چهارشنبه آخر، همنوا با مادری پهلو شکسته
تعداد بازدید تعداد بازدید: 919 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:11 ب.ظ، دوشنبه، 26 اسفند، سال 1392 نظرات یک نظر

چه خوب است ما هم در چهارشنه آخر بدور از منیت ها، خود خواهی ها، جشن ها، زرق و برق ها همنوا با مادر پهلو شکسته باشیم.

4387188213به گزارش رادکانا، چهارشنبه آخر سال امسال مصادف با ایام فاطمیه شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) گردیده است.

بانویی که اگر بگوییم هر آنچه از اسلام مانده است حاصل این عمر کوتاه اما پربار این خانم با وقار و ولایت مدار است و امروز ما منتظریم تا از زریه پاک آن مادر اطهر، دوردانه و لولو مکنون هستی، می رود تا جهان را به نور خود روشنایی بخشد و عدالت حقیقی را در جهان محقق گرداند.

شیعیان همواره در گرامیداشت سالروز شهادت این مادر پاک و اطهر که مظهر صلابت، نجابت، عظمت، عزت و طهارت نبوی می باشد و زمانی که ذوالفقار علی را از کار انداختند با بازو و پهلوی کبود به مدد علی (ع) آن یگانه و اسطوره تاریخ برخاستند و سنگ تمام گذاردند تا کلمه لا اله الا الله همچنان بر تارک هستی بماند و معاندان خط سرخ ولایت و امامت ناکام بمانند.

چه خوب است ما هم در چهارشنه آخر بدور از منیت ها، خود خواهی ها، جشن ها، زرق و برق ها همنوا با مادر پهلو شکسته باشیم.

1_8512230297_L600

جا دارد د پایان سال جدید که مصادف با ایام سوگواری و شهادت این مادر پاک است به حرمت حریم نبوی دوستداران خط فاطمی و حریم نبوی و عاشقان خاندان عصمت و طهارت در چهارشنبه آخر سال حریم نگهدارند و حرمت بانو را پاس بدارند و کمی از زرق و برق مراسمات بکاهند.

باشد تا این مادر عفیفه، شفیعه ما گردد و با دعایش باعث گشایش در زندگی و خوشوقتی و خوشحالی در دیگر ایام ما در سالی که در پیش داریم گردد.

هرساله می بینیم که بواسطه بی احتیاطی و کم توجهی جمعی از جوانان در چهارشنبه آخر سال باعث فجایع که گاه منجر به قطع عضو یا حتی قتل عمد مردم بیگناه یا دست اندرکاران بازیهای پرخطر و انفجارات ناشی از این گونه بی احتیاطی ها می شویم و شروع سال جدید که باید شروع فصل تازه در زندگی باشد و با شروع خوش باعث باروری و ظهور و بروز خلاقیتهای جدید و حرکت به سمت پیشرفت های جدید در زندگی شخصی و فعالیت های اجتماعی باشیم با ندانم کاریها ،جهل ،رفتار نابهنجار و یا گاه کودکانه باعث صلب آسایش هموطنان و مردم کوچه و بازار می شوند.

169841_168

بر ماست تا با فرهنگ سازی صحیح و مشخص شدن مکانهایی برای تفریح خصوصا در پایان سال یا مثل امسال که مصادف با شهادت خانم فاطمه زهرا (س) است با رعایت حرمتها به آسایش و امنیت جامعه بیفزاییم و با نشان دادن رفتارهای متمدنانه و مترقی از رفتارهای نابهنجار بپرهیزیم.

همانگونه که قمه زدن را تقبیح می کنیم با تقبیح رفتارهای نابهنجار در این زمینه در جشن و سرور و زیاده روی های ناشی از آن نیز راهکار سریح ارائه دهیم که انشاء الله خطرات ناشی از این مراسمات به صفر برسد و همگان با فراق بال و آسایش خاطر و آسوده به زندگی روزمره خود بپردازند.

سعی کنیم خدای ناکرده بجای داشتن سالی پربار از لحاض آسایش و آرامش سالی پرتنش را در راهروهای بیمارستانها با هزینه های سرسام آور و حضور در مراکز ندامت با تاثیرات بعدی آن در زندگی روزمره آن را برای خود و دیگران به ارمغان نیاوریم.

25930_791

که دیگر پس از مرگ سحراب پشت دست گزیدن و افسوس خوردن دیر است و همین حالا با کنترل رفتارهای نابهنجار خود و دیگران مانع در وقوع رفتارهای پرخطر را باعث شویم.

در راستای رعایت حقوق شهروندی و احترام به حقوق دیگران باعث ناهنجاریهای اجتماعی نگردیم و مانند شهروندی مسئول و مسئولیت پذیر با رسد درست اقدامات جامعه در جهت آسایش و امنیت همنوعان خود بکوشیم تا جامعه ای سالم و آری از ناهنجاریهای اجتماعی داشته باشیم.

امید که با همکاری، همدلی، همراهی همه آحاد جامعه، خانواده ها، مسئولین و هماهنگی همه ارگانها ضمن پایان رساندن سال 92، شروع سالی سراسر شور، عشق، محبت، علاقه، صمیمیت و دوستی را برای خود و دیگران به ارمغان آوریم و با عهد با خود و دوری از رفتارهای پر خطر در چهارشنبه آخر سال و در طول سال، زندگی سراسر شور و شعور را برای خود و دیگران رقم بزنیم.

نویسنده رادکانا: محک

ღೋچـــــــــــــادرخاکی ღೋ می گوید:

پیامبر صلى الله علیه و آله:

«اَنا زَعیمٌ بِبَیتٍ فى رَبَضِ الجَنَّهِ وَ بَیتٍ فى وَسَطِ الجَنَّهِ وَ بَیتٍ فَى اَعلَى الجَنَّهِ، لِمَن تَرَکَ المِراءَ وَ اِن کانَ مُحِقّـا وَ لِمَن تَرَکَ الکِذبَ وَ اِن کانَ هازِلاً وَ لِمَن حَسَّنَ خُلقَهُ»

من براى کسى که بگومگو را رها کند، هر چند حق با او باشد و براى کسى که دروغ گفتن را اگر چه به شوخى باشد، ترک گوید و براى کسى که اخلاقش را نیکو گرداند، خانه اى در حومه بهشت و خانه اى در مرکز بهشت و خانه اى در بالاى بهشت ضمانت مى کنم.
خصال، ص 144، ح 170

ارسال نظر