چرا در انتخاب شهردار فرصت سوزی می کنیم؟/ چرا کارشکنی هایی پشت پرده صورت می گیرد؟/موافق انتخاب شهردار دیکته شده نیستم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 852 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:22 ق.ظ، چهارشنبه، 5 مهر، سال 1396 نظرات یک نظر

رئیس شورای شهر کردکوی گفت: شهروندان کردکوی خواهان این هستند که شهردار از سوی خود اعضای شورای شهر کردکوی انتخاب شود نه اشخاص و مراجع بیرونی.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ نهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر کردکوی که بنا بود امشب با دستور کار بررسی گزینه‎های پیشنهادی انتخاب شهردار برگزار شود به ‎علت غیبت رسول فیروزیان و رضا روشناسان دو عضو شورای اسلامی شهر کردکوی تشکیل نشد.

اعلام گزینه های پیشنهادی انتخاب شهردار کردکوی

رئیس شورای اسلامی شهر کردکوی در گفتگو با خبرنگار رادکانا مبنی بر عدم حضور دو عضو شورای شهر کردکوی گفت: پیش از این به اعضای محترم شورای اسلامی شهر کردکوی اعلام گردید که نهمین جلسه شورای شهر با دستور کار بررسی گزینه های پیشنهادی انتخاب شهردار برگزار خواهد شد و در این جلسه حضور داشته باشند.

وی افزود: قرار شد هر پنج عضو شورای شهر گزینه های مدنظر و پیشنهادی خود را در صحن علنی شورا مطرح کنند تا بر روی هر یک از این گزینه ها بررسی شده و گزینه نهایی اعلام شود.

غیبت دو عضو شورای شهر کردکوی در نهمین جلسه علنی شورا

امید دانشیار اظهار داشت: با وجود تمام برنامه ریزی هایی که از سوی هیئت رئیسه مبنی بر برگزاری این جلسه صورت گرفت متأسفانه دو عضو محترم شورای اسلامی شهر کردکوی در این جلسه شرکت نکردند و غیبت کردند.

وی خاطرنشان کرد: دو عضو شورای شهر کردکوی باید اعلام کنند که علت غیبت آنان در نهمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر چه بوده است.

رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کردکوی با اشاره به غیبت دو عضو شورای شهر در جلسه رسمی و علنی شورا، بیان کرد: دو حالت را برای عدم حضور دو عضو شورای شهر در جلسه رسمی و علنی شورا می توان متصور شد؛ یک اینکه یا گزینه ای برای پیشنهاد در اختیار نداشتند و یا اینکه همچنان بر روی اکثریت و اقلیت با مشکل مواجه هستند.

در صورت غفلت اعضای شورا، شهرداری دیکته شده از سوی مراجع بیرونی بر ما تحمیل خواهد شد

دانشیار خطاب به دو عضو غایب شورای شهر کردکوی اعلام کرد: اگر دو عضو محترم شورای شهر چنین روندی را ادامه دهند قطعا در آینده مراجع دیگری وارد عمل خواهند شد و افراد بیرونی بصورتی نفوذی در انتخاب شهردار شهرمان دخالت خواهند کرد و تصمیم خواهند گرفت و شهرداری دیکته شده بر ما تحمیل خواهند کرد.

هیچگاه موافق انتصاب شهردار دیکته شده در شهرداری کردکوی نبودم

وی با بیان اینکه هیچگاه موافق انتصاب شهردار دیکته شده در شهرداری کردکوی نبودم، گفت: ما انتخاب شدگان مردم شهرمان هستیم و همه با هم بر روی گزینه های پیشنهادی باید بررسی کنیم.

رئیس شورای شهر کردکوی با اشاره به انتخاب مردم در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر کردکوی، تأکید کرد: شهروندان کردکوی خواهان این هستند که شهردار از سوی خود اعضای شورای شهر کردکوی انتخاب شود نه اشخاص و مراجع نفوذی و بیرونی.

دانشیار با بیان اینکه اگر قانون بر این بود که انتخاب شهردار از سوی مراجع دیگر صورت گیرد ما نیز تسلیم این امر بودیم، افزود: اولین بندی که از 34 بند مربوط به وظایف شورا وجود دارد انتخاب شهردار از سوی اعضای شورای شهر می باشد.

چرا در انتخاب شهردار فرصت سوزی می کنیم؟/ چرا کارشکنی هایی پشت پرده صورت می گیرد؟

وی ضمن بیان اینکه در اکثر شهرهای استان گلستان انتخاب شهردار صورت گرفت و یا در حال انجام است، اظهار داشت: چرا در انتخاب شهردار فرصت سوزی می کنیم و کارشکنی هایی پشت پرده صورت می گیرد؟

این مقام مسئول با عنوان اینکه مسأله انتخاب شهردار کشور همیشه مقوله ای چالشی محسوب می شود، افزود: چالش در انتخاب شهردار امری طبیعی است که در شهری رخ خواهد داد که اعضای شورای شهر باید بدون توجه به چالش بهترین گزینه را انتخاب کنند.

انتهای پیام/

بیدل می گوید:

اینکه از همین ابتدا به دنبال گروه بندی بوده و اختلاف در سطح آشکار نشان داده شود و شورای این دوره مسیر شورای گذشته را در پیش بگیره روشی نامناسب و بدور از اخلاق و تعهد بوده که ضررهای مادی، معنوی، اجتماعی و فرهنگی بسیاری را متوجه جامعه خواهد کرد.
اختلاف نظرها در کارهای گروهی امری بدیهیه و ممکنه در بعضی اوقات تمام نظرات مشابه هم نباشه. از اینرو از همه اعضای شورا خواستار صبر؛ تحمل، همدلی و هماهنگی بیشتر در طول دوره خدمت هستیم.

ارسال نظر