پدر زبان ایران در کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 975 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:51 ق.ظ، یکشنبه، 10 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

دکتر محسن شکوه، “بنیانگذار آموزش زبان خارجه” و “پدر زبان ایران” بعد از ظهر امروز برای اولین بار عازم شهرستان کردکوی می شود.

shokuh1به گزارش رادکانا، دکتر محسن شکوه، “بنیانگذار آموزش زبان خارجه” و “پدر زبان ایران” بعد از ظهر امروز برای اولین بار عازم شهرستان کردکوی می شود.

قرار است همایشی با حضور دکتر شکوه و علاقه مندان به زبان در ساعت 16 عصر امروز (یکشنبه) در سالن ارشاد اسلامی شهرستان کردکوی برگزار شود.

دکتر محسن شکوه متولد سال ۱۳۰۸، اهل اصفهان ، ۶۴ سال سابقه آموزش زبان را دارد و در این حوزه آموزشگر شناخته شده ای است. بیش از ۱۰۰ جلد کتاب هم درباره ی متد و سیستم آموزشی که ابداع کرده نوشته است. در شرکت او همه زبان بلدند؛ حتی سرایدار و کارگران خدماتی اش. دکتر شکوه ورزشکار قابلی هم بوده است و قهرمانی پرورش اندام را در کارنامه پر بارش دارد. به زبان انگلیسی فکر می کند و راحت تر است به انگلیسی مثال بیاورد و حرف بزند.

در کودکی به فرنگستان فرانسه گذاشته  شد. در سن ۱۴ سالگی برای تدریس زبان به مدارس فرستاده می شد و در آموزشگاه ابطحی استخدام شد و با پول اندکی که دریافت می کرد کار زیادی انجام میداد. از همین دوران بود که یاد دادن به صورت یک عشق برایش در آمد. در سن ۱۸ سالگی همراه خانواده عازم تهران شدند.

در سال ۱۳۲۹ (۱۹۵۰) ، موسسه زبان شکوه را در تهران با دو اطاق کاملا مجهز افتتاح کرد. درآن زمان هیچ کس زبان انگلیسی نمیدانست . در سال ۱۳۳۴ سیستم نگارش فارسی به انگلیسی را ابداع کرد، ثبت کرد و امروز مردم ایران ازآن بنام Finglish استفاده می کنند وکلیه پیغامهای الکترونیکی در ایران و خارج با این پدیده ارسال می گردد. با این پدیده دنیا می تواند نگارش فارسی منقوش انگلیسی شده را بخواند.

سال ۱۳۳۰ کنکور پزشکی را به زبان انگلیسی شرکت کرد و قبول شد. در کنار پزشکی شکوه در تمام تهران رشد کرد، در سال ۳۹ پزشکی را تمام کرد؛ آن موقع تقریبا ده هزار شاگرد داشت. از آنجا بود که ۴،۵ شعبه درست کرد. درسال ۱۳۳۱ به دانشکده پزشکی تهران رفت . در سال ۱۳۴۰ فارغ التحصیل شد.

درسال ۱۳۴۵ به استخدام دانشگاه درآمد و در دانشکده پزشکی تهران، در سالن ابن سینا، برای سالها طب را به زبان انگلیسی به فرزندان ایرانی آموزش داد و آنان اکنون دکترهای موفق پزشکی در رشته های مختلف در ایران و بخصوص خارج از کشور، رأس مهمترین پروژه ها و بخش های پزشکی به مردم دنیا خدمت می کنند و یا صاحب مقامهای کلیدی در رشته های دیگر علمی قراردارند .

سیستم شکوه اخیرا به تائید کمیته تخصصی زبان وزارت آموزش و پرورش رسیده و قابل ارائه در نظام آموزش کشور درکلیه مقاطع تشخیص داده شده و به دریافت لوحی بدین مضمون شده است .

اکنون این سیستم نه تنها درصدها واحد آموزشی تدریس می شود ، بلکه در مدارس و کانونهای فرهنگی تربیتی کشور پیاده شده است . امید است فرزندان ایرانی ، از این پس  قبل از ورود به دانشگاه به زبان دوم مملکت و تنها زبان رایج دنیا تسلط کافی پیدا کنند .

آموزش زبان را با دو اطاق شروع کرد و اکنون تقریبا در تمام استانها ، شهرستانها و شهرهای کوچک ایران در واحدهای شکوه این زبان به فرزندان با استعداد ، بی نظیر و غیرقابل مقایسه با دیگر مردم دنیا آموزش داده می شود .

این سیستم همان اشکال الف بای فارسی است که به انگلیسی رنگ آمیزی شده ، ولی بجای از راست به چپ در اینجا از چپ به راست تنظیم می شود و مفاهیم به دو شکل ولی با یک صوت انتقال داده می شود .

سیستم تطبیقی زبان شکوه هم درست همین Concept را دارد. یعنی کلمات فارسی را به انگلیسی ترجمه می کند و از چپ به راست تنظیم می کند .

کمتر تحصیل کرده ای را در ایران می بینید که فارغ التحصیل شکوه نباشد .

دکتر محسن شکوه: این چهارمین نسلی است که از طریق سیستم شکوه انگلیسی را آموزش می بیند. چرا طب را رها کردم : چون در علم پزشکی هزاران طبیب بهتراز من وجود دارد ولی من در فن آموزش زبان ، به فرزندان ایرانی ، خدمت بیشتری ارائه می کنم .

ارسال نظر