پنجمین همایش بزرگ جوان و انتظار در کردکوی برگزار می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 702 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:22 ب.ظ، دوشنبه، 29 اردیبهشت، سال 1393 نظرات یک نظر

سید حسام بنی فاطمه دبیر همایش بزرگ جوان و انتظار از برگزاری پنجمین همایش ایام شعبان امسال خبر داد.

man-rohani-hastam-(3)---Copyبه گزارش رادکانا، سیدحسام بنی فاطمه دبیر پنجمین همایش بزرگ جوان و انتظار کردکوی در گفتگو با خبرنگار رادکانا گفت: پس از طرح اولیه موضوع”همایش جوان و انتظار” در جلسه مورخه 28/3/1389 مجمع شباب المومنین، بررسی موضوع برگزاری “همایش جوان و انتظار” آغاز گردید.

 

بنی فاطمه علت نامگذاری این همایش را اینگونه بیان می کند: باتوجه به اینکه 11 شعبان روز میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان بود و از سوی دیگر 15 شعبان میلاد منجی عالم بشریت، مهدی موعود(عج)، در طرحی ابتکاری فاصله بین این دو عید را هفته انتظار نام نهادیم و با تلفیق هفته جوان با هفته انتظار نام جوان و انتظار را برای همایش برگزیدیم.

 

وی افزود: بهترین زمان برای برگزاری مراسم فاصله بین این دو عید تعیین گردید و این ابتکار امسال برای پنجمین سال متوالی برگزار می گردد.

 

 

سیدحسام بنی فاطمه یادآور شد: دبیرخانه جوان و انتظار برای پنجمین همایش دعوت از کارآفرین برجسته، نمایش آثار صنایع دستی، مسابقه نقاشی و طرح مسابقه ابتکاری با کمک هزینه سفر کربلا را در نظر گرفته است.

 

دبیر پنجمین همایش بزرگ جوان و انتظار در این گفتگو اهداف این همایش را در 5 بند زیر عنوان می کند:

 

1- آشنایی جوانان نخبه با فرهنگ مهدویت و ایجاد دغدغه در جوانان نسبت به موضوع انتظار و امام عصر(عج)

 

2- معرفی جوانان نخبه به مردم و مسوولین و ایجاد ارتباط بین جوانان شاخه های مختلف با یکدیگر

 

3- ایجاد انگیزه در نسل جوان برای حرکت در مسیر تعالی و پیشرفت

 

4- جذب برخی از جوانان علمی و ورزشی به برنامه های فرهنگی

 

5- ایجاد دبیرخانه دائمی در راستای رسیدگی به مشکلات نخبگان و مشاوره متخصصین به مسوولین

man-rohani-hastam-(3)---Copy---Copy

 

:وی در ادامه طریقه شرکت در این همایش را اینگونه بیان می کند

در مرحله اول: با نامه نگاری از طریق ادارات، سمن ها، نهادهای خصوصی فعال در حوزه های علمی، فرهنگی و ورزشی، روستاها مساجد و پایگاههای بسیج، افراد واجد شرایط زیر 30 سال شناسایی و از طریق  majma-shabab.ir سایت فرم مربوطه را تکمیل و سپس ایمیل می نمایند.

 

در مرحله دوم: 7 داور متشکل از مسوولین،نخبگان سالهای گذشته و معتمدین در3بخش علمی، فرهنگی و اجتماعی ورزشی به داوطلبین امتیاز می دهند که نهایت دقت در انتخاب نفرات برتر می شود.

 

در مرحله سوم: با منتخبین مصاحبه به عمل می آید و کلیپی از هر کدام برای همایش آماده می شود. البته منتخبین ویژه مانند جوان دیروز(شهدا و ایثارگران و …) و … نیز تقدیر می گردند.

 

در مرحله چهارم: تا قبل از اجرای مراسم، سخنرانی نخبه که توانایی صحبت در خصوص مهدویت و رازهای موفقیت داشته باشد دعوت می شود و برای بخشهای جنبی مسابقه نقاشی و پیامک، بوم یادگاری نخبگان ، آثار صنایع دستی ، تواشیح و موسیقی با موضوع حضرت علی اکبر و امام عصر(عج)، هدایای فرهنگی به کل اعضا و … آماده می شود.

 

در مرحله پنجم: که اجرای مراسم می باشد، با حضور پرشور جوانان به تقدیر از جوانان برتر و دغدغه های مهدویت پرداخته می شود. تفاوت اساسی این همایش باتقدیر و تجلیل های دیگر ، دقت و وسواس در انتخاب نفرات و از آن مهم تر تاثیر جوانان در حوزه مهدویت می باشد.

 

علاقمندان جهت به عنوان جوان برتر می توانند فرم ثبت نام را از لینک زیر دریافت کنند و در مسابقه هم شرکت نمایند.  majma-shabab.ir 

 

شنتیا. می گوید:

سلام
ایشون بگن تا حالا که چندین ساله این همایش داره برگزار میشه کدامیک از اهداف پنجگانه محقق شدن؟توضیح بدن ممنون میشیم.
اللهم عجل لولیک الفرج

ارسال نظر