پدر شهید جنگ ۳۳روزه به پسرش پیوست +تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 428 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:59 ق.ظ، پنج شنبه، 14 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی پیش از این نیز چند مرتبه تلاش کرده تا “حاج حسان” را ترور کند که تمام تلاش‌های پیشینش برای ترور اللقیس ناکام مانده بود.

452490_598به گزارش رادکانا، حزب‌الله لبنان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که یکی از رهبران مقاومت اسلامی در مقابل خانه‌اش در بیروت ترور شده است.

بنا بر اعلام حزب‌الله “حسان هولو اللقیس”، یکی از رهبران مقاومت اسلامی دیشب ـ 12 اذرـ هنگامی که از محل کارش باز می‌گشت، در مقابل خانه‌اش در منطقه “السان تیریز” در بیروت ترور شد.

حزب‌الله اعلام کرد که رژیم صهیونیستی عامل این ترور است و پیش از این نیز چندین مرتبه تلاش کرده تا وی را ترور کند که تمام تلاش‌های پیشینش برای ترور اللقیس ناکام مانده بود.

حزب‌الله تاکید کرد که رژیم صهیونیستی کاملا مسئولیت این جنایت و پیامدهای آن را برعهده دارد.

پسر شهید حاج حسان نیز در جنگ 33 روزه به فیض شهادت نائل آمده بود.

در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است: برادر و فرمانده شهید حسان اللقیس، جوانی و تمام عمر خود تا آخرین لحظه زندگیش در راه مقاومت شریف صرف کرد و همواره مجاهد، رهبر، صاحب ابتکار عمل و فداکار و عاشق شهادت بود و پدر یکی از شهیدان جنگ تموز 2006 به شمار می‌رفت.

در این بیانیه آمده است: دشمن اسرائیلی متهم مستقیم و اصلی این حمله تروریستی است زیرا بارها به دنبال به شهادت رساندن برادر شهید ما در مناطق مختلف بوده است و همواره این تلاش‌ها ناکام می‌ماند تا اینکه شب گذشته این ترور محقق شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: این دشمن باید مسئولیت کامل این حمله تروریستی را بر عهده بگیرد و تمامی پیامدها و تبعات آن را بپذیرد.

جزئیات ترور حاج حسان لقیس

پایگاه خبری «الجدید»، نوشت که اللقیس به ضرب گلوله‌هایی که از فاصله نزدیک شلیک شده با 5 تیر در سر و گردنش به شهادت رسیده است.

برخی منابع اعلام کرده‌اند که وی به ضرب 4 گلوله که به سوی کتف و سرش شلیک شده، کشته شده است.

بر اساس این گزارش، خودروی وی از نوع «شیروکی» به رنگ زیتونی با شماره پلاک 258251 م بود که پس از این تیراندازی به بیمارستان «الرسول الاعظم» انتقال یافت.

گفته می‌شود وی در پارکینگ منزلش ترور شده است.


عکس حسان اللقیس و پسر شهیدش

شبکه المیادین نیز اعلام کرد اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد 3 نفر در عملیات ترور اللقیس شرکت داشته‌اند.

اما برخی منابع خبری این حادثه را با جزئیات دقیق‌تری روایت می‌کنند و می‌گویند: افراد مسلح ناشناس که بین ۳ تا ۴ نفر بوده‌اند، در پارکینگ در کمین این فرمانده حزب‌الله بودند که ساعت ۲۴ شب گذشته وی را با سلاح‌های مجهز به صداخفه‌کن ترور می‌کنند.

یک منبع آگاه و نزدیک به حزب‌الله اعلام کرد که اللقیس از افراد نزدیک به «سید حسن نصرالله» دبیرکل این جنبش مقاومت بود و مسئول این جنبش در همان منطقه محل سکونتش به شمار می‌رفت.

حزب‌الله لبنان نیز به محض ترور او یک کمربند امنیتی در محل حادثه ایجاد کرد و نیروهای امنیتی بلافاصله در محل حاضر شدند. دادستانی کل نیز دستور تحقیق درباره این حمله تروریستی را صادر کرده است.

از سوی دیگر شبکه دو اسرائیل نیز با اعلام خبر ترور این فرمانده حزب‌الله تایید کرد که وی پیش از این از یک عملیات ترور برنامه‌ریزی شده از سوی تل آویو جان سالم به در برده است.

پیکر شهید حسان اللقیس امروز دربعلبک تشییع می‌شود

حزب‌الله لبنان اعلام کرد پیکر فرمانده شهید این جنبش مقاومت که دیشب ترور شد، ساعت ۱۵ امروز در «بعلبک» تشییع می‌شود.

در بیانیه حزب‌الله لبنان آمده است: برادر و فرمانده شهید حسان اللقیس، جوانی و تمام عمر خود تا آخرین لحظه زندگیش در راه مقاومت شریف صرف کرد و همواره مجاهد، رهبر، صاحب ابتکار عمل، فداکار و عاشق شهادت بود و پدر یکی از شهیدان جنگ تموز 2006 به شمار می‌رفت.

در این بیانیه آمده است: دشمن اسرائیلی متهم مستقیم و اصلی این حمله تروریستی است زیرا بارها به دنبال به شهادت رساندن برادر شهید ما در مناطق مختلف بوده است و همواره این تلاش‌ها ناکام می‌ماند تا اینکه شب گذشته این ترور محقق شد. در ادامه این بیانیه آمده است: این دشمن باید مسئولیت کامل این حمله تروریستی را بر عهده بگیرد و تمامی پیامدها و تبعات آن را بپذیرد. در بیانیه حزب‌الله لبنان به خانواده این شهید تسلیت گفته شده است./مشرق


 

مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

ارسال نظر