چشم آبی ها تعیین کننده مصادیق خشونت!/ خشونت علیه زنان از اتاق فرمان غربی ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 160 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:30 ق.ظ، دوشنبه، 15 آذر، سال 1395 نظرات بدون نظر

فرشته روح افزا گفت: چرا در این روز که به نام خشونت علیه زنان است از حقوق این افراد صحبت نمی شود؟ چرا در گروه های نارنجی این مسائل دیده نمی شود؟ شکنجه ای که به کودکان در غزه، سوریه، عراق و افغانستان می شود، چرا خشونت محسوب نمی شود؟

golestanema26به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا به نقل از بسیج جامعه زنان، زهرا باقری: روز نارنجی که در سال 2016 میلادی هر بیست و پنجمین روز کل سال به نام روز خشونت علیه زنان نام گذاری شده است، از سال 1981 یعنی دقیقا 21 سال پس از کشته شدن سه خواهر دومینیکنی به نام خواهران میرابل به نام روز خشونت علیه زنان انتخاب شده است.

نام گذاری روز کشته شدن این سه خواهر به جرم شورش علیه رژیم دیکتاتوری به منظور ادای احترام به فعالیت این سه خواهر و نیز سوق دادن افکار عمومی به سوی نهی خشونت علیه زنان در همایشی در شهر بوگوتا، پایتخت کلمبیا توسط مدافعان حقوق زنان در آمریکای لاتین و منطقه کارائیب پیشنهاد داده شد.

در سال 1999 سازمان ملل نیز 25 نوامبر را به عنوان روز جهانی نهی خشونت علیه زنان به رسمیت شناخت و یک سال بعد نیز شورای امنیت سازمان ملل سال 2000 قطعنامه ی 1325 را با عنوان«زنان، صلح و امنیت» به تصویب رساند.

محورهای اصلی این قطعنامه پیشگیری مناقشات و خصومت ها در درون و در میان کشورها، تامین مشارکت زنان در حیات سیاسی و اجتماعی و نیز ممانعت از اعمال خشونت علیه آنها مربوط می شوند. این قطعنامه مبنایی است برای آن که خشونت های گوناگون علیه زنان بدون مجازات نمانند و عاملان آنها به پای میز محاکمه کشیده شوند.

 اما خشونت علیه زنان به ظاهر هر سال مصادیق بارزتر و شفاف تری برای آن در نظر گرفته شد و تعریف جهانی خشونت علیه زنان در زمان فعلی بدین صورت قرار گرفت که خشونت برای توصیف کلی کارهای خشونت‌آمیز علیه زنان به کار می‌رود و در ظاهر اصل این است که «هرگونه عمل خشونت آمیز بر پایه جنسیت که بتواند منجر به آسیب فیزیکی (بدنی)، جنسی یا روانی زنان بشود» مانند «تهدید به این کارها، اِعمال اجبار، یا سلب مستبدانه آزادی (چه در اجتماع و چه در زندگی شخصی)» از مصادیق خشونت محسوب می شود.

این فعالیت ها هر روز ابعاد گسترده تری به خود گرفت به طوری که امسال 70 کشور همزمان رنگ نارنجی را به منظور حمایت از این جریان انتخاب کردند و 25 نوامبر با پوشیدن لباس های نارنجی رنگ و نارنجی کردن برخی شهرها، به اصطلاح نارنجی شدند ولی زمانی که به عملکرد این طرفداران به رفع خشونت علیه زنان مراجعه می کنیم، شاهد عملکرد متفاوتی هستیم.

متاسفانه در ایران نیز عده ای طرفدار نارنجی های غربی شده اند و به اصطلاح بلندگوی آنان در داخل شده اند و با بزرگنمایی مشکلات در داخل کشور مشغول سیاه نمایی هستند و تمرکز را از مصادیق واقعی خشونت در داخل کشور متوجه فرمایشات اتاق فرمان غرب می کنند که فرشته روح افزا، معاون شورای اجتماعی فرهنگی زنان در نشست ” خشونت علیه زن” که در دبیرخانه شورای عالی فرهنگی اجتماعی برگزار شد، ضمن اشاره به این موضوع گفت: متاسفانه تعاریف غلطی از خشونت علیه زنان از طرف برخی تشکل های مردم نهاد و حتی نهادهای دولتی ارائه می شود و در حوزه زنان و خانواده مسائلی را در شبکه های اجتماعی شاهدیم که واقعیت فعلی جامعه ما نیست شاید قبلا چنین مسائلی را داشته ایم اما اینکه الان این مباحث را مطرح کنیم کمی غیر واقعی است. مشخص نیست کسانی که در فضای مجازی از کتک خوردن زنان و یا اینکه زن در خانواده احساس آرامش نمی کند صحبت می کنند چه هدفی دارند؟ اینکه یک مادر فرزند خود را در آغوش بگیرد و آرامش را به خانه خود ببرد خشونت است؟ این حق طبیعی هر زن است که به همسر و فرزند و خانواده خود عشق بورزد.

خشونت واقعی به دست عمال آمریکا و اسرائیل اتفاق می افتد

روح افزا با اشاره به مصادیق تعجب آور خشونت بر علیه زنان مانند ازدواج زیر 20 سال و سهمیه بندی کرسی های مجلس به نفع زنان و تساوی جنسیتی که بر خلاف شرع  و عقل است، (اسلام عدالت جنسیتی را قبول دارد اما برابری مورد قبول نیست) با ارائه تصاویر دلخراشی از حملات صهیونیستی، آمریکایی و داعش به کشورهای غزه، یمن، سوریه و عراق و کشته شدن زنان و کودکان بی دفاع گفت: چرا در این روز که به نام خشونت علیه زنان است از حقوق این افراد صحبت نمی شود؟ چرا در گروه های نارنجی این مسائل دیده نمی شود؟ شکنجه ای که به کودکان در غزه، سوریه، عراق و افغانستان می شود، چرا خشونت محسوب نمی شود؟

وی با انتقاد از عملکرد گروه های به اصطلاح نارنجی افزود: در چند روز قبل زائران ایرانی را در عراق شهید کردند که 37 نفر از آنها خانم بودند از کسانی که فریاد نارنجی دارند می پرسم این زنان چه گناهی داشتند که کشته شدند چرا جوامعی که خشونت را مطرح می کنند اسمی از این اتفاق نمی آورند؟

معاون شورای اجتماعی فرهنگی زنان این کار را عامدانه دانسته و تصریح کرد: دستگاه های بین المللی، آمریکا و اسرائیل دوست ندارند ما راجع به این مسائل در کشور صحبتی کنیم. وقتی این زنان و مادران داغدار به حساب نمی آیند نشان می دهد که خشونت واقعی به دست عمال آمریکا و اسرائیل است که نباید آن را نادیده گرفت.

زمانی که به دلایل اقدامات و نحوه سنجه طرفداران به اصطلاح رفع خشونت علیه زنان مراجعه می کنیم و مصادیق عملی و مواردی که مورد حمایت این جریانات فکری است را در بررسی می کنیم به این نتیجه می رسیم که در پوشش روز نارنجی! دست های پشت پرده و گاهی مواقع آشکار استکباری برای به آشوب کشیدن و از بین بردن نهاد خانواده این اقدامات را مرحله به مرحله در کشورهای در حال توسعه در پیش گرفته اند، همانطور که مینو اصلانی، مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به یکی از مصادیقی که طرفداران خشونت علیه زنان بیان می کنند و جزو مطالبات خود اعلام کرده اند، در نشست “خشونت علیه زنان” گفت: چرا ما باید تحقق تساوی جنسیتی را در همه زمینه ها به سازمان ملل تا 15 سال آینده قول دهیم و آقای روحانی هم آن را امضا کنند؟ مقام معظم رهبری الگوی فاطمی را مطرح کردند لذا انتظار این است که زن مسلمان باید در کنار مشارکت های اجتماعی خود هویت فطری یعنی مادری و محبت به خانواده خود را نیز حفظ کند.

