پشت پرده درخواست تمدید قرارداد “بهشت هیرکان ” چه چیزی می گذرد/ شورای شهر گرگان حافظ منافع همه شهروندان باشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 651 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:46 ق.ظ، یکشنبه، 21 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

چرا اعضای شورای شهر گرگان در برخورد با مسائل رویکردی دو گانه دارند ، به طور مثال در پروژه تبلیغات شهری و کانون ” نقشینه ” همه به این موضوع اعتراض کردند اما در برخی پروژه ها مانند ” بهشت هیرکان ” اقدام به جمع آوری امضاء برای تمدید قرار داد آن ، بدون برگزاری مناقصه می نمایند.

beheshteبه گزارش رادکانا، مجموعه پذیرایی ” بهشت هیرکان ” که در ناهار خوران گرگان واقع شده است مجموعه ای خدماتی رفاهی شامل فست فود ، رستوران و چایخانه سنتی ، کافی شاپ و … است که به عنوان یک مجموعه ی پذیرایی جای خود را در بین شهروندان گرگانی و مسافرانی که به این منطقه سفر می کنند ، باز کرده است.

این مجموعه در مهر ماه سال 87 در ازای هزینه ای 50 میلیونی، به مدت چهار سال طی قرار دادی به آقای (ک) واگذار شد. حال با وجود این که حدود یک سال از پایان قرارداد این مجموعه می گذرد تعدادی از اعضای شورای شهر گرگان با جمع آوری امضاء به دنبال تمدید مجدد قرارداد آن به مدت 3 سال دیگر بدون برگزاری مزایده هستند .

حال این بحث مطرح است که چرا تعدادی از اعضای شورای شهر باید چنین نامه ای که نقض حقوق شهروندی است را امضا کنند و به شهرداری بدهند تا لایحه ای را به صحن علنی شورا برای تائید بیاورند .

با این وجود سوالی به ذهن می رسد، که چرا اعضای شورای شهرگرگان در برخورد با مسائل رویکردی دو گانه دارند، به طور مثال در پروژه تبلیغات شهری و کانون ” نقشینه ” همه به این موضوع اعتراض کردند اما در برخی پروژه ها مانند ” بهشت هیرکان ” اقدام به جمع آوری امضاء برای تمدید قرار داد آن بدون برگزاری مزایده می نمایند.

برخی از اعضاء دلایلی همچون ابراز رضایت از عملکرد پیمانکار را مطرح می کنند و بعضی دیگر می گویند این مجموعه از تیم بسکتبال شهرداری حمایت کرده است اما یادشان رفته که اگر کسی از تیمی به عنوان اسپانسر حمایت می کند به دنبال تبلیغات خود است و برای خود برند سازی می کند و تبلیغ خوبی برای خود به وجود می آورد.

اعضای محترم شورای شهر باید توجه داشته باشند که تمدید قرار داد این مجموعه به مدت 3 سال دیگر به طور رایگان ، نه تنها هیچ فایده ای برای شهروندان ندارد ، بلکه تضییع حقوق همه شهروندان بوده و فقط فواید و سود آن به جیب عده ای خاص می رود .

اعضای شورای شهر گرگان نباید فراموش کنند که به عنوان نمایندگان مردم شهر ، باید حافظ منافع همه شهروندان باشند و همه مردم و گروه ها را مورد توجه قرار دهند و برای ایجاد رقابت در واگذاری پروژه های این چنینی در سطح شهر گرگان ، شرایط یکسانی برای همگان به وجود آورند .

در صورت تداوم تحرکات و اصرار این تعداد از اعضای شورا بر خواسته نادرست خود ، پایگاه خبری تحلیلی گلستان مابه عنوان مدافع حقوق مردم و شهروندان عزیز ،  اسامی آنان و جزئیات دیگری از این پروژه را در خبرهای بعدی به مردم اعلام خواهد کرد .

ارسال نظر