پلیس امنیت اخلاقی ویژه بازیگران و هنرمندان تشکیل خواهد شد ؟! + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,246 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:44 ب.ظ، پنج شنبه، 12 اردیبهشت، سال 1392 نظرات ۲ نظر

همه ساله با شروع فصل گرما شاهد تغییر فضای فرهنگی و اجتماعی جامعه خصوصا پدیده بد حجابی در بین بانوان هستیم فروشگاه های عرضه پوشاک با ارائه مدلهای متنوع و خارج از عرف جامعه فضایی را مهیا می کنند تا عده ای با شکستن حریم ها و زیر پا گذاشتن حیا و عفت چهره های زشت از الگوهای مورد پسند بعضی را به نمایش بگذارند.

561867_436697036392705_804113338_nبرنامه های مبتذل ماهواره نیز در این میان به عنوان تقویت کننده این فشار واردعمل شده و در غفلت مسئولان فرهنگی خواسته های خود را  محقق می نمایند.

اینکه چه نهاد هایی باید مسئولیت خود را بدرستی انجام دهند موضوعی است که سالها مورد بحث است و تاکنون نیز نتیجه ای حاصل نشده است لکن با داغ شدن مباحث مربوط به بد حجابی تنها شماری که همواره در خبرمورد توجه قرار می گیرد نیروی انتظامی است.

نیروی انتظامی با طرح هایی با شعار امنیت اجتماعی، امنیت اخلاقی و… هر ساله سعی کرده به نوعی جای خالی مسئولان فرهنگی را پر نموده و با برخورد قهری تا حد امکان مانع از گسترش فضای نا مطلوب ایجاد شده گردد.

یکی از موضوعات قابل توجه در خصوص پدیده بد حجابی، تبلیغ مد و تقلید مردم از اشخاص معروف و خصوصا ستاره های سینما و تلویزیون است. متاسفانه با بی توجهی مدیران فرهنگی برخی هنرمندان و بازیگران که با استفاده از امکانات دولتی به شهرتی دست یافته اند بدون توجه به الزامات فرهنگی و مذهبی جامعه ایرانی و به تقلید از مدل های غیر متعارف غربی در جامعه خود را در معرض قرار میدهند.

کم نیست خبرهایی که از بازداشت بازیگران در پارتی ها و یا حضور در جشن ها و مراسم هایی با وضعیت نا مناشب شنیده شده و از برخورد نیروی انتظامی با آنها منتشر  شده است.


معمولا برخورد با هنرمندان باعث ایجاد جریان های خبری و توجه ویژه مردم ورسانه ها نسبت به آن شده و در این بین انتشار اخبار ضد و نقیض علاوه بر غبار آلود کردن فضای جامعه باعث خدشه وارد کردن به آبرو و حیثیت افراد می گردد لذا توجه به این مطلب که هنرمندان به عنوان بخشی از نخبگان فرهنگی جایگاه ویژه ای را در جامعه برخوردار بوده و نوع تعامل با آنان تاثیر بسزایی در جامعه خواهد داشت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نیرو انتظامی طی سالیان اخیر اقدام به تخصصی نمودن وظایف خود نموده و با تشکیل بخش های مختلفی همچون پلیس سایبری، پلیس امنیت اخلاقی، پلیس پیشگیری و… گام های موثری در کاهش جرایم و نوع برخورد با مجرمین برداشته است لذا با توجه به اهمیت موضوع هنرمندان اگر بخشی از پلیس بتواند به صورت تخصصی با موضوع آنان همراه گردد با برنامه ریزی و تعامل مناسب با آنان خواهد توانست از انتشار اخبار و شایعات جلوگیری و فضا را برای سوء استفاده کنندگان محدود نماید./ خبر نو

em می گوید:

امان از این بازیگران بی غم که درد این ملت رو نمیدونند و فقط به فکر عیش و نوش و خوشگزرانی می پردازند تا زمانی که جلوی دوربین هستند با حجاب کامل امااااا زمانی که فیلمبرداری تمام می شود ببینید چه صحنه هایی هستند که ما از ان غافل می شم.

یه بنده خدا می گوید:

واقعا در این دوره و زمونه که کسی به فکر اصلاح حجاب نیست کار دوستان نیروز انتظامی در اجرای طرح امنیت اخلاقی و گشت ارشاد بسیار خوب و موثر است. این طرح ها هست و وضع حجاب ها اینطوریه فکرشو بکنین اگه نبود دیگه چی میشد

ارسال نظر