پاکسازی پارک جنگلی امام رضا (ع) کردکوی بمناسبت هفته محیط زیست+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 885 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:18 ب.ظ، شنبه، 17 خرداد، سال 1393 نظرات بدون نظر

جمعه شانزدهم خرداد در اولین روز از هفته محیط زیست اعضای موسسه زیست محیطی جهان نمای کردکوی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ویژه برنامه پاکسازی قسمتی از پارک جنگلی امام رضا(ع) کردکوی را برگزار کردند.

140206754740335به گزارش رادکانا، جمعه شانزدهم خرداد در اولین روز از هفته محیط زیست اعضای موسسه زیست محیطی جهان نمای کردکوی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ویژه برنامه پاکسازی قسمتی از پارک جنگلی امام رضا(ع) کردکوی را برگزار کردند.

این برنامه که از ساعت9صبح جمعه آغاز شد با مشارکت و استقبال چشمگیر مردم طبیعت دوست کردکوی و مسافرین که در محوطه پارک جنگلی حضور داشتند روبرو شد. پس از پایان این برنامه به 6نفر از حاضرین جوایزی به رسم یادبود اهداء شد.

روز جهانی محیط زیست، به انگلیسی: (World Environment Day)مخفف انگلیسی: WEDروزی است که از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم برای نگهدار محیط زیست و تحریک سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای رویارویی با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌جانوری، به عنوان روز میحط زیست انتخاب شده‌است. این روز پنجم ژوئن هرسال می‌باشد.

رشد روزافزون آلودگی و تخریب محیط‌زیست و بروز بحران‌های پی در پی زیست محیطی باعث شد دولت‌ها به طور جدی به تکاپو افتاده تا چاره‌ایی بیندیشند.

اراده جهانی برای حفاظت محیط زیست با تشکیل نخستین کنفرانس جهانی سازمان ملل متحد درباره انسان و محیط زیست که به کنوانسیون استکهلم معروف است، در سال ۱۹۷۲ در سوئد جنبه کاربردی پیدا نمود. در این سال مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب ماده‌ای، ۵ ژوئن را روز جهانی محیط زیست اعلام کرد. به مناسبت روز جهانی محیط زیست در ایران 16 تا 22خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده‌است.

ارسال نظر