وی افزود: برخی از مطبوعات از مطرح کردن فرهنگ و قوانین دینی و اسلامی ابا دارند در حالیکه عین تربیت همراه با آرامش است. ازدواج به موقع تاکید اسلام است زیرا آرامش را برای جامعه به ارمغان می آورد. خانم مولاوردی بگوید برای عفت زایی در جامعه و آسان کردن ازدواج چه کاری کرده اند لازم است که قوه قضائیه به این مسئله ورود کند.

روح‌افزا نیز در این خصوص گفت: بدترین نوع همکاری ایران با سازمان‌های بین‌المللی نهاد زنان سازمان ملل در نیویورک است و بر اساس اسناد معتبر میلیون‌ها دلار به معاونت امور زنان و ریاست جمهوری ایران داده شده است تا برابری جنسیتی را در ایران و حتی در کشورهای منطقه رواج دهند. چرا دریافت این میلیون‌ها دلار در جایی مطرح نمی‌شود و چرا بخشی از آن برای حل مشکل خشونت علیه زنان استفاده نمی‌شود. بنده خانمی را می‌شناسم که همسر خود را در فاجعه منا از دست داده است و تنها دریافتی او در طول ماه یارانه 40 هزار تومانی است. تا حدی که کارت خود را بر روی خرید نان نزد یک نانوایی امانت گذاشته است. آیا اینها خشونت علیه زنان نیست؟ چرا این موارد از سوی مسئولان نادیده گرفته می‌شود.

مسئول بسیج جامعه زنان نتیجه مطالبات طرفداران رفع خشونت علیه زنان با معیارهای غربی را بی بند و باری و از هم گسیختگی خانواده ها دانسته و خاطر نشان کرد: نسخه ای که امروز دشمن برای کشور ما می پیچد سناریوی پوسیده ای است که نه تنها در غرب پاسخ نداد بلکه در هیچ جامعه ای جواب نخواهد داد زیرا مخالف حرکت های انسانی است.

وی افزود:  خطی که صهیونیست دنبال می کند این است که تمام هویت زن را بگیرد تا در خدمت سرمایه داری جهان قرار دهد و زن را وسیله ای قرار دهد تا اهداف سیاسی و جنایتکارانه خود را بهتر پیاده کند، دشمن این را به خوبی می داند که زنان را فاسد و از خانواده دور کنند می توانند پایگاه خود را در آن کشور برقرار سازند.

معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در ادامه نشست خبری “خشونت علیه زن” با اشاره به افزایش آمار سقط جنین در کشورهای طرفدار رفع خشونت علیه زنان، عنوان کرد: کسانی که می گویند دختران در سنینی پایین ازدواج نکنند آمارهای سقط جنین در غرب را هم ببینند. بر اساس مطالعاتی که در غرب صورت گرفته خانواده‌ای که فرزندش نامشروع است 73 برابر بیشتر آمادگی انجام اعمال غیرمشروع را دارد. در حالی که ما در کشور قانونی را داریم برای تسهیل ازدواج جوانان که متأسفانه هیچ کدام از بندهای آن تاکنون اجرا نشده است، بنده به عنوان یک خانم این سؤال را از مسئولان دارم که چرا ازدواج را برای دختران جوان کشورمان آسان نمی‌کنید؟

معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در ادامه با اشاره به آمار خشونت و فرزند کشی در غرب  به عنوان یکی از نتایج مطالبات نارنجی ها در خصوص تشویق به تجرد و عدم پایبندی به خانواده عنوان کرد: یکی از مسائلی که غرب به شدت با آن روبرو است به قتل رسیدن فرزندان توسط مادران آنهاست، وقتی هویت مادری از یک زن گرفته شود اینگونه اتفاقات هم طبیعی است، زیرا مادران در کشورهای غربی به دلیل ازدواج های نامشروع و دائم الخمر بودن دست به قتل فرزند خود می زنند و بعد هم خودکشی می کنند اما جالب اینجا است که انجمن جامعه شناسی در دانشگاه های کشورمان در خصوص تجربه ازدواج سفید سمینار می گذارد. متاسفانه ترویج روابط نامشروع تحت عنوان ازدواج سفید در جامعه ما در حال شکل گیری است.

