پنجشنبه خونین عراق با ۳۷ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 821 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:55 ب.ظ، پنج شنبه، 9 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

شمار قربانیان انفجارهای تروریستی امروز در شهرهای کربلا، فلوجه و حله به ۳۷ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی رسید.

به گزارش رادکانا به نقل از فارس، انفجارهای امروز در شهرهای کربلای معلی، بغداد، حله و فلوجه دست‌کم 37 کشته و بیش از 100 زخمی برجای گذاشت.

به نظر می‌رسد، تروریست‌ها که در روزهای تاسوعا و عاشورا از انجام حملات تروریستی در مناطق مختلف عراق ناکام مانده بودند و طرح امنیتی دولت مانع انجام این حملات شده بود، نتوانستند بیش از این ساکت بمانند و در اقدامی انتقام‌جویانه حملات خود را در مناطق مختلف این کشور از سر گرفتند.

پایگاه خبری «روسیا الیوم» نوشت که حمله انتحاری در مرکز شهر فلوجه، واقع در استان «الانبار» موجب شد که 3 نظامی کشته و 4 نفر دیگر زخمی شوند.

بر اساس این گزارش، یک فرد انتحاری با بستن یک کمربند انتحاری خود را میان نیروهای پلیس که مقابل بانک «الرشید» ایستاده بودند، منفجر کرد که طی آن 7 نفر کشته و زخمی شدند.

این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود که در انفجارهای صبح امروز در شهرهای حله و کربلا، 25 نفر کشته و 93 نفر زخمی شده‌اند.

پایگاه خبری الجزیره درباره جزئیات انفجارهای امروز در شهر حله نوشت:  یک رستوران که پر از کارگر بوده است هدف دو حمله قرار گرفت. ابتدا بمبی در کنار جاده منفجر شد و سپس یک خودروی بمب‌گذاری شده به رستوران حمله کرد. در این حمله 30 نفر کشته و 80 نفر زخمی شده‌اند. گفته می‌شود این رستوران پر از کارگران از جمله کارگران شهرداری بوده است.

از سوی دیگر درباره مکان انفجار در کربلا، اخبار ضد و نقیضی منتشر شده است. پایگاه خبری عراقی السومریه نیوز نوشت که صبح امروز در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شرق این شهر، دست‌کم 29 نفر کشته و زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، این خودرو در منطقه «باب طویرج» در یکی از ورودی‌های شهر کربلا منفجر شده است که 7 کشته و 22 زخمی بر جای گذاشته است و انتظار می‌رود شمار قربانیان افزایش یابد.

اما خبرگزاری‌های عراقی «براثا» و «نون» نوشتند که این انفجار در خیابان «میثم تمار» صورت گرفته است.

از سوی دیگر الجزیره نوشت که انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در کربلا، 20 کشته و 16 زخمی به همراه داشته است.

بر اساس این گزارش، تروریست‌ها خودرو را در کنار حرم حضرت عباس (ع) پارک کرده بودند.

ارسال نظر