پرداخت زکات نقش مهمی در آبادانی و توسعه جامعه دارد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 290 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:30 ب.ظ، چهارشنبه، 8 بهمن، سال 1393 نظرات بدون نظر

حجت‌الاسلام محمودی: پرداخت زکات نقش مهمی در آبادانی و توسعه شهرها و روستاها و رفع فقر و محرومیت دارد.

imagesبه گزارش خبرنگار رادکانا، حجت‌الاسلام مهدی ربّانی کارشناس زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) کردکوی با حضور در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان با حجت‌الاسلام غلامحسین محمودی رئیس این اداره دیدار گفتگو کرد.

در این دیدار حجت‌الاسلام محمودی،ضمن قدردانی از همکاری کمیته امداد به خاطر حضور فعال در مراسم ملی، مذهبی در شهرستان تأکید کرد: اگر ادارات در برنامه های اجرائی با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند قطعأ آن برنامه به بهترین نحو ممکن اجرا می‌شود.

وی ترویج فرهنگ زکات در جامعه را وظیفه همگانی عنوان کرد و بیان داشت: زکات یکی از فرایض مهم اسلامی و هرجا کلمه نماز آمده است در کنار آن زکات هم آمده و این نشان از اهمیت زکات دارد.

محمودی همچنین با اشاره بر همفکری و انسجام در فعالیتهای فرهنگی،یکپارچه‌سازی فعالیت‌های فرهنگی در جامعه را مورد تأکید قرار داد وخاطرنشان کرد:برای موثر واقع شدن فعالیتهای فرهنگی در جامعه باید انسجام و تعاون در نهادهای فرهنگی انجام پذیرد و حوزه‌های فرهنگی ومعارف اسلام باید به صورت مستقیم و مشترک در امور فرهنگی همکاری داشته باشند و در کنار یکدیگر برنامه‌ها را اجرا کنند.

حجت‌الاسلام محمودی در خاتمه بر احیای این فریضه الهی با کار فرهنگی تاکید کرد و افزود: پرداخت زکات نقش مهمی در آبادانی و توسعه شهرها و روستاها و رفع فقر و محرومیت دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر