پیرمرد خنده رو که تمام دنیایش چند تیکه چوب و میخ است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 722 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:36 ب.ظ، پنج شنبه، 19 فروردین، سال 1395 نظرات یک نظر

آقای حیدری در مقابل دریافت هر مبلغی برای کارهای خود، لبخندی هدیه می کند و اگر هم کسی ازش بپرسد قیمت آن وسیله چقدر هست: لبخند می زند و می گوید فقط پول میخ آن را بده بس است.

photo_2016-02-29_22-56-47به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، احتمالا در محله خود وقتی صبح از خانه بیرون می‌آیید، بزرگ مردانی را دیده‌اید که هنوز مشغول فعالیت اقتصادی هستند.

آنان تا آخرین لحظه حیات خود کار می‌کنند. این گروه کسانی هستند که بیمه نیستند و حقوق بازنشستگی ندارند یا درآمدشان کفاف زندگی معمولی را نمی‌دهد.

این بزرگ مردان خوش ذوق و بامعرفت استراحت را در کار میدانند. هرچند گروه از این بزرگسالان، اگر لحظه‌ای از کار کردن باز ایستند شاید بیمار شوند و شاید لقمه نانی برای زندگی نداشته باشند.

پیری دوره سوم زندگی ماست.

photo_2016-02-29_23-18-07

ما به سراغ پیرمرد خنده رو رفتیم که تمام دنیایش چند تیکه چوب و چند میخ است…

بزرگ مرد گزارش ما آقای حیدری نام دارد که در یکی از کوچه های محله عباس آباد مشغول فعالیت است، حیدری ما در نهایت سادگی با وصل کردن چند تیکه چوب، تخته و میخ روزی خود را می سازد.

روی وسایلش هیچ برچسب قیمتی نصب نشده است.

آقای حیدری در مقابل دریافت هر مبلغی برای کارهای خود، لبخندی هدیه می کند و اگر هم کسی ازش بپرسد قیمت آن وسیله چقدر هست: لبخند می زند و می گوید فقط پول میخ آن را بده بس است.!

این سادگی و بی ریایی آقای حیدری توجه خیلی ها رو جلب کرده است و بازار خوبی دارد.
photo_2016-02-29_22-56-53

photo_2016-02-29_23-19-34

 

کلام آخر: در جامعه ما از بزرگان و کهنسالان بیش از آن چه برایشان انجام می‌دهیم حرف و تعریف می‌کنیم و در سطح حرف و سخن مانده‌ایم امیدواریم قانونی تدوین شود که بتواند برنامه اجتماعی مشخص در حمایت‌ همه جانبه که حق دوران پیری ماست اجرا شود.

 

دنیا هنوز زنده است، چرخش می‌چرخد و رنگش می‌بالد اگر آن را فقط حق خود ندانیم

 

سوژه و عکس از: فائزه یوسفی

گزارش: یعقوب محمودی

 

انتهای پیام/

شایان می گوید:

اخییییییییییییی پدر یزرگ منه 🙂
علی بابا صداش میکنیم (علیرضا حیدزی)
91 سال سن داره
یاد بگیرین ازش ….
جوانان….

ارسال نظر