چه کسی بر طبل رسوایی هنر میکوبد؟!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 2,080 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:50 ق.ظ، یکشنبه، 10 شهریور، سال 1392 نظرات ۵ نظر

از مدتها قبل شاهد بی بند و باری در دنیای هنر مملکت اسلامی مان بودیم و در عرصه های مختلف هنر اعم از تئاتر، موسیقی، شعر، هنر ای تجسمی و… رشد و نمو افکار و مکاتب منحط غربی را به نظاره نشستیم تا اینکه سینمای ایران نیز بدین لجنزار گرفتار شد.

mahsa Kamyabسرویس فرهنگی اجتماعی رادکانا: زمانی که فرج اله سلحشور آینه سینمای ایران را شفاف کرد زیبا رویان سینمای ایران که تحمل قبول چهره واقعی لجنزار سینما را نداشتند میکروفون اعتراض به دست گرفتند.

اما تقدیر روزگار دست شیطان هنر را رو کرد تا ما شاهد اندام نمایی گلشیفته فراهانی ای باشیم که همچون برخی هنر پیشه گان دیگر وضعیت نامناسبی درسینمای ایران داشت.

بنای علف های هرز بی اخلاقی فراهانی در سینما و تئاتر ایران گذاشته شد.

تئاتر و سینمایی که ویترین خود نمایی و جولانگاه افکار پلاسیده مکاتب بن بست خورده غیر اسلامی است و این وضعیت در انجمن های مختلف هنرهای تجسمی، شعر، داستان و… نیز به چشم می خورد.

اندازه لاابالی گری و بی بند و باری فضای تئاتر و سینمای کشور بد حجابی، پرورش افکار مدرنیسم و پست مدرنیسم، رئالیسمی و اگزیستانسیالیسمی و… و همچنین سهل انگاری در حرام های خداست.

ریشه این نهالِ سالهای دور و درخت امروزه این آشفتگی ها از دانشکده های هنرهای به اصطلاح زیبایی است که بوی تعفنش کشور را مسموم کرده است.

البته سوء مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد در دوره های مختلف مزید برعلت شد تا چنین فضای خفقان آوری برای افکار اسلامی پدید آید.

افکاری که هنرمندان امروز مملکت اسلامی ما آن را در حد مسجد و محراب می شناسند و جایگاهی در هنر و زندگی هنری خود برای آن قائل نیستند.

شواهد این ادعاها را می توان در تئاتر های کشور جستجو کرد: ” فردا لباس سفیدی بر تن خواهم کرد” نوشته ابوالقاسم مهدوی و به کارگردانی فریبا چوپان نژاد اثری است که زنان آوازه خوان جدیدی را پس از م- ا و ل- ح در فیلم سعادت آباد، به دنیای هنر معرفی می کند.

این نمایش از 2 الی 6 شهریور در تالار فخر الدین اسعد گرگان به روی صحنه رفت تا مدال افتخار دیگری را بر گردن بزرگان تئاتر گرگان و حتی کشور بیاویزد.

از شواهد دیگر این ادعاها تصاویر اسفناک تمرین گروه های تئاتر است که بدون کوچکترین ابائی آن ها را در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر کرده اند.

آیا این عمل جز تایید ادعاهای بنده است؟! سری به صفحات بازیگران کشور و حتی استان در فیسبوک و فضاهای مجازی دیگر که بزنید تصاویر بد حجابی زنان و دخترانِ مثلا هنر پیشه و آغوش کشیدن های آنها را به وضوح می توان دید.

30226

نظیر این صفحات شخصی از بازیگران معروف کشور چون خانم ها س- م ، ص – ط ، م- ک و چشم آبی این روزهای سینما و تلویزیون ت- آ است.

آیا ذات سینما و تئاتر این است و کاری از دست کسی ساخته نیست؟! و یا مدعیان سینما و تئاتر ایران و تئوری پردازان آن تن پروری و کاهلی را پیشه کردند؟!

آیا واقعا اسلام و تفکرات اسلامی جایگاهی در هنر و زندگی هنری ندارد؟! آیا خدایی که خود را حکیم می خواند قریحه و ذوق هنری را در انسان نیافریده؟! و اگر آفریده تفکری برای این پدیده قرار نداده است؟!

و أنَّ إلی رَبِّکَ المُنتَهَی

نویسنده: آوینی جوان

پايگاه سايبري كلاله می گوید:

باسلام لینک های که دادید چکار باید کنیم؟

noor می گوید:

سلام در پایگاه خود منتشر کنید.

گلستان بلاگ می گوید:

با تشکر از مطلب خوبتان.
مطلب شما با نام خودتان در گلستان بلاگ وحرف تو منتشر شد.
گلستان بلاگ منتظر مطالب شماست.
http://golestanblog.ir/?p=7462

چه کسی بر طبل رسوایی هنر میکوبد؟! | nooreaseman می گوید:

[…] به گزارش گلستان بلاگ پایگاه خبری تحلیلی رادکانا نوشت: […]

ناشناس می گوید:

براستی تو این بیغوله بازار بسی سخن حق شنیده شد. متاسفانه از همون افرادی که در تصویر همدیگر رو به آغوش کشیده اند بیش از دیگران در تلویزیون ظاهر میشوند و این ها صدقه سر مسئولین بی خرد ما هستند. واقعا چه کسی پاسخگوی این افراد هست ؟سوالیست که سالهاست در پی آن میگردم!کسانی که به این عرصه راه پیدا میکنند اکثر به اتفاق هیچ اعتقادی به مبانی و ارزشهای اسلامی ندارند و این تنها چیز ممکن نیست بلکه اگر شخصا آنها را بشناسید شاهد خواهید بود که اعتقادی به کشور ایران اسلامی و حاکمیت آن ندارند این رو سیاهی رو میشود تو فتنه ی 88 مشاهده کرد.
کسانی که براحتی با باندبازی های خانوادگی و بدون رد شدن هیچ فیلتری و بدون داشتن هیچ سابقه و تحصیلات هنری وارد این سینمای پر از منجلاب میشوند و متاسفانه هیچ کسی ناظر بر این فسق و فساد نیست .بنده از این تاسف میخورم اگر این کشور اسلامیست پس اینها در این میان چه میکنند آن در مهمترین بدنه نظام اسلامی و آن هم فرهنگ !1
خدایا عاقبت ما را بخیر کن

ارسال نظر