چهارمین جشنواره سراسری نماز در گلستان برگزار می‌شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 328 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:57 ق.ظ، یکشنبه، 3 اسفند، سال 1393 نظرات بدون نظر

مدیر ستاد اقامه نماز استان گلستان گفت: چهارمین جشنواره فرهنگی هنری نماز در استان گلستان برگزار می‌شود.

139310040856134954363763به گزارش رادکانا، قاسم محمدی صبح امروز در نشستی خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار داشت: جشنواره فرهنگی هنری نماز در 8 رشته برای دانشجویان و عموم در استان گلستان برگزار می‌شود.

وی افزود: فیلمنامه نویسی، پویا نمایی، محصولات چند رسانه ای، تولیدات سخت‌افزاری، رمان، عکس، فیلم کوتاه و فیلم مستند رشته‌هایی هستند که هنرمندان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گلستان تصریح کرد: مهلت ارسال آثار تا 20 اسفند تمدید شده و آئین پایانی و اختتامیه نیز در اردیبهشت سال 94 برگزار می‌شود.

محمدی به آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره اشاره کرد و گفت:تا روز 26 بهمن 281 اثر از سراسر کشور به جز بخش دانشجویی و دستگاه‌های اجرایی به دبیرخانه رسیده و پیش‌بینی می‌شود این تعداد به بیش از 400 اثر تا پایان مهلت ارسال آثار برسد.

به گفته وی،بیشترین میزان آثار را استان‌های اصفهان، گلستان و اردبیل داشته و بیشترین اثر نیز در بخش‌های عکس، فیلمنامه نویسی و فیلم کوتاه بوده است.

محمدی  افزود: در بخش فیلم کوتاه 58 اثر، در بخش فیلمنامه‌نویسی 69 اثر، در بخش پویانمایی 10 اثر، فیلم مستند 24 اثر، رمان 17 اثر، عکس 74 اثر محصولات چند رسانه‌ای 24 اثر و تولیدات سخت افزاری 5 اثر به دبیرخانه رسیده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گلستان تاکید کرد: در هر رشته حداقل از یک داور از استان گلستان استفاده می‌شود و در هر رشته حداقل 3 داور به داوری آثار می‌پردازند.

محمدی گفت: 4 کمیته برای برگزاری جشنواره شامل کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، کمیته ارزیابی، کمیته علمی و کمیته پشتیبانی تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: آثار هنرمندان در مدت4  سال برگزاری جشنواره  در ستاد اقامه نماز کشور جمع و آرشیو می‌شود تا در موارد مورد نیاز از آن‌ها استفاده شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گلستان گفت: مصداق و چگونگی کمک و یاری نماز درزندگی روزمره و آثار و برکات آن برای فرد، مصداق های عینی و ملموس منکرات و شهوات در زندگی فردی که توسط نماز نهی و رفع می شوند، دست کشیدن از هر نوع فعالیت و کار روزمره هنگام اذان و حضور در نماز جماعت اول وقت و آثار و برکات آن، ادای اذان حلقومی در شرایط زمانی و مکانی مختلف توسط اقشار مختلف  و مقایسه آن با اذان رادیویی و غیر حلقومی، نمایش آثار و برکات نماز صبح در مسجد به جماعت در زندگی فردی و اجتماعی و مصداق های آرامش قلبی و روحی روانی در سایه نماز از ایده ها و درون‌مایه‌های محتوایی پیشنهادی در این جشنواره هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر