چرا تکلیف گریزان منادی انتخابات آزادند….
تعداد بازدید تعداد بازدید: 717 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:22 ق.ظ، یکشنبه، 29 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

چرا برخی نمی خواهند بزرگ شوند و دیده بصیر خود را بگشایند و صدای ناقه جمل را از ثقیفه بشنوند واز فتنه ۸۸ قیام کربلا و ندای ” ای آل ابی سفیان اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید” ابی عبدالله را تشخیص دهند.

258620_849فنداسیون مکتب تشیع علوی بر خدامحوری ای استوار است که اساس آن تکلیف محوری است. اینجاست که باید این سوال را مطرح کرد.

آیا چراغ هدایت تشیع علوی (ابا عبدالله الحسین (ع)) که حریم با حرمت آن را همگان پذیرفته اند تکلیف مدار بود یا تکلیف گریز…؟

و…آنچه از تاریخ بر می آید، مورخان و تاریخ نویسان به آن اشاره دارند بدون کوچکترین تردیدی ابا عبدالله مطمئن بود که در این راه  کشته خواهد شد اما شهادت بدست ظالمان را براحتی زندگی شخصی برگزید و این جمله مشهور که “اگر دین  من زنده بماند پس ای شمشیر ها بر من ببارید …”  کاملا راه و دیدگاه این امام همام تکلیف گرا را مشخص می کند… یعنی اگر امروز من نتیجه نگیرم مهم نیست واگر بواسطه عمل به تکلیف کشته شوم درقبال زنده ماندن دینم می ارزد که من به تکلیف خود عمل کنم  اگر چه زنده نمانم و این مطلب واضح است و نیاز به توضیح بیشتر نیست در این دین و در این نگاه چه کشته شوی و چه بکشی پیروزی در صورتی که در تفکر لیبرال کسی که کشته شد شکست خورده و کسی که زنده ماند پیروز است و حراس لیبرال از تکلیف گرایان در این نگاه دین است که بکشی و کشته شوی پیروزی…

و  اساسا کسی که به تکلیف عمل می کند زیاد منتظر نتیجه فوری نیست و ممکن است چند نسل بعد از عمل به تکلیف یک مومن بهره ببرند چنانکه انقلاب 57 امام خمینی (ره) بدون کوچکترین شک و شبهه ای با تأسی از قیام ابا عبدالله است و می بینیم 1375سال بعد از عمل به تکلیف الهی ابا عبدالله ملت ایران به نتیجه رسیده اند …

با این پیش زمینه و تکلیف مدار بودن امام (ره) چرا تکلیف گریزان ندای انتخابات آزاد را سرداده اند؟ و چرا می خواهند در مقابل نظام راه دومی بگشایند و در جهت پیروزی موقت خود دست به هر راهی بزنند حتی اگر این عمل به باز کردن  بدعت جدیدی در نظام با عنوان انتخابات آزاد باشد؟ در صورتی که این شعارها هیچگونه مباینتی با تفکرات امام (ره) ندارد واما م (ره ) ندای وحدت سر می دادند و  این حرفها بوی دورویی و نفاق می دهد…

1400سال تکلیف گریزی مسلمین ما را به این روز انداخته است که کشورهای اسلامی چندین تکه شدند و هر یک نگین انگشتر بیگانگان شده اند  زیرا کسانی خواستند بجای عمل به تکلیف و رفتن راه  دین وعمل به غدیر، تکلیف گریزی کنند و به ندای وجدان خود جواب غیر دادند و در مقابل تکلیف مداری امام حی و پذیرفتن ولایت امام زمان خود تکلیف امامان ثقیفه را پذیرفتند و اسلام را در گردابی افکندند که  پسر پیامبر برای امر به معروف و به پا داشتن دین پیامبر مجبور به برپا کردن قیام کربلا گردید .

چرا برخی نمی خواهند بزرگ شوند و دیده بصیر خود را بگشایند و صدای ناقه جمل را از ثقیفه بشنوند واز فتنه 88 قیام کربلا  و ندای ” ای آل ابی سفیان اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید” ابی عبدالله را  تشخیص دهند.

بخاطر این است که بعد از 1400سال  تکلیف گریزان  منادیان انتخابات آزاد شده اند و دندان طمع را نکشیده اند.

 نویسنده رادکانا: محک

ارسال نظر