پوشش خبری نمی‌خواهیم، همین که لذت ببرید کافی است!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 507 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:06 ق.ظ، دوشنبه، 5 اسفند، سال 1392 نظرات ۲ نظر

مسئول روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان استان گلستان در صفحه فیس بوک خود گفت: به پیشنهاد و اصرار من هیئت مدیره قبول کرد و همه خبرنگاران را به این جشن بزرگ دعوت کردیم و گفتیم اصلا پوشش خبری نمی‌خواهیم ،همین که لذت ببرید کافی است!

Golestanema38به گزارش رادکانا، محمد آریان نیا مسئول روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان استان گلستان بعد از حواشی پیش آمده در خصوص جشن روز مهندسی در گرگان در صفحه فیس بوک خود نوشت:

“امروز خبرگزاری فارس گلستان حرکتی کاملا غیر اخلاقی، زشت و به دور از مردانگی انجام داد که صبح شنبه مرا با زحمت زیاد همراه کرد.

به اینکه چه کرد را با یک سرچ ساده دست می‌یابید اما ماحصل کار خوردن چوب اعتماد به خبرنگاران شد. کسانی که می شناسمشان، از خودشان هستم و می‌فهمم چه مظلومانه تلاش می‌کنند اما حاصل شهرت طلبی یک خبرنگار باعث شد تا کل این جامعه زیر سؤال برود.

حضورشان در یک جشن مشابه جشنی روز مهندس حداقل با یک هزینه نسبتا زیاد همراه بود اما به پیشنهاد و اصرار من هیئت مدیره قبول کرد و همه آن‌ها را به این جشن بزرگ دعوت کردیم و گفتیم اصلا پوشش خبری نمی‌خواهیم. همین که لذت ببرید کافی است!

اما خب…! کاش مدیران خبرگزاری‌های ما کمی اخلاق هم به برخی از خبرنگارانشان بیاموزند.”

——————————————————————————

سخنی چند با مسئول روابط عمومی نظام مهندسی :

نکته اول ؛ آقای آریان نیا در جایگاهی نیستند که برای خبرنگاران و رسانه ها برنامه و اولویت تعیین  کنند و هر چه که وی دوست دارد را منعکس کرده و هر چه که به نفع وی نیست را بایکوت کنند .

نکته دوم ؛ آقای آریان نیا شما چوب اعتماد به خبرنگاران را نمی خورید بلکه چوب بی برنامگی و دورشدن از ارزشهای اسلامی و رویه غلطی که در پیش گرفته اید را می خورید و ای کاش در این روزهای سخت که مردم به نخبگان جامعه نیاز دارند نظام مهندسی در کنار مردم بود نه اینکه با این هراج فرهنگی چوب بر لبهای خشکیده ارزشها بزنید ، حداقل از استان همسایه مازندران یاد می گرفتید که در روز مهندس چه کار ارزشمندی برای مردمش انجام داد.

نکته سوم ؛ شما خودتان را از جنس خبرنگاران و مطبوعاتی ها دانستید در حالی که شما در سال 90 با پوشش اصولگرایی در انتخابات خانه مطبوعات و با حمایت همین ارشادی که منتقد آن هستید رای اورده اید ولی در ادامه توان دفاع از حقوق خبرنگاران را نداشتید و از این سمت استعفا دادید و خبرنگاران را در این عرصه سخت تنها گذاشتید ، پس چرا سعی می کنید خود را از خانواده خبرنگارانی بدانید که این روزها مورد تهاجم نابجا از سوی مسئولینی از جنس شما بخاطر انتقادهای بجا هستند .

نکته چهارم ؛ شما از مدیر خبرگزاری درخواست آموزش به خبرنگارانش را دارید که سال گذشته به نقل از شما بارها خبر می زد و چهره شما را که هیچ خبرگزاری و سایتی حاضر به درج خبر آن نبود را جندباری در این خبرگزاری مشهور مشاهده شد ، آن موقع این خبرگزاری دوست شما و خیلی خوب بود و امروز که از شما انتقاد کرده خبرگزاری بدی شده است .

نکته پنجم ؛ گفته اید که خبرگزاری فارس در اقدامی غیر اخلاقی ، زشت و دور از مردانگی این کار را انجام داد . بفرمایید که برگزاری یک جشن که شبیه پارتی بود آنهم در حاشیه شهر با چراغ های خاموش غیر اخلاقی ، زشت و دور از مردانگی است یا کار خبرگزاری فارس که رسالت واقعی رسانه را نشان داد ، آیا همه باید ساکت شوند و شاهد ساختارشکنی برخی افراد معلوم الحال باشند .

نکته ششم : شما بجای عذرخواهی از مردم گلستان ، خانواده های شهدا و ایثارگان و روحانیت معزز و مراجع عظام تقلید دست پیش گرفته اید که پس نیفتید و عنوان کرده اید که که با این کار کل جامعه خبرنگاری زیر سوال رفته است ؛ واقعا روی چه حسابی این حرف را می زنید ، این خبرگزاری با این کار رسالت راستین رسانه که مراقبت و نظارت از عملکردهای ناصواب است را انجام داد و اینجا شما محکوم به عذرخواهی هستید که حداقل کاری است که در این سکوت تلخ مسئولین استانی متوجه شماست .

نکته هفتم ؛ شما گفتید که پوشش خبری نمی خواهیم همین که لذت ببرید کافی است ؛ از این حق السکوت شما به خبرنگاران چگونه باید گذشت ، روی چه حسابی درافشانی می کنید که خبرنگاران از رسالت خود دست بکشند و به عیش و نوش بپردازند ، این ادبیات کاسبکارانه در خبرنگاران استان جایی ندارد و این توهین شما را باید مسئولین ارشاد استان و خانه مطبوعات استان جواب دندان شکنی بدهند که مگر خبرنگاران مترسک دست آویز هر کسی هستند که برایشان نقش بازی کنند .

 Golestanema37

محمدرضا می گوید:

آقای آریان نیا لذت بردن تا کجا؟ تا چه حد؟ برای چه؟

خجالت دارد این حرکت زشت و ناپسند.

خجالت بیشتری دارد که بخواهی بر آن اصرار بورزی و از آن حمایت بیشتری کنی.

متأسفم براتون

حامی می گوید:

جمع کنین بابا
نمیدونین چیه پیاز داغش رو زیاد کردین !!!!!!!!!!!!!

ارسال نظر