چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار و معضلی به نام اطلاع رسانی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 480 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:25 ق.ظ، شنبه، 14 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

دیروز جمعه همزمان با آغاز ماه پر برکت ربیع الاول چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار رسما کار خود را در سینما فلسطین پایتخت آغاز کرد.

image34494به گزارش رادکانا، این جشنواره فرهنگی که امسال چهارمین سال خود را پشت سر میگذارد در استان های مختلف و در قالبی کوچکتر اقدام به اکران فیلم های ارزشی ارائه شده به دبیرخانه جشنواره نموده است.

بر این اساس جشنواره فیلم عمار صبح امروز با برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه برنامه های خود را برای اکران فیلم ها و برگزاری جشنواره در اصفهان اعلام می کند.

همچنین افتتاح رسمی این جشنواره مردمی عصر شنبه با حضور مردم و مسئولان در تالار سوره اصفهان برگزار می شود تا علاقه مندان از جدول اکران فیلم های این جشنواره هر چند دیر اما باخبر شوند.

چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار و مشکلی به نام اطلاع رسانی

اما نکته ای که به نظر می رسد این جشنواره مردمی هنوز شروع نشده از آن رنج می برد اطلاع رسانی ضعیف و بعضا دیرهنگام است.

به این معنی که برگزاری جشنواره های مردمی و نوپایی نظیر جشنواره مردمی فیلم عمار به صورت سراسری نیاز گسترده ای به تبلیغات و اطلاع رسانی دارد تا خود را به مخاطب اصلی، یعنی عامه مردم بشناساند و جایگاه واقعی خود را جشنواره های فرهنگی و سینمایی باز کند این جشنواره در اصفهان فردا در حالی رسما افتتاح می شود که اهالی رسانه مخصوصا خبرنگاران حوزه فرهنگ هنوز در جریان زمان، مکان، چگونگی اجرا و جدول برنامه های این جشنواره نیستند.

برترین های جشنواره عمار در سینما فلسطین پایتخت

اما بر اساس آخرین اخبار رسیده از دبیرخانه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار هیئت داوران بخش های فیلم نامه، اقلام تبلیغی(تیزر و پوستر) و فیلم ما از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نامزدهای دریافت جایزه بهترین آثار را معرفی نمودند.

بر اساس این گزارش در بخش فیلم نامه، هیئت داوران آقایان ناصر هاشم زاده، محسن پرویز و خانم انسیه شاه حسینی از میان آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، آسمان نقطه سیاه ندارد، ابوموسی دل بندر، تموک، حس همدردی، سپیده دم، شب منامه، کوچک ولی حماسی، کینه و معشوق من آتش، را به عنوان نامزدهای این بخش معرفی نمودند.

در بخش اقلام تبلیغی نیز که در قالب پوستر و تیزر برگزار شد هیئت داوران نتایج را به ترتیب زیر اعلام کردند:

هیئت داوران بخش پوستر آقایان سید حمید شریفی آل هاشم، علی داوودی و مازیار بیژنی از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره پوستر آثار بینا و دینا، کاروان، ۱۱=۱+۱، مصاف، عنکبوت، فرشتگان قصاب، به پشت تابلو نگاه کن و درختان حماسی را به عنوان نامزدهای این بخش برگزیدند.

همچنین در بخش تیزر هیئت داوران آقایان سید محمد محمدی نجات،محسن اسلام زاده و مجید کلهر از میان آثار اسال شده به دبیرخانه تیزر فیلم های حنانه، آبی عمیق، نشانه ها، کمی نزدیک تر، پیام راشل کوری، بابا خون داد، فرقه های سری و آخرین روزهای زمستان را نامزد دریافت بهترین های تیزر معرفی نمودند.

در بخش “فیلم ما” نیز هیئت داوران آقایان محمدحسین قاسمی، محمدصادق باطنی و حسین شمقدری از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره فیلم های تیجان ، آخرین تپش، نقطه سرخط، آسد جعفر، آقا سید، مسجد کلیسا، نفوذی ها، عمار مسجد ما، قهوه خانه بابا زندی و کاظم آقا دربست را به عنوان نامزدهای چهارمین دوره جشنواره در بخش فیلم ما برگزیدند.

بر طبق این گزارش اسامی برگزیدگان نهایی در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار که دیروز (جمعه) ساعت۱۸ در سینما فلسطین تهران برگزار شد اعلام و از آنها تقدیر شد./صاحب نیوز

ارسال نظر