خانم مولاوردی! لطفا آینده زندگی در غرب را ببینید

روح افزا گفت: روزنامه هایی در داخل کشور به این مسال دامن می زنند و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز حمایت می کند، باید بگویم که خانم مولاوردی! لطفا آینده زندگی ها و ازدواج های نامشروع در غرب را ببینید و بعد از این مسائل حمایت کنید. آینده زنانی که بدون ازدواج کردن بچه دار می شوند مانند چکشی بر سر خودشان است که با سرنوشت آنها و جامعه بازی می کند. علت این موضوع این است که فرهنگ فاطمه (س) را رواج نداده اید و به جای آن فرهنگ فمینیسم را برای جامعه ما نسخه کرده اید و بعد هم می گویید ما این مشکلات را در جامعه داریم.

زود ازدواج کردن ننگ نیست

در ادامه این نشست مینو اصلانی با بیان اینکه می‌گویند اگر دختران در سن کم ازدواج کنند از تحصیل باز می‌مانند،‌ افزود: اگر در یک منطقه‌ای از کشور  دختران در سن 15 سالگی ازدواج کنند چه آسیبی را به جامعه وارد می‌کند، این موضوع در اسلام مورد تأکید قرار گرفته است که دختران و پسران ما باید زود ازدواج کنند، چرا مسئولان به گونه‌ای عمل می‌کنند که زود ازدواج کردن را ننگ بدانیم در حالی که در این زمینه روایت‌های زیادی وجود دارد. چرا از فرهنگ دینی خود فاصله گرفته‌ایم و حتی بسیاری از مطبوعات نیز از اینکه قوانین دینی ما را مطرح کنند ابا دارند؟ در حالی که اگر دختران و پسران زود ازدواج کنند در کنار هم به آرامش و تعالی می‌رسند. چرا باید اقداماتی در یک جامعه اسلامی صورت گیرد که آرامش از خانواده‌ها گرفته شود؟ صرفاً با این دلیل که به سازمان ملل گزارش داده شود.

روح‌افزا در ادامه نشست با بیان اینکه عده‌ای از مسئولان اصرار دارند که سن ازدواج باید به 18 سال برسد،‌ گفت: سؤال بنده این است که در این صورت مشکل روابط و بلوغ کودکان را آنها حل می‌کنند، آیا مسئولان متعهد می‌شوند که همانند انگلستان نشویم؟ چرا که بر اساس گزارشی که اطلاعات آن منتشر شده است در سال 2007 آمار سقط جنین در بین نوجوانان زیر 18 سال در انگلستان 42 هزار و 918 نفر بوده است. اگر ما هم اکنون این گونه مشکلات را نداریم برای این است که ازدواج در جامعه رواج داشته است. افرادی که این گونه نسخه‌ها را برای ما می‌پیچند حداقل در خصوص اوضاع غرب و جوامع جهانی مطالعه‌ای را داشته باشند.

طرفداران به حق حقوق زنان در جهان اگر با در نظر گرفتن سابقه فعالیت های فرمایشی طرفداران رفع خشونت علیه زنان و بررسی عملکرد این افراد به قضاوت بشینند مطمئنا این روز را نه روز نارنجی بلکه روز مشکی برای زنان جهان نام گذاری می کنند، زمانی که استفاده ابزار سیاسی از زنان در این شکل و ابعاد گسترده در حال اتفاق افتادن است و هیچ صدای آزادی خواهی به گوش این زنان نمی رسد!

انتهای پیام/

ارسال نظر