ژن احساس تکلیف در پسا انتخابات !
تعداد بازدید تعداد بازدید: 179 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:55 ب.ظ، سه شنبه، 17 فروردین، سال 1395 نظرات یک نظر

احساس تکلیف در افراد مختلف در شرایط خاصی بروز می کند که یکی از آنها، ورود به دوران پسا انتخابات می باشد.

26به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، امروزه دانشمندان به مدد تکنولوژی و فن آوری های نوین در حال کشف انواع و اقسام ژن های مربوط به رفتار های اجتماعی هستند.

 از ژن ایمنی بدن و کنترل خشم و عصبانیت گرفته تا ژن چاقی، لاغری، خوشبختی، طلاق و … البته عمو سیفی ما (سرایدار مفخم مدرسه) هم در این سال ها بیکار ننشسته و بدون فن آوری و تجهیزات پیشرفته به کشفیات عظیمی نائل آمده است که یکی از آنها کشف « ژن احساس تکلیف» می باشد.

وی معتقد است یکی از واژه هایی که در سال های اخیر از حالت محض در آمده و کاربردی شده ، واژه « احساس تکلیف » است.

این واژه در گذشته کل کاربردش به عباراتی نظیر تکلیف مدرسه ، تکلیف ما را روشن کن ، تکلیف چیه ، سن تکلیف و بلاتکلیفی ختم می شد.

اما امروزه دیگر تکلیف یک واژه نیست بلکه یک رویکرد نهانی است که با تحریک ژن مخصوص آن ، وارد فاز اجرایی می شود. ادای این تکلیف سن و سال و جا و مکان هم نمی شناسد و هر وقت فرد احساس تکلیف کند و پای عشق به خدمت به میان آمد دیگر هیچ چیز و هیچ کس جلودارش نیستند و باید به وظیفه انسانی و اجتماعی اش عمل کند!

در تعریف « احساس تکلیف » نیز بین علما اختلاف نظر وجود دارد. عده ای آن را « اثر بصری یک علت نامرئی که در سطح واقعیت عمیق تر از ظاهر عمل می کند» ، می دانند و عده ای دیگر آن را « یک عارضه جانبی از یک تمایل طبیعی افراد به سمت عشق خدمتگزاری به همنوع» عنوان می کنند.

احساس تکلیف در افراد مختلف در شرایط خاصی بروز می کند که یکی از آنها، ورود به دوران پسا انتخابات می باشد. در واقع گاهی اوقات با به منصب رسیدن یا انتخاب یکی از اعضای فامیل، دوست خانوادگی، پسر همسایه، باجناق و … به عنوان عضو شورا، نماینده شهر و یا یکی از پست های مدیریتی ، ژن تکلیف پذیری از خواب بیدار می شود و فرد ناگهان احساس می کند که او نیز توان اداره یک شهر و یا حتی یک استان را دارد و در این سال ها در حق شهروندان اجحاف شده است!

در مواقعی نیز طی مدارج علمی باعث تحریک ژن احساس تکلیف در فرد می شود آن هم  بعد از 17 ترم که از دانشگاه پیام نور موفق به اخذ دانشنامه لیسانس می شود!

در خصوص وجود ژن احساس تکلیف در همه افراد نیز فرضیه های زیادی وجود دارد و عده ای آن را ذاتی و برخی آن را اکتسابی می پندارند.

علی ای حال چیزی که مهم است این است که این پدیده یا فرآیند، زمینه به منصه ظهور رسیدن استعداد بسیاری از افراد را فراهم می کند و با جنبش پذیری آن ، زمینه خدمت رسانی آنها و مستفیض شدن سایرین از علم،  توانایی، هنر و مدیریت آنها فراهم می شود!

لهذا اگر در دوران پسا انتخابات افرادی را مشاهده فرمودید که کت و شلوار نو ابتیاع نموده اند و در معیت نماینده جدید، در برخی جلسات خاص حضور به هم می رسانند، تعجب نکنید؛ ژن احساس تکلیف این دوستان تحریک شده است و در صدد خدمتگزاری به همنوعان بعد از 7 خرداد هستند!

فقط همین….

نویسنده: وحید حاج سعیدی

انتهای پیام/

دیدباز می گوید:

آی گل گفتی عمو سیفی
میگم چرا همش من راجع به مشکلات شهرم نظر میدم نگو ژن احساس تکلیفم فعال شده یا به قول ژنتسین ها بروز پیدا کرده خدا کرده فعالیت این ژن باعث بیماری و دردسر برام نشه
یکی از علت هایی که اکثر مردم احساس تکلیف می کنند که کاندید شورای شهر یا نماینده مجلس یا … شوند یا در جلسات و گردهمایی های کاندیداهای دیگر جو را اداره و نطق برانند یا مثل من همش نظر الکی بدن میتونه از زمان مدرسه و از شما عمو سیفی ها نشات گرفته باشه که تا یادمونه از کلاس اول تا دیپلم هی به ما تکلیف دادید و از ما خواستید تا مکلف باشیم تا جائیکه به خود قبولاندیم ولو دانشگاه پیام نور یا دانشگاه آزاد تقرتپه ای( منظور خاصی نیست و اسم تقرتپه ساختگیست به کسی بر نخورد ) هم شده بریم و مدرک آبدوغ خیاری حتی در مقاطع فوق لیسانس هم شده بگیریم .
چرا؟ چون میتوانیم به خود لقب استاد( استاد دانشگاه کسی است که دارای مدرک دکتری رشته خاصی باشد که بعد از کلی تحقیق و پژوهش ابتدا درجه استادیاری دارد و بعد از آوردن امتیازات لازم دانشیار و نهایتا بعد از 15 الی 20 سال کار و تلاش و با کسب امتیازات لازم به درجه استادی میرسد) بدهیم چون نظارتی هم بر برگه تبلیغاتی کاندیداها نیست میتوانیم قید کنیم استاد دانشگاه و مردم را مکلف کنیم که به ما استاد دانشگاه؟ رای دهند
همه اینها را از شما عمو سیفی ها داریم
چون شما الگوی ما هستید( اگر دقت کنید به لیست ثبت نام کاندیداهای انتخاباتی این شهر اکثرا از طیف عمو سیفی ها هستن)
و چون شما هر دوره در تمامی انتخابات حضور پررنگی دارید و صحنه را ترک نمیکنید ما کی باشیم که در محضر شما تکلیف غلط بدیم به همین خاطر در تمامی دوره ها بعنوان شاگرد زرنگاتون خود را مکلف به تکلیف شما و مقلد شما میدانیم و پا به پای شما تا آخر خط هستیم مگر اینکه شما تکلیف را از ما سلب کنید و نمره 20 به ما بدید
راستی عمو سیفی سال به سال بر افرادی که ژن تکلیفشون فعال میش داره بیشتر میشه حدس میزنم اونا شاگرد تنبلای کلاستونن که تکلیفشون رو دیر ارائه میدن تو رو خدا چیزی بهشون نگو گناه دارن زحمت کشیدن بذار تو صحنه باشن خواهش میکنم

ارسال نظر