پژوهش های حوزه مهدویت نیاز اساسی در جامعه امروز است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 139 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:37 ب.ظ، دوشنبه، 25 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی مرزبانی گلستان گفت: پژوهش های حوزه مهدویت نیاز اساسی در جامعه امروز است و دانش پژوهان، اندیشمندان و صاحبان قلم می توانند در این خصوص پیشگام باشند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ همزمان با همایش فصلی فرماندهان گروهانها و پاسگاههای مرزی و ساحلی استان گلستان جلسه بصیرت افزایی دینی کارکنان اردیبهشت ماه سال جاری در نمازخانه ستاد فرماندهی مرزبانی استان گلستان برگزار شد.
در این جلسه حجت الاسلام ”  محمد تجری” معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی فرماندهی مرزبانی استان گلستان طی سخنانی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت ولی عصر (عج)، با اشاره به شاخصه‌های مهم زندگی مهدوی اظهار داشت: امید، نخستین گام رسیدن به زندگی مهدوی است که به انسان حرکت می‌دهد و در عهدی که با حضرت مهدی موعود(عج) می‌بندیم بگوییم که من می‌توانم، بنابراین مثبت‌اندیشی در این مسیر می‌تواند سبب تغییر و رشد معنوی ما شود.
وی افزود: صبر، دومین گام در رسیدن به زندگی مهدوی است به طوری که فرد منتظر، عجولانه رفتار نمی‌کند و تا رسیدن به امر ظهور گام به گام در حال حرکت کردن به سمت هدف است و در روایت آمده است: «آنهایی که در اعمال خویش به عجله افتادند زودتر به هلاکت رسیدند و نتوانستند درست و منطقی‌تر حرکت کنند».
وی خلق نیکو را سومین و مهم‌ترین گام حرکت به سوی زندگی مهدوی برشمرد و گفت: در آیات قرآنی و روایات اسلامی برای رعایت این اصل مهم بیشتر تأکید شده است، چنان‌که مهم‌ترین هدف بعثت حضرت رسول اکرم(ص) هم بر مبنای اخلاق حسنه بود که سبب ترویج دین مبین اسلام شد.
حجت الاسلام تجری تاکید کرد: : پژوهش های حوزه مهدویت نیاز اساسی در جامعه امروز است و دانش پژوهان، اندیشمندان و صاحبان قلم می توانند در این خصوص پیشگام باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر