چند درصد کودکان دنیا چاقند؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 199 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:47 ب.ظ، جمعه، 13 شهریور، سال 1394 نظرات بدون نظر

دانشمندان در تحقیقات خود دریافته اند که انجام فعالیت هایی مانند پیاده روی می تواند از بیماری هایی مانند چاقی و دیابت در کودکان جلوگیری کند.

3531147_423به گزارش رادکانا، امروزه نزدیک به ۱۷ درصد از کودکان در سراسر جهان با بیماری هایی مانند چاقی دست و پنجه نرم می کنند. این کودکان به علت کاهش میزان فعالیت های جسمی خود با مشکلات بسیاری روبرو می شوند و در بسیاری از موارد حتی امراضی مانند دیابت نیز به سراغ آنها خواهد آمد.

این نوع از بیماری ها علاوه بر آسیب های جسمی و روحی که برای کودکان به همراه دارند، سالانه حجم بالایی از هزینه را نیز برای والدین به وجود می آورند. حال دانشمندان در تحقیقات خود به راهکارهای مناسبی برای رفع این مشکلات دست پیدا کرده اند. در تحقیقات انجام شده مشخص شده است که انجام ۳ دقیقه فعالیت هایی مانند پیاده روی در میان انجام فعالیت هایی که به عدم تحرک برای مدت طولانی نیاز دارد می تواند از بسیاری از این بیماری ها جلوگیری کند.

دانشمندان در تحقیقات خود گروهی از کودکان بین ۷ تا ۱۱ سال را در نظر گرفته و به مطالعه وضعیت جسمی آنها پرداختند. در این پژوهش مشخص شد هنگامی که این کودکان درگیر فعالیت هایی مانند تماشای تلویزیون می شوند، میزان انسولین و قند خون آنها با مقادیر موجود در زمان پیاده روی قابل مقایسه نخواهد بود.

به این ترتیب به نظر می رسد که در صورتی که کودکان را در میان انجام فعالیت هایی از این دست به حداقل ۳ دقیقه پیاده روی مجاب کرد، می توان سلامتی آنها را به خوبی تامین ساخت.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر