چشم انداز رسانه ای کردکوی خوب است / نگاه سیاسی مانع تحقق اهداف رسانه ای در استان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 576 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:06 ب.ظ، دوشنبه، 21 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

فغانعلی فخفوری از فعالین مطبوعاتی در کردکوی با اشاره به اینکه نباید مطبوعات به دنبال تحمیل افکار خود به مردم باشند گفت : متاسفانه در استان گلستان نگاه سیاسی مطبوعات مانع از تحقق اهداف رسانه ها و رسالت اصلی خبرنگاران شده است.

thumb271-7b3d0317c38422c798aa87dc73f0a47bبه گزارش خبرنگار رادکانا، فغانعلی فخفوری از پیشکسوتان روزنامه نگاری در شهرستان کردکوی می باشد که از سال 82 فعالیت خود را در این شهرستان با فعالیت در نشریات محلی آغاز کرده است .

فخفوری در باره کم و کاستی های موجود در حوزه اطلاع رسانی کردکوی گفت : روابط عمومی سازمان ها و ادارات در بحث اطلاع رسانی همکاری خوبی با خبرنگاران ندارند و تنها جوابشان اینست که مصاحبه ما در سایت اداره موجود است و هر چه که می خواهید می توانید از روی سایت بردارید . در این صورت خبرنگار امکان طرح پرسش و سوالات درگیرانه را ندارد . این آفتی است که در شهرستانها خبرنگاران با ان رو به رو هستند .

وی گفت : در چند سال اخیر فاصله زیادی بین روابط عمومی ها و خبرنگاران بوجود آمد که این عامل به ضعف روابط عمومی ها بر می گردد نه ضعف خبرنگاران . هفته نامه های محلی هم به دلیل گرانی کاغذ و هزینه سنگین چاپ روال منظمی برای چاپ نداشتند و طبعا خیلی از اخبار ناب و دسته اول می سوخت . در این بین فضا برای سایت ها و خبرگزاری ها مساعد شد که توانستند اخبار را با هزینه ای ناچیز در اختیار خود بگیرند .

این فعال رسانه ای خاطرنشان کرد : شهرستان کردکوی اینده و چشم انداز رسانه ای مناسبی دارد و در حال حاضر خبرنگاران و فعالین عرصه رسانه ای ان شهر در پی این هستند که کانونی برای خبرنگاران منطقه تشکیل دهند و با اقداماتی نظیر آموزش این خبرنگاران بر سطح آگاهی ها و تخصص این افراد بیفزایند .

فخفوری ادامه داد : نگاه به مطبوعات و این عرصه باید کاملا تخصصی و غیر سیاسی باشد . متاسفانه در دوره های قبلی همواره یک نگاه سیاسی بر مطبوعات استان وجود داشته که مانع از فعالیت رسانه ای مستمر و مثبت شود . نباید رسانه ها افکار خود را بر مردم تحمیل کنند . این همان دیدگاه غربی در مورد رسانه است که با هجوم و تبلیغات بی امان فرصت تفکر را از انسان مدرن می گیرند . بلکه باید فرد خود انتخابگر باشد  و بتواند از لابلای اخبار و تحلیل ها به درستی و واقعیت برسد .

وی شهرستان کردکوی را از لحاظ فضای مجازی مهم و مثبت خواند و گفت : ما وبلاگنویسان خوبی داریم و شاهدیم که سایت های بسیار خوبی نیز در سطهح شهر به کار اطلاع رسانی و تحیلیل مشغولند .

شایان ذکر است که فغانعلی فخفوری مسئول سابق روابط عمومی و قائم مقام تعاونی اعتبار بهمن ایثار بود که در اواخر سال 89 به دلیل اینکه مدیران این تعاونی ساختارهای بانک مرکزی را رعایت نکردند از این تعاونی انصراف داد.

ارسال نظر