پیش بینی تخصیص ۸۵ درصدی بودجه ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی امسال گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 363 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:32 ب.ظ، شنبه، 3 مرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان با اشاره به ابلاغ بودجه ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی استان در سال جاری گفت: پیش بینی می شود ۸۵ درصد این رقم تخصیص یابد.

81659245-6542010به گزارش رادکانا به نقل از ایرنا، حسین پیش قدم عصر شنبه در شورای برنامه ریزی استان که با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی گلستان برگزار شد افزود: از کل بودجه 94 مبلغ دو هزار و ده میلیارد ریال آن هزینه ای و یک هزار و 290 میلیارد ریال عمرانی است.

وی با بیان این که از مجموع اعتبارات بودجه هزینه ای استان افزون بر یک هزار و یکصد میلیارد ریال آن به حقوق و مزایای پرسنل رسمی و پیمانی دستگاه های اجرایی و اداری و افزون بر 900 میلیارد ریال نیز به سایر هزینه های جاری ادارات اختصاص دارد، گفت: بودجه عمرانی نیز در قالب تملک دارایی های سرمایه ای به تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی گلستان با اولویت پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت و دهه فجر اختصاص دارد.

پیش قدم با تاکید بر ضرورت مبادله موافقت نامه توسط دستگاه های اجرایی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی جهت تخصیص اعتبارات بودجه ای به ویژه در حوزه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای اضافه کرد: دستگاه های اجرایی تنها یک ماه پس از ابلاغ بودجه فرصت دارند در این خصوص اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: در صورت مبادله نشدن موافقت نامه بودجه پیش بینی شده آن دستگاه در سر فصل های دیگر هزینه خواهد شد ضمن این که دستگاه های اجرایی موظفند نرم های توزیع اعتبارات را رعایت نمایند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان همچنین با اشاره به میانگین رشد 3 درصدی تولید ناخالص داخلی در سال 93 گفت: ملاک بودجه سال 94 رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم 93 بوده که تنها 6 دهم درصد بوده است.

پیش قدم با قدردانی از تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای در مصاف با 6 کشور بزرگ دنیا ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن توافق به دست آمده و رونق اقتصادی و تولید کشور، زمینه اختصاص بودجه های بیشتر به استان ها از جمله گلستان فراهم شود.

استان گلستان افزون بر یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر