پشت پرده انجمن های آنلاین مستهجن فارسی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,171 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:07 ب.ظ، شنبه، 4 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

مخاطبان فهیم پیش ازخواندن گزارش ازشما به خاطر بررسی مطالب مطرح شده پوزش می طلبیم. هدف ازنگارش این گزارش بیان گوشه ای از واقعیت های فاجعه بار فعالیت سایت های مبتذل فارسی است که این روزها به محفلی برای به انحراف کشاندن خیل عظیمی از قشر موثر جامعه یعنی جوانان تبدیل شده است …

130803984431پس از انهدام سایت های مستهجن فارسی در پروژه گرداب ، این روزها دور تازه فعالیت این سایت های ضد ارزش در راستای جنگ نرم علیه ایران آغاز شده است. فعالیت این سایت ها آغازی از نا بهنجاری های اخلاقی است که این بار در قالب انجمن های آنلاین اینترنتی خودنمایی می کند که بنیان خانواده ها و اعتقادات جامعه را هدف قرارداده است.

مخاطبان فهیم پیش ازخواندن گزارش ازشما به خاطر بررسی مطالب مطرح شده پوزش می طلبیم. هدف ازنگارش این گزارش بیان گوشه ای از واقعیت های فاجعه بار فعالیت سایت های مبتذل فارسی در راستای جنگ نرم است که این روزها به محفلی برای به انحراف کشاندن خیل عظیمی از قشر موثر جامعه یعنی جوانان تبدیل شده است.

دور تازه فعالیت سایت های مبتذل و مستهجن که لینک تبلیغ آنها در بیشتر سایت‌ها و وبلاگ‌ها مشاهده می‌شود، با دورگذشته فعالیت این سایت ها تفاوت اصلی و چشم گیری دارد. شگرد و روش فعالیت این سایت ها نشان دهنده ابعاد گسترده هجمه اخلاقی برای تخریب روح و جسم جوانان ایرانی با توسل به ارتباطات آنلاین است.

 

** هجمه گسترده و لجام گسیخته  !

این سایت ها در جریانی برنامه‌ریزی شده و با استفاده از تاکتیک های جدید و ابتکاری مخاطب و به ویژه جوانان را جذب کرده و متاسفانه از این طریق توانسته اند تا به امروز تعداد زیادی مخاطب به ویژه در داخل کشور را جذب فعالیت های غیراخلاقی کنند.

هرچند عملیات سایبری چندی پیش مرکزجرایم سازمان یافته باعث شد تا بخش زیادی ازسایت های مبتذل و غیراخلاقی منهدم و برخی عوامل آن در پروژه گرداب دستگیر شوند، اما سایت ها و وبلاگ های تازه ای در این راستا فعال شده اند.

 

** از داستان های مستهجن تا روابط با محارم!

فازتاسف بارفعالیت انجمن های آنلاین مبتذل زمانی مشخص می شود که بخش اصلی فعالیت این سایت ها به ترویج و القای باورهای بسیار زشت ، زننده و به دوراز اخلاق انسانی اختصاص یافته است. در سایت های شهوانی، لینک هایی با این موضوعات قرار گرفته است: « ارتباط با محارم، داستان های …، وموضوعاتی حول محورتجاوزو قبح شکنی اخلاقی بین خانواده ها».؟!

در این بین قراردادن بخشی برای عضویت کاربران به نام انجمن های گفت وگوی آنلاین درباره مسائل جنسی تهدید اخلاقی اینگونه ازسایت ها را دوچندان افزایش داده است.

نکته قابل توجه درباره فعالیت مجموعه سایت های شهوانی این است که این سایت‌ها برای جذب مخاطب، تبلیغ و سودجویی، ازحربه‌های دیگری هم استفاده می کنند.

این حربه ها بیشتر استفاده ازپیام های تبلیغاتی و سایت های ارتباط آنلاین و تالارهای گفت و گوی اینترنتی است. دراین روش به یکباره و درفواصل زمانی مشخص برای تعداد زیادی ازکاربران در یاهو، چت روم ، گوگل تاک و دیگر امکانات ارتباطی، ایمیل‌های گروهی و هرزنامه هایی ارسال می شود که مضامین این ایمیل ها تنها یک موضوع است:« تبلیغ سایت های مستهجن! ».

 

** تلاش برای دموکراسی در سایت های مستهجن!

جالب اینجاست که دراین سایت ها لینک هایی برای نظرسنجی های سیاسی با موضوع انتخابات قرار گرفته و از کاربران خواسته می شود تا درباره وضعیت انتخابات آزاد در ایران نظر دهند!

