چرا «نانوایی‌ارزان‌فروش» پلمپ می‌شود؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 443 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:50 ب.ظ، یکشنبه، 21 دی، سال 1393 نظرات یک نظر

در روزهای اخیر خبرگزاری رسمی دولت خبر از تعطیلی یک واحد نانوایی داد که جرم آن تنها «فروش نان به قیمت پائین از نرخ مصوب» بود. نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟

748202به گزارش رادکانا، به گفته این خبرگزاری این نانوایی در منطقه خیرآباد شهرستان ورامین به دلیل فروختن نان با قیمتی کمتر از نرخ مصوب، توسط کارگروه آرد و نان ورامین پلمب و از ادامه کار آن جلوگیری شد.

این برخورد در حالی صورت گرفته است که بنا بر اعلام مسئولین جرم این نانوایی «این واحد نانوایی، نان بربری را ۱۰۰ تومان ارزان تر از قیمت مصوب می فروخت و روزهای پنجشنبه نیز نان را بصورت رایگان و صلواتی به مردم عرضه می کرد.»

هرچند که پیش از این برخی رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی اقدام به تحسین نانوایان با انصاف کرده بودند اما به نظر می رسد که این انصاف برای نانوای ارزان فروش دردسر ساز شده است.

این نانوای با انصاف شانس آورد که بجای پلمپ مغازه، مورد توجه رسانه ها قرار گرفت و بارها تصویرش در رسانه ها منتشر شد.

نکته قابل تامل اینکه مهمترین عامل پلمپ این مغازه شکایت دیگر نانوایان ورامینی بوده است. زیرا گفته می شود با شکایت عده ای از واحدهای خبازی شهرستان، کارگروه آرد و نان ورامین نسبت به پلمب این واحد نانوایی اقدام کرده است.

هرچند که اقداماتی از این دست پیش از این نیز سابقه داشته و چهره هایی همچون مرشد چلویی به عنوان یکی از کاسبان خوشنام هنوز افسانه انصاف و مروتش در ذهن مردم باقی مانده است اما به نظر می رسد که این روزها بعضی وقت ها انصاف می تواند دردسر ساز شود!

نظر شما چیست؟
شما کاربران گرامی می توانید با ارسال نظرات خود ذیل این خبر در این بحث مشارکت کرده و در رابطه با پلمپ این نانوایی و چرایی آن نظرات خود را با خوانندگان ما درمیان بگذارید.

 

انتهای پیام/

Ahmad می گوید:

سلام
تنظیم قیمت در گران فروشی قابل قبول هست اما در ارزان فروشی غیر قابل قبول می باشد
به نظر من کار اشتباهی هست که جلوی ارزان فروشی را گرفته اند

ارسال نظر