضور بی مهار دختران و پسران در پارک که بیشتر زمینه فساد در جامعه را ترویج می کند، چندان زیبنده پارک شهر کردکوی نیست و بد نیست که مسئولین با ارائه راهکارهایی در این زمینه پارک را برای استفاده بی دغدغه شهروندان مهیا کنند.

DSC09848

با شروع فصل گرما و امتحانات دانش آموزان، شاهد تجمع تعداد زیادی از دانش آموزان (دختر و پسر) در سطح شهر به خصوص در پارک کوچک شهرداری هستیم.

عده ای دختر و پسر جوان با وضعیت پوشش و حجاب بسیار نامناسب (در برخی موارد کشف حجاب یواشکی) در سطح پارک تردد می نمایند که اصلا در شأن جامعه اسلامی نمی باشد.

استعمال سیگار توسط بانوان!

مسئله دیگری که شاهد آن هستیم، سیگار کشیدن برخی بانوان (دانش آموزان) در پارک است. این امر بسیار زننده و به دور از شأن بانوان و خانواده های ماست.

تا پیش از این تنها در منازل و در خفا معدود زنان و دختران این عمل را انجام می دادند اما متأسفانه این روزها بانوان همپای آقایان لب به سیگار می زنند و پک های سیگارشان حتی بالاتر از مردان هم می رود.

DSC09849

پلیس و مسئولین دست به کار شوند

طرح نظارت بر پارک و محیط شهری که طی سالیان گذشته از سوی پلیس و مسئولین بارها اتفاق افتاده است هرچند مقطعی جوابگو بوده است اما متاسفانه پس از مدتی که قطع می شود باز هم شاهد ادامه این ناهنجاری ها هستیم.

در چنین شرایطی باید فکری اساسی و طرحی اساسی ارائه شود تا شاید مردم و شهروندان کردکوی بتوانند بازهم در این روزهای پر همهمه شهر مجالی برای حضور در پارک داشته باشند.

انتظار می رود شهرداری کردکوی که متولی این پارک می باشد نظارت خود را بیشتر نماید.

DSC09850

از خانوادهای گرامی خواستاریم نظارت دقیق در رفت و آمد فرزندان خود در ایام مدرسه بخصوص زمان امتحانات داشته باشند.

ما از مسئولان شهری و نیروی انتظامی شهر کردکوی خواستاریم با شجاعت و جسارت با اقدام در این ارتباط دل مومنان را شاد کنند و دعای خیر خانواده‌های شهدا و صالحان را بدرقه راهشان کنند.

لذا شهرداری که بانی این پارک است و دستگاههای مرتبط امنیتی و فرهنگی و اجتماعی درخصوص ارتقاء این پارک اقدامات لازم را مبذول کنند.

 

انتهای پیام/

بالابلوکی می گوید:

با این اوضاع اقتصادی که امکان ازدواج فراهم نیست دیدن این صحنه ها غیر طبیعی نیست

بالابلوکی می گوید:

با این اوضاع اقتصادی که امکان ازدواج فراهم نیست دیدن این صحنه ها غیر طبیعی نیست

عبدالله می گوید:

بالابلوکی،لطفاً عقلانی نظر بده.
اوضاع اقتصادی بد باشد، دختر و پسر باید خودشونو نمایش بدن و سیگار بکشن؟علت نمایش خودشون چیه؟

بالابلوکی می گوید:

عبدالله جان در مملکتی که آدم 35 ساله هنوز دنبال شغله وضع باید بدتر از این باشه

رضا می گوید:

با سلام دوستان گرامی لطفا خودتان را جای پدر و مادرها قراردهید…بد قضاوت کنیم…این رفتارها مناسب هیچ خانواده ای نیست…امیدواریم تصمیم خوبی از سوی مسئولین شهری گرفته شود…و امداریم وضع کار جوانان گرامی بهتر شود

يادداشتهاي براكنده آقامعلم می گوید:

هیجکدام ازعکسها دورازادب ومخالط نیستند.شهری که 4 دانشکاه داشته باشدوبا38 هزارجمعیت وتنهادارای یک بارک باشدواین بارک درمسیراتراق واستراحت مسافران بین راه هم باشدوعده ی کمی دختروبسردانشجوویامسافرجداکانه دربارک باشندآیا این حرکت بدی ویادورازشان شهروندام یک شهراست! تنک نظری راکناروالله برای جنین کارناشایستی منطقه برازجنکل است.هرکاری بدوناشایست ازهرکسی سرزنددرهردین وآیینی این عمل ناشایست واکراه است.شهرمان درهرکوشه ی آن احیتاج به بارک بزرک دارد.مثلا ازطرف شرق بارکی بزرکی بزننزکه مردمان خوب روستاهی النک،بالاجاده وجهارده وایلواربتوانندازآن استفاده کنند.وزاطرف شرق بارک بزرکی بزنندکه مردماکن ولاغوز،سالیکنده،سرکلاته،نیازآبادوبندرترکمن ازآن بارک استفاده نمایندوبه جنکل هجوم نیاورندومحیط زیست جانوران وکیاهان وبرندکان راازبین نبرند.ازبرادران کامنت کذران دراین رابطه خواستاروخواهان دوری ازدرکیری رسانه مجازی بوده وهستم.ومی خواهم که این عزیزان ازشهرداردرخواست احداث شهربازی بزرک ومدرن به مرکزیت کردکوی برای شهرهای غرب استان کلستان راتقاضا نمایندتا شهرمان ازنظرفرهنکی واقتصادی رونق بیداکند.باتشکرازشما خوبان.
ذره ی کوجک.سیدمحمدحسین حسینی ( سیداحمد)
کردکویی های مقیم تهران بزرک.

111 می گوید:

آخه کجای این عکس بد بود
کلا بگید پارک آمدن دختران بد است
مگر پارک کردکوی ویژه پسران است که چند تا دختر جدا از پسران با هم نشستند اینقدر بد می شود ؟ آخه مگه چه خلافی ازشون سرزده ؟!
چقدر آخه بسته فکر می کنید ؟
تا کی می خواهید افکار بسته خود را نشر دهید نمی دانیم ؟

ارسال نظر