پیاده روی روز اربعین، بهترین اردوی فرهنگی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 312 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:41 ق.ظ، شنبه، 7 آذر، سال 1394 نظرات بدون نظر

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: آنچه که امروز در اربعین حسینی اتفاق می افتد از یک شکوه و عظمت خاصی برخوردار است که همه عالم از این اقدام عاشقان حسینی متعجب هستند.

1873650به گزارش رادکانا، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با رسانه ها در خصوص پیاده روی در اربعین حسینی (ع) اظهار کرد: سنت حسنه ای در گذشتگان ما بود که در روز اربعین از نجف تا کربلا را پیاده طی می کردند و خیلی از بزرگان این کار را به‌عنوان یک سنت حسنه هر ساله تکرار می کردند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این که بیش از چهار هزار گلستانی راه کربلا شدند، گفت: پرورش یافتگان مکتب حسینی همواره طرفدار و حامی مظلومین عالم هستند.

عضو شورای فرهنگ عمومی گلستان افزود: اما آنچه که امروز در اربعین حسینی اتفاق می افتد از یک شکوه و عظمت خاصی برخوردار است که همه عالم از این اقدام عاشقان حسینی متعجب هستند.

حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد با بیان اینکه پیاده روی برای سلامت انسان مفید است تصریح کرد: اگر این پیاده روی آمیخته بامعنویت شود از پاداش الهی برخوردار می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت برنامه ریزی اردویی برای گروه های هدف جامعه خاطر نشان کرد: پیاده روی در روز اربعین بهترین اردوی فرهنگی و معنوی است.

وی افزود: مسلمانان به عشق امام حسین (ع) و شهدای کربلا و به یاد اسارت و پیاده روی های بازماندگان حسینی، از شهرهای مختلف عراق و همچنین سراسر جهان در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی شرکت می‌کنند و حماسه بین المللی را رقم می زنند.

ولی نژاد تصریح کرد: امروز پیاده روی مردم در اربعین یک حماسه بزرگ و نقطه عطف تاریخی و تبلور عشق، ایثار و فداکاری است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گلستان افزود: مردم ما در روز اربعین به همه عالم می فهمانند که عشق به امام حسین (ع) از قلبشان نه تنها کم نمی شود بلکه روز به روز زیادترهم می‌شود.

گفتنی است:  حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد در پیاده روی اربعین حسینی (ع) حضور دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر