پرداخت ۹۳ درصد هزینه درمان بیماران گلستانی از سوی دولت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 292 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:00 ب.ظ، چهارشنبه، 12 شهریور، سال 1393 نظرات بدون نظر

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ۹۳ درصد از هزینه درمان بیماران در بیمارستان های دولتی این استان ازسوی دولت پرداخت می شود.

02

به گزارش رادکانا، دکتر ˈسید محمد حسینیˈروز چهارشنبه در گفت و گویی خبری اظهار کرد: در شرایط کنونی بیماران استان تنها هفت درصد از هزینه درمانی خود را در بیمارستان های دولتی زیرپوشش وزارت بهداشت و درمان پرداخت می کنند.

وی اضافه کرد: این درحالی است که تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت در سطح کشور، حداقل پرداختی هزینه درمان از جیب بیماران در این منطقه حدود 37درصد بود.

حسینی افزود: در استان گلستان یک هزار و 41 مرکز درمانی و داروخانه با بیمه سلامت برای درمان بیماران قرارداد دارند که 100 درصد بیماران سرپایی نیز از خدمات این مراکز بهره مند می شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان گفت: برای درمان بیماران روستایی در قالب اجرای پزشک خانواده نیز با 219 پزشک عمومی، 182 ماما و 92 پرستار قرارداد منعقد شده است.

به گفته وی علاوه بر آن 321 کاردان فنی در امور پزشکی برای فعالیت های درمانی روستاییان استان گلستان با بیمه سلامت قرارداد دارند.

قرارداد 30 مرکز دندانپزشکی گلستان با بیمه سلامت

حسینی اظهارکرد: برای گستره خدمات دندانپزشکی در قالب طرح تحول نظام سلامت نیز با 30 مرکز دندانپزشکی در این استان قرارداد منعقد شده و برای پوشش بیشتر شهروندان در طرح درمان دندان، توافقاتی با دانشکده دندانپزشکی برای تامین کادردرمانی انجام شده است.

73 درصد جمعیت گلستان زیر چتر بیمه سلامت 

مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: براساس آمار 73 درصد از جمعیت حدود یک میلیون و 800 هزار نفری این استان زیر چتر حمایتی بیمه سلامت قرار دارند.

حسینی اضافه کرد: براساس آمار یک میلیون و 300 هزار نفر از جمعیت استان گلستان از خدمات درمانی بیمه سلامت بهره مند شده اند که روستاییان بیشترین جمعیت زیر پوشش این بیمه هستند.

از جمعیت استان گلستان همچنین حدود 500 هزار نفر از بیمه تامین اجتماعی برخوردارند.

طبق آمار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان 100 درصد از جمعیت این استان از خدمات بیمه ای برخوردار می باشند.

ارسال نظر