چراغ سبز کواکبیان برای کناره‌گیری به نفع هاشمی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 453 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:33 ق.ظ، سه شنبه، 31 اردیبهشت، سال 1392 نظرات بدون نظر

دبیر کل حزب مردم‌سالاری با چراغ سبز نشان دادن برای انصراف به نفع هاشمی رفسنجانی گفت: جمعه حزب مردمسالاری در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند .

thumb287-79800525e0960c548c3f8ea916e57dc9مصطفی کواکبیان در حاشیه سفر خود به اردبیل در پاسخ به سئوالی در خصوص انصراف به نفع هاشمی اظهار داشت : بنده از سوی حزب مردمسالاری و در قالب یک حرکت حزبی و با تأیید و درخواست 500 نفر از اعضای حزب پنجم بهمن‌ماه سال گذشته در یازدهمین کنگره حزب مردمسالاری و به تشخیص شورای مرکزی کاندیدای انتخابات شدم، اما در خصوص کنار کشیدن به نفع هاشمی جمعه این هفته حزب تشکیل جلسه داده و تصمیم‌گیری نهایی صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به سئوال دیگری که گفته شده عارف و کواکبیان به نفع هاشمی کناره‌گیری می‌کنند، خاطر نشان کرد: جمعه هرچه حزب تصمیم گرفت ما تابع آن هستیم و از رسانه‌ها انتظار دارم تا جمعه صبر کنند تا نتیجه نهایی مشخص شود.

اگر من را رد صلاحیت کنند پس چه کسی را می‌خواهند تأیید صلاحیت کنند

نماینده مجلس هشتم در واکنش به سئوال خبرنگار فارس در خصوص رد صلاحیتش گفت: زبانتان را گاز بگیرید، اما اگر خدای ناکرده رد صلاحیت شدم، تابع قانون و تصمیم شورای نگهبان هستم.

کواکبیان با ادعای اینکه تنها فرد منتخب یک حزب بوده و سابقه کار تشکیلاتی، مطبوعاتی، دانشگاهی و وکالت مردم در مجلس را داریم، اضافه کرد: بنده اگر تعریف از خود نباشد با داشتن دکترای علوم سیاسی یکی از نخبگان کشور هستم و بعید می‌دانیم رد صلاحیت شوم.

وی مدعی شد: بنده حتی حاضر هستم با روحانی و غیر روحانی در مباحث مختلف به عنوان یک رجل مذهبی و سیاسی مناظره کرده و با آنها هم‌صحبت شوم.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری تصریح کرد: اگر شورای نگهبان بنده را رد صلاحیت کند پس می‌خواهد چه کسی را تأیید صلاحیت کند.

مشایی خودش خودش را قبول ندارد

کواکبیان در خصوص رد صلاحیت مشایی نیز اظهار داشت: بعید می‌دانم مشایی صلاحیت بگیرد چون خود او خودش را نیز قبول ندارد چه برسد به شورای نگهبان.

کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری ابراز داشت: 24 ساعت صبر کنید تا تأیید صلاحیت هاشمی و به تاریخ پیوستن مشایی را ببینید.

تخریب هاشمی ناجوانمردانه است

کواکبیان با اعلام اینکه بعید است شخصیتی تأثیرگذار همچون هاشمی از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شود، اذعان داشت: هرچند ناجوانمردانه هاشمی را تخریب می‌کنند، اما قدرت هاشمی همچنان از او یک ابرمرد ساخته است.

وی در خصوص احتمال رد صلاحیت هاشمی به خاطر سن و سال بالایش بیان داشت: بالاخره ما قانون داریم و در قانون نیز حداقل و حداکثر سن مشخص شده است و اینکه بخواهیم هاشمی را متهم به کهولت سنی کنیم در صلاحیت هیچکس نیست.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری ادامه داد: در مجلس هشتم بنده پیشنهاد دادم حداقل سن 40 و حداکثر 75 سال تعیین شود اما مصوب نشد و در این زمینه قانون خاصی وجود ندارد.

نرخ تورم را زیر 20 درصد می‌آورم

این فعال سیاسی و مطبوعاتی مهم‌ترین اولویت اقتصادی خود را ایجاد اشتغال و حل معضل بیکاری خواند و اظهار داشت: اگر رئیس جمهور شوم نرخ بیکاری را به زیر 10 درصد و نرخ تورم را به زیر 20 درصد می‌رسانم.

کواکبیان در پایان گفت: البته این کاهش تا پایان چهار سال دولت یازدهم قابل رخداد است. / فارس

ارسال نظر