پوشش اسلامی فرصتی برای حضور زن در جامعه است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 126 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:30 ب.ظ، جمعه، 24 آذر، سال 1396 نظرات بدون نظر

مفسر معاصر قرآن کریم گفت: برای اینکه حضور زن در جامعه تبدیل به تهدید نشود قرآن پوشش را توصیه کرده است.

به گزارش سرویس اجتماغی رادکانا به نقل از مهر؛ حجت الاسلام عبدالکریم بهجت پور، ظهر پنجشنبه در همایش ملی «حجاب پژوهی با تأکید بر قرآن و سنت» اظهار کرد: داشتن قدرت حلِ مسئله از سوی حوزه علمیه دانشگاه‌ها جزو موضوعات ما به شمار می‌آید.

وی افزود: اگر دانشگاه و حوزه‌ها قدرت حل مسئله را نداشته باشند به حاشیه و به انزوا خواهند رفت چرا که پویایی یک نظام آموزشی و پژوهشی این است که مسئله ای را حل کند.

این صاحب‌نظر و مفسر معاصر قرآن کریم با اشاره به این که حجاب، مفهومی است که می‌تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد، گفت: آنچه در روایات و آیات ما وارد شده پوشش است که این موضوع هم شامل مردان و هم زنان می‌شود و دارای بار مثبت است.

وی با بیان اینکه بین پوشش و عفاف هم تفاوت است، تصریح کرد: در عفاف افراد خود را از لغزش مرزهای حرام نگهدار می دارند و در پوشش در پی این هستیم که بانوان به دلیل جذابیت‌هایی که دارند، پوشانده شوند و رعایت این امر باعث پاک‌دامنی جامعه خواهد شد.

بهجت پور در خصوص اهمیت پوشش اسلامی، اظهار کرد: اسلام به دنبال این است که زمانی که زن در اجتماع فعالیت می‌کند مورد آزار و اذیت قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه پوشش اسلامی به‌ منظور این است که به زن فرصت داده شود و نباید اجازه داد این فرصت‌ها تبدیل به تهدید شوند، افزود: برای این که حضور زن در جامعه تبدیل به تهدید برای خود فرد نشود قرآن پوشش را توصیه کرده است، اکنون در برخی از کشورها ما شاهدیم فرصت‌ها برای بانوان تبدیل به تهدید شده است.

این صاحب‌نظر و مفسر معاصر قرآن کریم خطاب به دانشجویان و طلاب حوزه علمیه، گفت: وقتی می‌خواهیم معروف‌ها تداوم پیدا کنند و منکر شناختن برخی رویه‌ها به نسل بعد معرفی شود باید به دنبال نقشه راه باشیم.

وی افزود: ما مطالعات روان شناسانه ای در دین نداشتیم، نقشه راه ما قرآن است و همه باید به سمت آن برویم و آن را مورد مطالعه خود قرار دهیم زیرا این کتاب تحول ایجاد می کند.

بهجت پور اظهار کرد: پوششی که در قرآن مطرح‌ شده وابسته به زنان جامعه اسلامی است چرا که کتاب آسمانی این موضوع را وابسته به مسلمانان دانسته تا زن مسلمان مورد طمع قرار نگیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر