بلوغ فکری و سیاسی مردم، رمز عبور از پیچ های تاریخی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 142 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:40 ق.ظ، پنج شنبه، 9 دی، سال 1395 نظرات بدون نظر

ر دوران پسا فتنه، نیروهای انقلاب باید مراقبت کنند که با امعان نظر به ضرورت حفظ و تحکیم وحدت ملی، از سنجش عیار رقبا و یا سایر نیروهای نظام با میزان خود ساخته پرهیز کنند و به تبعیت از مردم که در سال های پس از ۵۷ چشمه جوشان و زلال انقلاب لقب گرفته اند، ملاک وفاداری و انقلابی گری را اسلام ، نظام و تبعیت از ولایت بدانند

1482950452_9deyبه گزارش سرویس سیاسی رادکانا، انقلاب به تعبیر ساده یعنی دگرگونی. یعنی آنکه زیر ساخت ها ، زیر بناها و ایدئولوژی یک نظام دستخوش دگرگونی و تحول شود که ممکن است در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی و … با روش های خشونت آمیز یا غیر خشونت آمیز به ثمر بنشیند.

انقلاب اسلامی ایران نیز در سال ۵۷ با هدف تغییر در زیر ساخت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی پای به عرصه وجود گذاشت که با وجود حضور شخصیت های برجسته مذهبی، دانشجویان و نخبگان فکری، بازیگر اصلی آن مردم بوده اند که پایه های نظام اسلامی را شکل دهی کرده اند.

جمهوریت نظام این ظرفیت را ایجاد کرده است تا سلایق مختلف با بهره گیری از پتانسیل های حزبی به رقابت و تضارب آرا برای کسب قدرت ابراز وجود کنند و در صورت نیاز با نظارت بر رقیب، از کج روی و خروج از ریل اهداف عالیه نظام جلوگیری کنند.

اما در برهه های مختلف، برخی نخبگان سیاسی و فکری با تاثیر پذیری از سیگنال های ساطع شده از اتاق های فکر بیگانه، درصدد آن بوده اند تا اصلاح در روش ها را دستاویزی قرار دهند تا زیر ساخت ها و پایه های نظام را آماج حملات سهمگین خود قرار دهند و یا آنکه در داخل بستری را فراهم کنند تا ضربات منبعث از خارج، کاری تر جلوه گر شود که البته بی شک مقصود نگارنده جز ” تندرو های بی بصیرت جریانات سیاسی و تمامیت خواهان ” نیست.

انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ مصداق بارز اتخاذ روش های غیر معقول، قانون ستیز و البته روی آشنا از سوی کسانی است که سوئیچ تفکرات بیمار آنها از هزاران کیلومتر آنسوتر و از اتاق های طراحی غرب صورت گرفته و مشق دموکراتیک نظام را ملجائی برای ایجاد شکاف در میان نیروهای نظام و فراخوانی احساس پاک جوانان به مشارکت در اردو کشی خیابانی دانسته اند که البته توفیقات فراوانی نیز حاصل نموده اند.

این پایان ماجرا نبود. ۹ دی از صفحه تقویم انقلاب جوشید و قَلَیان اراده ی صاحبان اصلی انقلاب چونان صاعقه‌ای دهشتناک و بی رحم مژه بر هم کشید و بر پیکره براندازان سایه افکند.

آری ، مردمی که همیشه انقلابی تر از احزاب فصلی و ناظران حق طلب پیچ های تاریخی انقلاب و نظام بوده اند، با نمایش بلوغ فکری بی بدیل، آسیب شناسی دقیق و اقدام توأمان، رای به بطلان ایده های منبعث از اتاق های فکر غرب _ صهیونیستی _ منافق دادند و بار دیگر مانند چشمه جوشان از بستر انقلاب سر برآوردند تا نا خالصی هایی که در غفلت نظام خود را به میانه بازار سهم خواهی ها رسانده اند مانند کف های روی آب به حاشیه رانده شوند.

البته ذکر این نکته نیز ضروری می نماید که در دوران پسا فتنه، نیروهای انقلاب باید مراقبت کنند که با امعان نظر به ضرورت حفظ و تحکیم وحدت ملی، از سنجش عیار رقبا و یا سایر نیروهای نظام با میزان خود ساخته پرهیز کنند و به تبعیت از مردم که در سال های پس از ۵۷ چشمه جوشان و زلال انقلاب لقب گرفته اند، ملاک وفاداری و انقلابی گری را اسلام ، نظام و تبعیت از ولایت بدانند تا در نزاع های فرسایشی برای کسب قدرت ، ریزش های درونی انقلاب و نظام تا حد ممکن تقلیل یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر