پروژه غیر همسطح گرگان بلای جان مردم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 751 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:03 ب.ظ، پنج شنبه، 7 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

از مشکل ترافیک خیابان جمهوری گرگان که قبلا هم برایتان گفتیم گرفته تا این موضوع تقاطع غیر همسطح میدان ترمینال غرب شهر، هر کدامشان به نوعی چوب لای چرخ آرامش مردم می کنند.

46به گزارش رادکانا: این روزها زندگی سختی های خاصی دارد. فرقی نمی کند شهری باشی یا روستایی؛ فشارهای اقتصادی ، فکرهای زیادی را مشغول کرده است و حوصله آدم های این دوره و زمانه همچین خط  خطیست.

حالا میان این گیر و گورها شهرداری سنگی روی سنگ مشکلات مردم می گذارد.

از مشکل ترافیک خیابان جمهوری گرگان که قبلا هم برایتان گفتیم گرفته تا این موضوع تقاطع غیر همسطح میدان ترمینال غرب شهر، هر کدامشان به نوعی چوب لای چرخ آرامش مردم می کنند.

آن همه هزینه برای ساخت زیر گذر این میدان از سمت جنوب شرقی میدان به طرف ترمینال شده است اما دریغ از یک بار استفاده عمومی.

جدای از آن در حال حاضر هم که به علت پروژه تقاطع غیر همسطح استفاده از این زیر گذر محال است.

گیر ما روی زیر گذر نیست، مشکلی که طی این دو سال همشهریان مان را عذاب می دهد عبور از خیابان و رفتن به محل ترمینال های مینی بوس و اتوبوس است.

در زمانه ای که هنوز هم مثل معروف ” سواره از حال پیاده خبر نداره ” صدق می کند و راننده ها بد تر از پیاده ها، اعصاب ندارند و پایشان را تا ته بر روی پدال گاز می فشارند تا مبادا عابر پیاده ای رد شود، چگونه میتوان از این خیابان گذر کرد؟!

چگونه می توان با آرامش خاطر از خیابانی با این حجم عبور و مرور گذشت؟!

کدام مسئول شهری و یا حتی این پروژه تقاطع غیر همسطح به خودش زحمت داده که یک بار از این خیابان عبور کند تا مشکلات مردم را درک کرده باشد؟!

از مهندسان و مسئولان پروژه ای که با ماشین شخصی خود مستقیم وارد محوطه ی مدتی راکد و مدتی کم کار و تازگی ها فعال تر پروژه می شوند چطور می توان انتظار داشت که عابران پیاده را درک کنند؟!

46 (1)

سخت است که وجدان کاری داشته باشیم؟!

سخت است که به فکر مردم باشیم؟!

سخت است که تا پروژه تکمیل نشده و یا کلی مشکل در شهر وجود دارد؛ سرمان را آسوده بر بالش نگذاریم؟! آری سخت است… .

اصلا مسئولیت به هر گونه که باشد سخت است.

مرد می خواهد که از پسش برآید؛

مرد می خواهد که صادقانه، باوجدان و مسئولیت پذیر کارش را به موقع تمام کند؛ مرد می خواهد که زمان پروژه را دقیق مشخص کند و این همه تابلو های بی خود و بی جهتِn  روز تا پایان پروژه را برای مردم نمایش ندهد؛ مرد می خواهد که فقط شعار ندهد… .

به قول شاعر ” اگر تو مرد آنی، یا علی”

 

و أنَّ إلی رَبِّکَ المُنتَهَی

نویسنده رادکانا: آوینی جوان

 

ارسال نظر