” کارفرما ” مقصر حادثه زمستان یورت آزادشهر اعلام شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 101 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:02 ب.ظ، دوشنبه، 15 آبان، سال 1396 نظرات بدون نظر

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: کارفرما به علت رعایت نکردن الزامات قانونی برای ایمنی معدن ، مقصر حادثه شناخته شد .

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بازرس این پرونده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق را به عنوان کارفرمای کارگاه به علل نبود سیستم تهویه مناسب و کافی در تونل ، نبود مسیر های کمکی برای کمک به تهویه تونل ، ارائه ندادن آموزش های لازم و کافی نبودن نظارت بر کارگران به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه شعله یا جرقه داخل تونل ، مجهز نبودن لوکوموتیوها به تجهیزات رادیاتور اگزوز و نبود تشکیلات امداد و نجات و مدیریت بحران در معدن ، صد در صد مقصر شناخت.

وی افزود: با پایان ایمن سازی تونل محل انفجار و خروج دو لوکوموتیو موجود در تونل ، گروهی متشکل از بازرس وزارت کار، بازپرس پرونده و نیروی انتظامی این تونل و لئوکوموتیوها را بررسی و نتیجه ی کارشناسی به شعبه ای که پرونده این معدن در آن در حال رسیدگی ست ارائه شد.

هاشمیان افزود : گزارش کارشناسی به طرفین پرونده اعلام می شود و پس از اخذ آخرین دفاعیات طرفین ، کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه فرستاده خواهد شد .

به گفته ی هاشمیان از جنبه ی خصوصی جرم ، دیه ی همه جانباختگان پرداخت شده و رسیدگی به این پرونده از جنبه ی عمومی جرم ادامه دارد .

هاشمیان بار دیگر به مردم استان و خانواده های کارگران آسیب دیده در این حادثه اطمینان داد : دستگاه قضایی تا استیفای حقوق مصدومان و خانواده های جان باختگان کوتاه نخواهد آمد و با مقصران حادثه در هر جایگاه و مقامی که باشند بدون اغماض برخورد می کند.

معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ۱۳ اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه ۴۳ نفر از کارگران معدن جان باختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر