پاسخ خواننده زن عرب به تقاضای شیخ وهابی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,459 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:28 ب.ظ، دوشنبه، 7 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

محمد العریفی، شیخ شهرت طلب وهابی، پیامی برای یک خواننده زن اماراتی نوشت و به بهانه توصیه وی به دین داری، او را به ملاقات دعوت کرد. درخواست او محترمانه و با کنایه رد شد، اما چند روز پس از این اتفاق، عکس یادگاری آنها منتشر شد و جنجال به پا کرد.

sdffsdf (3)به گزارش رادکانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، احلام الشمسی خواننده و رقاص اماراتی پس از مسخره شدن محمد العریفی و فتواهای متناقض او در یک برنامه تلویزیونی، در مصاحبه ای گفت حالا باید منتظر حکم ارتداد از سوی این شیخ تندرو باشیم، اما چند روز بعد در تویتر به دلجویی از شیخ وهابی پرداخت. برخلاف تصور او و رسانه های عربی که حتی از احتمال باطل شدن تابعیت اماراتی سامی خالد، مجری برنامه و اخراجش از این کشور خبر داده بودند، شیخ عربستانی واکنش تندی نشان نداد و در پیامی ریاکارانه، ضمن توصیه این خواننده به دین داری، او را دختری زیبا توصیف کرد و او را برای ملاقات حضوری دعوت کرد.

احلام محترمانه درخواست ملاقات العریفی را رد کرد و در پاسخ به زهدفروشی ریاکارانه شیخ، نوشت؛ از خدا می خواهم که خوبی های من و تو را قبول کند.
العریفی همان شیخی است که فتوا داده بود، حضور دختر در کنار پدر، بدون حضور مادر حرام است، چراکه شیطان هر دو آنها را وسوسه خواهد کرد. او چندی پیش فتوای جهاد در سوریه را صادر کرد و پدیده “جهاد نکاح” نیز از تراوشات ذهن اوست.
واکنش غیرمنتظره این شیخ تندرو به دلجویی این خواننده زن و قرار ملاقاتش با او، مورد توجه کاربران عرب شبکه های اجتماعی قرار گرفته و هزاران نفر از جوانان کشورهای عربی صفحات اینترنتی خود را به تقبیح و استهزا رفتار او اختصاص داده اند.
* نخستین کسی که بعد از پاسخ احلام به العریفی، نظر داده، نوشته است: “جناب شیخ، همه ما و خود احلام هم فکر می کرد دستور کشتن سازندگان برنامه را صادر می کنی… ولی آنها شانس آوردند که مجری برنامه یک مرد پرمو نبود!
* یک دختر کویتی نیز نوشته است:”هر دختری می تواند التماس و تمنا و آتش هوس را در پیام این مرد ببیند.. واقعا رقت انگیز بود.”
امروز نیز، انتشار عکس یادگاری العریفی با احلام در صفحات عربی شبکه های اجتماعی منتشر شد و بار دیگر جهان عرب را غافلگیر کرد.
این عکس به طور گسترده در فضای مجازی و صفحات سایت های اجتماعی جهان عرب منتشر شده و بهانه ای شده تا کاربران عرب انتقادات فراوانی به فرقه انحرافی وهابیت بکنند و فتواهای قبلی او و همکیشانش را که مردم را از هرگونه تماس و ارتباط با زنها، حتی خواهر و دختر خانواده منع می کنند، به سخره بگیرند.
پیش از این فتواها، تصویری از العریفی منتشر شد که او را در کنار میز غذا همراه با مشروبات الکلی نشان می داد. العریفی سوگند یاد کرد که در آن مهمانی شراب نخورده و فقط غذا برداشته است، اما افراد دیگری در آن میهمانی حضور داشتند تاکید کردند که او حداقل دو بار از مشروبات الکلی استفاده کرد.
العریفی که پس از صدور فتوای جهاد، راهی لندن شده بود، در حالی جوانان عرب را برای اعزام به سوریه ترغیب می کرد که در پاسخ به سوالی درباره جنگ با رژیم صهیونیستی نوشته است: برخی از برادران درباره جنگ با اسرائیل می پرسند. من با صراحت می گویم که جنگ با کشورهای صلح طلبی مثل عربستان، اسرائیل و قطر جایز نیست!
ارسال نظر