 

** موج دوم سایت های مبتذل با شدت نفوذ بیشتر

نگاهی کوتاه به آخرین اظهارات سخنگوی مرکز بررسی جرایم رایانه ای سپاه نشان از عمق فاجعه و خطر پیش روی خانواده ها و جوانان دارد.

به گفته سخنگوی مرکز بررسی جرایم رایانه ای سپاه ، چندی پیش این مرکز توانست یک موج برخاسته از سایت های مبتذل را دفع کند، اما موج بعدی با یک تجربه بزرگ‌تر از موج اول، با عمق و شدت نفوذ بیشتر در حال وقوع هست. به باوری اگر اقدام بازدارنده شکل نگیرد، معلوم نیست جامعه چقدر از این موضوع ضربه بخورد. به باوری این برخورد باید سریع اتفاق بیفتد و باید به شدت موثر باشد تا بتوانیم جلوی این جریان را بگیریم.

بنا بر اظهارات سخنگوی مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سپاه، اگر برخورد بازدارنده با سایت های مبتذل سکسی انجام نشود ، هر کسی قادر است سایت‌های مستهجن راه‌اندازی کند و حتی حوزه‌های جدیدی در این سایت‌ها به وجود آورد.

** برنامه اصلی : انحراف اخلاقی با ضریب بالا

اما درباره روش فعالیت سایت های آنلاین و مبتذل اینترنتی احمد محمدی کارشناس فضای سایبر معتقد است که این روزها درمیان سایت ها و شبکه های اینترنتی مسئله ترویج بی بندباری های اخلاقی به عنوان یک راهبرد غالب مورد توجه قرار گرفته و ظهور سایت های آنلاین گفت و گوی سکسی در این فضا از جمله آخرین استراتژی های هجمه علیه اعتقادات جوانان به شمارمی آیند.

محمدی با بیان این مطلب می گوید: زمانی که یک جوان با تبلیغات یک سایت جنسی و منحرف مواجه می شود، اگر پایبند به اعتقادات و اصول شرعی هم باشد، برای یکبار هم شده از روی حس کنجکاوی و برای اینکه از ماجرای سایت آگاه شود، با یک کلیک وارد سایت می شود.

** مرحله دوم: تحریک کاربربا استفاده از داستان های مستهجن

بنا بر اظهارات این کارشناس فضای سایبر، مرحله دوم جذب افراد درسایت های شهوانی به صورتی طراحی شده که پس از ثبت نام کاربر، از طرف سایت یک ایمیل با محتوای یک داستان جنسی برای کاربر فرستاده می شود. در این مرحله است که کاربر با خواندن این داستان و مشاهده تصاویر سایت وارد فاز تخیل گرایی ارتباط با جنس مخالف می شود.

به تصریح محمدی، یک کاربر تخیل گرا بعد ازمدتی اعتیاد به داستان های غیر اخلاقی در اصطلاح داغ شده و به هر روش می خواهد تا تخیلات خود را عملی کند برای همین وارد خطرناک ترین مرحله در این سایت ها یعنی گفت و گوی آنلاین اینترنتی با جنس مخالف می شود.

به باوروی، دراین مرحله کاربر با لجام گسیختگی و بی شرمی تمام ازسوی گردانندگان سایت و دیگر کاربران بی اعتقاد مواجه می شود. تصاویر آنلاین و سکسی یکی پس از دیگری از مقابل دیدگانش عبور می کند و این صحنه ها تا مدت ها در ذهن و فکر کاربر جوان باقی می ماند.

** چه باید کرد؟

به راستی در برابر این هجمه گسترده اخلاقی که روز به روز هم بیشتر می شود چه باید کرد؟! بدون شک تنها راه مقابله انهدام این سایت ها و فیلتر کردن آنها نیست، هر چند که این کار تا حد زیادی تاثیر گذار است، اما فعالیت اینگونه سایت های مبتذل با سرعتی باور نکردنی این مجال را نمی دهد تا یک به یک سایت ها بررسی و فیلترشوند.

اما این فرصت در اختیار خانواده ها است که ضمن اطلاع داشتن از تهدیدات اخلاقی جدید، جوانان خود را پیش از گذشته نسبت به خطرات این سایت ها آگاه کنند. فراموش نکنیم اگر هجمه اخلاقی و اعتقادی سایت های شهوانی را جدی نگیریم، این سایت های مبتذل بنیان اصلی خانواده را هدف می گیرند و تمام تلاش خود را برای از بین بردن اخلاق متمرکز می کنند.

علی   البرزی

ارسال نظر