چهارمین همایش جوان و انتظار با معرفی جوانان برتر شهرستان کردکوی برگزار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,227 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:25 ب.ظ، سه شنبه، 4 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

چهارمین همایش جوان و انتظار با معرفی جوانان برتر شهرستان کردکوی در روز شنبه مصادف با ولادت حضرت علی اکبر (ع) “روز جوان” و “نیمه شعبان” و ولادت منجی عالم بشریت امام زمان (عج) با حضور دکتر حسام رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان به همت مجمع الشباب المومنین در تالار شهید بهشتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی برگزار شد.

DSC00089

 

به گزارش رادکانا، سید حسام بنی فاطمه دبیر چهارمین همایش جوان و انتظار شهرستان کردکوی در حاشیه همایش در گفتگو با خبرنگار رادکانا در خصوص نحوه برگزاری این همایش گفت: این همایش در واقع در تقارن با میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان و نیمه شعبان که از تاریخ 11 شعبان تا 15 شعبان است ما این هفته را در شهرستان کردکوی بنام هفته جوان و انتظار معرفی کردیم.

مشاور جوان فرماندار هدف از برگزاری این همایش را تجلیل از جوانان نخبه در حوزه های علمی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی دانست و افزود: هدف ما از انتخاب جوانان نخبه در حوزه های علمی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی این است که به خوبی بتوانیم به دغدغه انتظار با موضوع فرهنگ مهدویت اشاره کنیم و نخبگان را به سمت و سوی انتظار مهدویت نزدیک کنیم.

وی در ادامه افزود: محتوای این همایش برنامه ای صرفا با موضوع مهدویت نیست یا برنامه ای صرفا با موضوع جوانان نیست بلکه  ترکیبی از انتخاب نخبگان از شاخه های علمی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی با مفهوم انتظار است.

بنی فاطمه به اهداف برگزاری این همایش در این چهارسال اشاره کرد و گفت: از دیگر اهدافی که ما در این چهار سال داریم ایجاد یک دغدغه نسبت به انتطار در نخبگان علمی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی است.

وی ادامه داد: در این چهار سال برگزاری جشنواره منتخبین علمی داشتیم که جذب فعالیت های فرهنگی از جمله برگزاری مراسمات ائمه معصومین (ع) شدند.

دبیر چهارمین جشنواره جوان و انتظار کردکوی افزود: از اهداف دیگر این جشنواره آشنایی نخبگان با یکدیگر می باشد. برقراری ارتباط و تعامل در بین جوانان و نخبگان رشته های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی که باعث رشد و تعالی آنها می شود.

سید حسام بنی فاطمه در ادامه از مشاوره دهی و هدایت علمی نخبگان به مسئولین اشاره کرد و افزود: نخبگان می توانند با ارتباط و تعامل با یکدیگر کمیته های تخصصی ایجاد کنند که بتوانند به مسئولین شهرستان مشاوره دهند و به کمک هم حرکت قوی انجام دهند و اینکه بتوانند در مسیر پیشرفت خودشان از یکدیگر استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در این همایش از شهدای هسته ای و شهدای شهر کردکوی تجلیل بعمل آمد.

دبیر چهارمین جشنواره جوان و انتظار کردکوی از برگزاری همایش جوان و انتظار در سالهای آینده خبر داد و افزود: قطعا ما در سالهای آینده هم این همایش را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: همه ساله هم از نظرات مسئولین، هم از نظرات منتخبین و هم از نظرات مردمی که در این همایش شرکت می کنند استفاده می کنیم و سعی می کنیم سال به سال این مراسم را طوری برگزار کنیم که مورد قبول آقا امام زمان (عج) باشد.

دکتر حسام رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان، حجت الاسلام شاعری امام جمعه کردکوی، الیاسی فرماندار کردکوی، معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل٬ حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، حاج صادق روشنی جانباز جنگ تحمیلی و جمعی از مردم و نخبگان در این مراسم حضور داشتند.

لازم بذکر است در این همایش از 12 جوان نخبه شهرستان و از شهید قربانعلی ساوری (کم سن و سالترین شهید شهرستان) و از آقای گلابی از دنگلان بعنوان جانباز و بیشترین حضور در جنگ تحمیلی تجلیل بعمل آمد.

ارسال نظر