پسرانی که بادختران ارتباط برقرار می کنند حاضربه ازدواج با آنها نیستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 557 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:10 ب.ظ، سه شنبه، 15 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

یک جامعه شناس بابیان اینکه دوستی دختران و پسران ضربه جبران ناپذیری به آینده زندگی دختران است گفت: براساس تحقیقات پسرانی که بادختران ارتباط برقرار می کنند حاضربه ازدواج با آنها نیستند.

thumb275-c835937728d30cf09bb5525c21f94befبه گزارش رادکانا، امان الله قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه با ناشایست و نادرست خواندن روابط دختر و پسر اظهار کرد: متاسفانه بررسی ها نشان می دهد که روابط دختر و پسر در جامعه رو به افزایش است و ضربه جبران ناپذیری بر زندگی و آینده دختران و سپس پسران بر جای می گذارد.

وی افزود: همچنین تحقیقات نشان می دهد پسرانی که با دختران ارتباط دارند بیان می کنند که به هیچ عنوان حاضر به ازدواج با دختران نیستند که با آنها ارتباط برقرار کرده اند.

وی با بیان اینکه اینگونه دختران و پسران اگر واقعاً ازدواج هم کنند هیچگاه از زندگی مشترک رضایت نخواهند داشت اظهار کرد: دلیل این عدم رضایت این است که همواره دختران همسر خود را با دوست پسر خود و پسران همسرانشان را با دوست دختر خود مقایسه می کند.

به گفته قرایی مقدم این رابطه معارض تعالیم دین، ایمان، ارزشها و اخلاق بوده و در تمام دنیا مذموم واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه روند ارتباط دختر و پسر در جامعه به دلیل کمرنگ شدن معنویت رو به افزایش است اظهار کرد: در جامعه کنونی ارزشها و هنجارها فرو ریخته آنومیک و پریشانی در ارزشها ایجاد و جوانان دچار از خود بیگانگی شده اند.

این استاد دانشگاه و جامعه شناس همچنین تماشای فیلمهای کلمبیایی و ترکیه ای را نیز از عوامل برون زا برای ارتباط دختران و پسران دانست و گفت: دختران ما نادانسته به تقلید از این گونه فیلمها می پردازند.

وی با بیان اینکه آرایش غلیظ حرمت دختر را در جامعه پایین می آورد خاطرنشان کرد: با مقایسه دختران جامعه و دختران خارج از کشور مشاهده می شود که این زنان و دختران از کمترین آرایش در جامعه بهره می برند.

وی توصیه کرد: مسئولان باید راه را عوض کرده و به فرهنگ و سنن ملی و ارزشها و باورهای ملی اهمیت داده و اسطوره های ملی و زنان و مردان بزرگ را پررنگ تر کند.

وی با بیان اینکه ما به دخترانمان چیزی یاد نداده ایم که از آنها چیزی یاد بگیریم اظهار کرد: در حال حاضر شروع دوستی ها و روابط بین دختر و پسر در دختران به سنین راهنمایی رسیده و سبب می شود روح دختران و پسران آزرده شده و در زندگی از لحاظ روانی آشفته بوده و روی خوش را نبینند.

قرایی مقدم تصریح کرد: همچنین یکی از عوامل مسلم در گرایش دختران به روسپی گری و روابط نامشروع ارتباط آنها با دوست پسر خود بوده است در نتیجه یکی از عواملی که باعث ورود دختران به فحشا می شود روابط بدون مرز آنان با پسران است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ارتباط دختران و پسران زمینه ورود آنان به استعمال دخانیات و همچنین اعتیاد را افزایش می دهد.

این استاد دانشگاه با تاکید بر تقویت اعتقادات و باورهای دینی در خانواده ها اظهار کرد: در این رابطه باید از طریق آموزش، فرهنگ سازی، بازگشت به فرهنگ ایرانی ورود پیدا کرد.

همچنین مادران نقش تعیین کننده ای در تربیت دختران و حفظ آنان از آسیب های از این طریق بسیار تعیین کننده است./شبستان/

ارسال نظر