پیاده‎روی خانوادگی در روز ملی مبارزه با مواد مخدر در گرگان + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 593 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:50 ب.ظ، شنبه، 15 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

به مناسبت روز ملی مبارزه با مواد مخدر همایش پیاده‌روی خانوادگی با حضور اقشار مختلف مردم در کنار مسئولان استانی و شهرستانی در گرگان برگزار شد.

13920414000150_PhotoLبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت روز ملی مبارزه با مواد مخدر توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گلستان با همکاری دستگاه‎های دیگر همچون اداره کل تربیت بدنی استان گلستان، فرمانداری گرگان، نیروی انتظامی و ارگان‎های دیگر در گرگان برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت 6 صبح امروز از محل پارک شهر گرگان آغاز شد و در محل سایت تفریحی نهارخوران پایان یافت، اقشار مختلف با طی نمودن این مسافت خود را به محل برگزاری مراسم رسانده و شعار نشاط سلامتی را در زندگی پیدا کن نه در مواد مخدر را به اثبات رساندند.

مرتضی غلامی جوانی 27 ساله که به همراه همسر و فرزند 3 ساله خود در این مراسم شرکت کرده بود به خبرنگار فارس گفت: در زمانی که هنوز تشکیل خانواده نداده بودم و توصیه‎های پدر و مادرم همیشه در گوش من بود که من را به دوری از هر نوع مخدر و سیگار و امثال آن سفارش می‎کردند درک نمی کردم که پدر و مادر تا چه اندازه این حرف‎ها را از روی نگرانی می‎زنند.

وی ادامه داد: حال که به شکر خدا تشکیل خانواده دادم و صاحب فرزندی شده‎ام درک می‎کنم که تا چه اندازه گرفتار شدن فرزند در مشکلات و برای مثال در دام اعتیاد که بلای خانمان‌سوز است برای پدر و مادر عذاب‌آور است.

عقیل محسنی 40 ساله در خصوص حضور مسئولان در این همایش اظهار داشت: اینکه مسئولان در کنار مردم در این برنامه‎ها شرکت می‎کنند بسیار لذت بخش و امیدوار کننده است.

وی افزود: از مسئولان تقاضا دارم همان گونه که در این میدان‎ها در کنار مردم هستند در خصوص مبارزه با این نابودکننده بنیان خانواده حضور فعال داشته باشند و با جدیت تمام در این راه قدم بردارند.

علیرضا جمشیدی معاون سیاسی امنیتی استاندار و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گلستان در حاشیه این مراسم به خبرنگار فارس در گرگان گفت: این پیاده‎روی و این مراسم‎ها یک حرکت نمادین است برای اینکه انگیزه‎ای ایجاد شود برای خانواده‎ها تا بیشتر در کنار خانواده‎ و فرزندان خود به ورزش بپردازند تا جوانان نیز اوقات فراغت و بیکاری خود را به ورزش در کنار خانواده بگذرانند تا در جاهای دیگر.

وی اضافه کرد: یکی از مسائلی که امکان آلوده شدن جوان به مواد مخدر را دارد گذراندن وقت با افراد ناباب و دوستانی است که شاید خود جوان متوجه نباشد که دارد به او آسیب می‎رساند.

جمشیدی بیان کرد: در این مراسم‎ها ما قصد داریم تا با آشنا کردن مردم با انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی و اینکه چه عواقب و مشکلات زیان‎باری را دارد و اینکه چه بلاهای ناگواری را بر سر جوان‎ها آورده آنها را هوشیار کنیم تا بیشتر به فرزندان خود توجه داشته باشند تا دچار چنین مشکلاتی نشوند.

در انتهای پیاده‎روی و محل برگزاری مراسم گروه‎های مختلف نمایشی و سرود به اجرای نمایش پرداختند و مردم با امضای طوماری تنفر خود را از مواد مخدر و درخواست خود را برای مبارزه جدی با عاملان توزیع مواد مخدر و آلوده‌کنندگان جوانان به مواد مخدر  از مسئولان خواستار شدند.

در پایان مراسم نیز جوایزی همچون دوچرخه، گوشی موبایل، پکیج ورزشی، کارت‎ هدیه 100 هزار ریالی و 500 هزار ریالی به شرکت‎کنندگان اهدا شد.

ارسال نظر