پان گرگانیسم در بستر بیماری
تعداد بازدید تعداد بازدید: 623 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:24 ب.ظ، سه شنبه، 7 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

بسیاری از کارشناسان بر این عقیده اند که پان گرگانیسم یک جریان انحرافی برای جمع آوری رای و محملی برای پوشش دادن تخلفات گسترده و رانت خواری های سطح شهر گرگان است .

thumb271-cd5a2cb7cc239022a8d793ddca0bc93cبا روشن شدن زوایای جریان انحرافی پان گرگانیسم و شناخت ماهیت آن برخی از وبلاگ نویسان گرگان دوست که جزو افراد معتقد و فعال در عرصه های اجتماعی به شمار می روند ضمن ابراز برائت از پدیده ای بنام پان گرگانیسم ، گفته اند هدف ما ارتقا سطح فرهنگی و توسعه ابعاد مختلف شهر گرگان است و در این راه نمی توان نقش روستاهای اطراف را و دیگر شخصیت های تاثیر گذار شهر را که برای مقاطعی یا سالهای طولانی را در شهر گرگان سپری می کنند را نادیده گرفت .

یک کارشناس ارشد علوم اجتماعی که جزو کاندیداهای شورای شهر گرگان است ضمن رد پان گرگانیسم گفته که من با پدیده ای بنام قوم گرایی مخالفم و معتقدم باید در تمامی زمینه ها یکپارچه و یک دست شویم .

وی گفت : باید ملاک برای ما شایستگی و ارزش ها باشد چرا که بدون این ملاک هرگز پیشرفت نخواهیم کرد .

یکی از مدیران وبلاگ گرگان سرزمین من نیز گفته که ما به هیچ وجه در مورد فعالیت های پان گرگانیسمی دخالت نکرده و با آن کاری نداریم .

وی گفت : وبلاگ ما کاملا ورزشی است و به هیچ وجه با افرادی که به عنوان سردمداران پان گرگانیسم نام برده می شود ، ارتباطی نداریم .

برخی از روزنامه نگاران گرگانی که خود اصالتی در روستاهای اطراف گرگان دارند مانند احمد قلیشلی و رحمت الله رجایی نیز پدیده صرف پان گرگانیسم که نگاه انحصاری به “شهر منهای روستا” دارد را رد کرده اند و گفته اند با توجه به اینکه مسیر شهر و روستاهای گرگان خیلی نزدیک است و جمعیت زیادی در طول روز به گرگان سفر می کنند ، نمی توان تاثیرات متقابل اجتماعی را نادیده گرفت .

به هر حال باید گفت با انشقاق گروه های مختلف و ابراز برائت بسیاری از وبلاگ نویسان گرگانی و عدم ارتباط آنها با برخی چهره هایی که می خواستند از این نمد برای خود کلاهی ببافند باعث شد فعلا پان گرگانیسم در بیمارستان بستری شود .

البته این جریان وقتی فهمید از این رهگذر چیزی عایدش نمی شود از راه ائتلاف هایی چون ” گرگان برای گرگان ” نفوذ کرده و به دنبال این است که مدیریت شهری را همچنان در اختیار داشته باشد .

اینکه چقدر این جریان در این امر موفق می شود یا نه ، موضوعی است که 24 خرداد توسط مردم گرگان مشخص می شود .

کامران   شبستانی

ارسال نظر