چه کسی مدیر کل حج و زیارت استان خواهد شد؟ + گمانه زنی ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 497 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:40 ق.ظ، جمعه، 22 فروردین، سال 1393 نظرات یک نظر

سالانه قریب به ۳۰ هزار نفر از گلستان به سفر تمتع، عمره و عتبات عالیات می‌روند و ۲ هزار نفر در خدمت این زائران خواهند بود؛ لذا کسی باید مدیر کل شود که لایق و مخلص باشد و افراد و گروه‌ها نتوانند آن‌ها را در خودشان هضم کنند.

thumb271-27ac07f8475daac588f2f943a829baceبه گزارش رادکانا، با بازنشسته شدن شیخی مدیر کنونی حج و زیارت گلستان گمانه زنی و تحرکات اشخاص و اقوام برای احراز پست مدیر کلی شدت گرفته است. از نیروهای بومی نام چند شخص مطرح است. گفته می‌شود ترکمن‌های استان در حال نگارش نامه علیه مدیر کنونی و جمع آوری امضاء در حمایت از فرد خاصی هستند که این شخص بوسیله یکی از آقازاده های مطرح استان نیز حمایت می‌گردد.

اما در این میان مجمع نمایندگان استان، استاندار و نماینده ولی فقیه که کارگروه انتصابات استان بوده در این باره سکوت کرده‌اند حتی دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان، که ناظر فعالیت‌های حج و زیارت استان بوده هنوز در این باره وارد عرصه نشده است.
به نظر می‌رسد که برخی از مشکلات مانند سوء سابقه سیاسی، عدم کارمند رسمی دولت، پایین بودن مدرک تحصیلی و جوان بودن گزینه های بومی مانع از رسیدن آن‌ها به این جایگاه می‌شود.

مشکل دیگر این است که با روی کار آمدن دولت جدید سازمان حج و زیارت، علی رغم کمبود نیرو، مخالف آوردن افراد از دستگاه‌ها و نهادهای دیگر می‌باشد.

ضمن اینکه سازمان حج و زیارت کشور نیز به راحتی به شخصی اعتماد نکرده و تسلیم جوسازی‌های گروه‌ها و اشخاص نشده و تمکین نمی‌کند. در سال‌های قبل برخی از افراد حتی با همیاری مسئولان کشوری نتوانستند به این جایگاه برسند. اگرچه برخی از آن‌ها از نیروی های درون سازمانی هم بودند. این‌ها حکایت از انتصاب فرد غیر بومی دارد.

مدیر کنونی حج و زیارت نسبت به انتصاب نیروی غیر بومی رغبت بیشتری دارد زیرا علی رغم آن که، بازنشستگی وی از مدت‌ها قبل اعلام شده بود از معرفی نیروهای بومی به سازمان مرکزی حج و زیارت خودداری کرد. ولی باید گفت که قطعا معرفی مدیر جدید با چالش‌هایی نیز روبه رو خواهد شد زیرا که افراد غیر بومی به راحتی نمی‌توانند از پل استانداری عبور کنند.

سخن آخر این که سازمان حج و زیارت نهادی بزرگ و مهم است سالانه قریب به 30 هزار نفر از این استان به سفر تمتع، عمره و عتبات عالیات می‌روند و 2 هزار نفر در خدمت این زائران خواهند بود؛ لذا در این جایگاه باید فردی قرار بگیرد که لایق و مخلص باشد و افراد و گروه‌ها نتوانند آن‌ها را در خودشان هضم کنند.

اکنون نامی از کسی که واجد همه ویژگی‌ها بوده و تمایل به خدمت رسانی در این جایگاه باشد برده نشده است. از آن جا که زمان زیادی هم برای تصمیم گیری نمانده، بهتر است که موقتا فردی را برای سرپرستی انتخاب کرده و تا اینکه تا سه ماه آینده نیروی واجدالشرایط منصوب شود.

اکنون مدیر کنونی و مسئول حراست حج و زیارت در سفر عمره هستند شاید آن‌ها در همان جا مشغول رایزنی باشند به هر حال در مسأله عزل و نصب‌ها، چیزی قابل پیش بینی نیست ممکن است که در نهایت چیز دیگری شد که کسی باور نمی‌کرد.

خواجه نژاد به دنبال مدیر کلی حج و زیارت

با بازنشسته شدن شیخی مدیر کنونی حج و زیارت گلستان اشخاص زیادی برای احراز پست مدیر کلی گام برداشته‌اند. از نیروهای بومی که در این باره تلاش زیادی کرده است احمد خواجه نژاد است. گفته می‌شود ترکمن‌های استان در حال نگارش نامه و جمع آوری امضاء در حمایت از وی هستند همچنین یکی از آقازاده های مطرح استان نیز از وی حمایت می‌کند.

احمد خواجه نژاد متولد 1351 روستای نصرآباد گرگان است وی دارای سوابقی از قبیل معاونت دفتر امام جمعه گرگان، قائم مقام مؤسسه فرهنگی میرداماد گرگان، رئیس کانون فرهنگی مسجد گلشن گرگان، مدیر مسئول انتشارات پیک ریحان و هفته نامه گلشن مهر، رئیس خانه مطبوعات استان و رئیس ستاده یادواره شهدای نصرآباد گرگان را در کارنامه خود دارد.

وی اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود است که دستی هم در قلم دارد و دو کتاب با نام‌های (آیت الله نورمفیدی و دفاع مقدس) و (ستارگان خاک) به قلم وی منتشر شد.

خواجه نژاد از نیروهای تندرو اصلاح طلب بوده که سابقه همکاری با احزاب منحل شده اعتماد ملی و مجاهدین انقلاب را دارد. وی در زمان استانداری محمودزاده، اختلاس 100 میلیونی را فاش کرد که بعد از پیگیری‌های استانداری این پول برگشت داده شد و استاندار از ایشان به دستگاه قضایی شکایت کرد. وی در ماجرای حضور شمس الواعظین در گرگان و بهم خوردن جلسه توسط نیروهای حزب الله رئیس دبیرخانه مطبوعات بود.

خواجه نژاد کاندیدای دوره سوم انتخابات شوراهای شهر گرگان شد ولی رأی نیاورد.

با روی کار آمدن دولت جدید وی به دنبال کسب ریاست در جاهای گوناگون بود وی تا قبل از این به دنبال مدیر کلی فرهنگ و ارشاد استان گلستان بود که با ابقای منتظری مدیر کل فعلی از آن جا ناامید شد و اکنون به دنبال مدیر کلی حج و زیارت استان گلستان است.

خواجه نژاد از مدیران کاروان‌های زیارتی حج تمتع گرگان است که در صورت حمایت امام جمعه گرگان شانس بیشتری برای تصاحب کرسی ریاست حج و زیارت دارد در غیر این صورت شکست خواهد خورد و باید برای همیشه از رقابت در عرصه ریاست خداحافظی کند.

علی می گوید:

گزینه خوبی است و کاملا هم واجد شرایط مش باشد به نظر بنده

ارسال نظر