پیشنهاد یک مدیر استانی در خصوص ازدواج کارمندان مجرد گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 319 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:51 ب.ظ، جمعه، 27 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به وجود تعداد زیادی کارمند مجرد در دستگاههای اداری این استان، پیشنهاد کرد: مدیران ادارات و سازمانها تلاش کنند زمینه آشنایی هر چه بیشتر و ازدواج کارمندان مجرد با یکدیگر فراهم شود.

82035312-70651188به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، ابراهیم کریمی پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گلستان به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: شمار قابل توجهی از کارمندان جوان دستگاه های اداری گلستان با وجود برخورداری از شرایط مناسب تمایلی به ازدواج ندارند لذا آسیب شناسی برای رفع این معضل ضروری است.
وی بیان کرد: یکی از طرح های قابل اجرا برای کاهش آمار مجردان شاغل در ادارات معرفی آنها به یکدیگر و فراهم کردن شرایط ازدواج آنان به کمک مدیران است.
وی افزود: این طرح از مدتی قبل در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان آغاز شده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تعمیم آن در سایر نهادها و ارگان های دولتی استان باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در ادامه بیکاری را یکی از موضوعات قابل حل در میان دانش آموختگان دانست و گفت: متاسفانه جوانان پس از فراغت تحصیلی فقط به دنبال شغل های اداری هستند و به جز پشت میز نشینی کوششی برای داشتن شغل از طریق تخصص خود و ظرفیت های استان ندارند.
کریمی گفت: یکی از بخش های بکر و پُرظرفیت گلستان برای اشتغال پرداختن به مباحث گردشگری و استفاده از ظرفیت بالای این بخش است که اخیرا برنامه ریزی برای ایجاد تمایل در جوانان و به خصوص دانش آموختگان رشته های مرتبط آغاز شده است.
در ادامه این جلسه مدیر کل امور بانوان استانداری گلستان بر لزوم برنامه ریزی برای اجرای طرح های عملیاتی در استان تاکید کرد و گفت: در زمان حاضر 80 درصد توان و انرژی دستگاه ها صرف اجرای برنامه های مناسبتی و بی نتیجه یا کم نتیجه می شود.
کلثوم غفاری اظهار کرد: پرداختن به مناسبت ها و گرامیداشت آن ها کار نیکو و پسندیده ای است اما می توان با تغییر رویکرد و خارج از فضای ثابت اجرای تکراری برنامه ها الگوهای عملیاتی و هدفمند را در دستور کار قرار داد.
وی شناسایی دانش آموختگان گلستان بر اساس رشته و تخصص را ضروری دانست و گفت: یکی از عوامل اصلی افزایش آمار بیکاری استان کم توجهی به فراگیری مهارت های گوناگون توسط جوانان است.
مدیر کل امور بانوان استانداری گلستان بیان کرد: سازمان فنی و حرفه ای ظرفیت مناسبی برای حرفه آموزی در رشته های گوناگون دارد اما مراجعه جوانان بیکار به این مراکز در شهرهای استان اندک است.
غفاری ادامه داد: بسیاری از جوانان تحصیل کرده دانشگاهی به دنبال مشاغل اداری هستند اما دولت توان و ظرفیت جذب و به کارگیری همه آن ها را ندارد./ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر